Yufka Mantısı Tarifi

Evde Mantı Yapmanın Zor Olduğunu Düşünenleri Şaşırtacak 10 Kolay Mantı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kayseri'nin tüm dünyaya armağanı, bir kaşığa 40 adet sığdırılan mantıların yerini çok az şey tutuyor şu hayatta. Ama mantı hamuru açmak, onları tek tek harçla doldurmak ve kapatmak öyle çok da kolay olmadığı için birçoğumuz evde mantı yapmaktan kaçınıyor, bu lezzetten mahrum kalıyor.

Ama biz istiyoruz ki herkes evinde doya doya mantı yiyebilsin ve sevdikleriyle paylaşabilsin. İşte bu yüzden hemen herkesin rahatlıkla yapabileceği kolay mantı tariflerini bir araya getirdik.

Bir Kayseri mantısı olmayabilirler ama bir mantıdan beklediğiniz her şey onlarda mevcut. Hazırsanız başlıyoruz.

  • Kolay mantı tarifi

Hazır yufkalar yardımımıza yetişiyor, nefis bir mantıya hayat veriyor. Kıymalı iç harçla rulo şeklinde sarılan yufkalar dilimlenip fırında kızarıyor, akşam yemeğine hızlıca yetişiyor.

Mantı hamuru açmak şart değil ya: Kolay mantı tarifi

  • Tavuklu şiş mantısı tarifi

Evde kalan yufka parçalarını değerlendirmenin en nefis yoluyla tanışın. Zira bu yufkaları şiş yardımıyla rulo hale getirip yoğurt ve tavuk parçalarıyla buluşturuyor, son zamanların en güzel tariflerinden biri olan tavuklu şiş mantısıyla herkesin tanışmasını istiyoruz.

10 dakikada hazırlanır: Tavuklu şiş mantısı tarifi

  • Patatesli mantı tarifi

Et yemeyenleri de unutmuyoruz tabii. Bu sefer mantılarımızın içini nefis bir patatesli harçla dolduruyoruz. Hamuru ise pratikliğin diğer ismi olan milföylerden hazırlanıyor. Size de keyfini sürmek kalıyor.

Çok yakıştı: Patatesli mantı tarifi

  • Fırında ağzı açık mantı tarifi

Hazır yufkayı top top yuvarladığımız kıymalı harçla dolduruyor ve mantıya farklı bir sunum, farklı bir form kazandırıyoruz. Bir de üstüne fırında pişirince nasıl nefis, nasıl nefis oluyor...

Bohça bohça: Fırında ağzı açık mantı tarifi

  • Kozalak mantı tarifi

Hamur açmakla uğraşmak istemeyenler için bol bol yufkalı tarifimiz var; bunlardan en süslüsü, sunumuyla en farklılaşanı ise kozalak mantı kuşkusuz.

Pek havalı: Kozalak mantı tarifi

  • Patates mantısı tarifi

Hamur yine haşladığımız patatesleri kullandığımız, yoğurt ve tereyağıyla birleşince kendini ispatlayan bir tarif bu. Pratikliğiyle göz dolduran bu tarifi çok seveceksiniz.

Çok doyurucu: Patates mantısı tarifi

  • Mantı makarna tarifi

Hamur açma derdi yok, ortada hamur da yok üstelik bu defa. Çünkü mantının kuzeni makarna ile hazırlıyoruz bu tarifi ve içini kıymalı harçla doldurduğumuz makarnaların lezzetine hayran kalıyoruz.

Herkes yapabilsin diye: Mantı makarna tarifi

  • Yufka mantısı tarifi

Mantı yapmak istiyor ancak çok da uğraşmak istemiyorsunuz. Hazır mantılar da sizi mutlu etmiyor. O zaman yapacağınız şey çok basit: Hazır yufkadan yardım almak!

Daha kolayı yok: Yufka mantısı tarifi

  • Sosyete mantısı tarifi

Mantının sadece kolay ve keyifli kısımlarını alıyoruz, diğer uğraştırıcı, hamur açmalı, yoğurmalı kısımlarını geride bırakıyoruz. Mantı işte en sosyetik haliyle karşınızda.

Kameraların gözü hep onda: Sosyete mantısı tarifi

  • Sizden gelenler bonusu: Milföy mantı tarifi

Milföy Mantı Tarifi

Milföy Mantı Tarifi

Son tarifi Yemek.com'un hamarat kullanıcılarından "melengiç"e ait. Pratikliğini milföy hamurlarından milföy mantı sunumuyla çok şık, lezzetiyle de kendini hemen sevdirmeye kararlı.

Tarif defterinize eklenmeli: Milföy mantı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?