Davetsiz Misafirlere Hızlıca Hazırlanacak El Oyalamayan 13 Kolay İkramlık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hepimizin başına gelmiştir; bir anda telefon çalar, çat kapı misafir gelir ve çok kısa süre içinde onlara çayın, kahvenin yanına bir şeyler hazırlamanız gerekir. İşte böyle zamanlarda mutfakta el oyalamayan, pratik bir şekilde hazırlanan kek, kurabiye, börek gibi hamur işi tariflerine ihtiyaç duyuyor ve en hızlı şekilde en lezzetli ve en kolay ikramlıkları konuklarımıza sunmak istiyoruz.

Bizim de tam bu durumlar için size nefis önerilerimiz var. Bu kolay ve leziz ikramlıklar çat kapı gelen misafirler için anında hazır olacak ve lezzetleriyle herkesi kendine hayran bırakacaklar.

Çayın suyunu koyun, başlıyoruz.

 

İlk olarak eğlenceli bir video ile başlayalım: Çat Kapı - 3 Çeşit Tarif Yapmak İçin 45 Dakikan Var

Hepimiz biliriz “Evdeysen sana çaya uğrayalım dedik!” haberi gelince içine düştüğümüz telaşı. Bakalım Şef Ferhat Bora sadece mutfaktaki malzemelerle, 45 dakika içinde, tam 6 kişiye, 3 çeşit tarif hazırlamayı başarabilecek mi? Ve bizleri de artık çat kapı misafir stresi yaşamaktan sonsuza dek kurtarabilecek mi?

Videodaki tariflerin detaylarına YouTube hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

 • 5 dakika poğaçası tarifi

Misafirleriniz geldiğinde onları sıcacık poğaçalarla karşılaşanız ne güzel olur değil mi? Ama hamurun mayalanmasını bekleyecek vaktiniz yok, biliyoruz. İşte bu yüzden 5 dakika poğaçası var!

Daha kolayı yok: 5 dakika poğaçası tarifi

 • Kekli truffle tarifi

Evde dünden ya da birkaç gün önceden kalan keki misafirlerinize belki ikram edemezsiniz ama bu artan kekleri farklı bir lezzete dönüştürebilirsiniz. İşte pişme derdi olmayan, kalan keklerden hazırlanan kekli truffle tam da böyle bir tarif.

Bayat kekleri değerlendiriyoruz: Kekli truffle tarifi

 • Avcı böreği tarifi

Evde hazır yufkanız varsa sadece 15 dakikada hazırlayıp 5 dakikada pişirebileceğiniz bir tarif avcı böreği. Bol iç malzemesi ve farklı dokusuyla övgüleri hak eden avcı böreği sizi günün yıldızı yapmaya kararlı.

Lezzetine vurulursun: Avcı böreği tarifi

 • Tencerede sufle tarifi

Misafirlere tatlı ikram etmek istiyor ancak tüm tatlılar şu anda size zor geliyor. Öyleyse sufle yapmanın zor ve meşakatli bir iş olduğunu düşünenleri şaşırtacak bir tarifimiz var. Çünkü bu sufleler tencerede öyle hızlı pişiyor ve öyle nefis oluyor ki...

Büyü gibi: Tencerede sufle tarifi

 • 10 dakika kurabiyesi tarifi

Çayın yanında kıyır kıyır bir kurabiyeye kim hayır diyebilir ki? Ama kim şimdi bununla uğraşacak diyor ve nefis kurabiye hayallerinizden vazgeçiyorsanız orada durun, çünkü bu kurabiyenin hem yapımı çok kolay hem de sadece 10 dakikada hazırlanıyor.

Çay demlenmeden hazırlarsın: 10 dakika kurabiyesi tarifi

 • Kolay ıslak kek tarifi

Islak kek, günlerin olmazsa olmazı, çay saatlerinin vazgeçilmezi olarak hayatına devam ederken onu en kolay haliyle yapmaya ne dersiniz? Az malzemeleyle, az zamanda çok ve büyük lezzetler yapmak istiyorsanız bu tarif tam size göre.

Küçük sürprizler: Kolay ıslak kek tarifi

 • Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

Poğaça yapmaya karar verdiniz ama evde süt yok. Tam vazgeçecektiniz, sonra aklınıza bu tarif geldi. Çünkü bu tarifi yapmak için süte ihtiyacınız yok, suyla hazırlanıyor, yumuşacık oluyor.

Süt şart değil ya: Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

 • 10 dakikada pişen ağlayan kek tarifi

İsmi ağlayan kek, ama pratikliği ve kolaylığıyla sizi keyiften güldürecek bir kek bu. Çünkü sadece 10 dakikada pişiyor, misafirlere ivedilikle sunuluyor.

Hep gülün diye: 10 dakikada pişen ağlayan kek tarifi

 • Üç malzemeli kurabiye tarifi

"Malzemelerden bende sadece tava var" diyenleri bile üzmeyen, hemen her evde bulunan 3 basit malzemeyle hazırlanan bir kurabiye tarifi olan üç malzemeli kurabiye kıvamıyla da sizi üzmeyecek.

Kurabiye canavarlarına: Üç malzemeli kurabiye tarifi

 • Kolay mercimek köftesi tarifi

Hep hamur işi olmaz diyorsanız, kısırdan, patates salatasından farklılaşmak istiyorsanız mercimek köftesine şans verebilirsiniz. Öyleyse en hızlısından tam ölçülü nefis bir mercimek köftesi karşınızda.

Ölçüsü şaşmaz: Kolay mercimek köftesi tarifi

 • Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

Su böreği kuşkusuz Türk mutfağının en nefis ama en fazla el mahareti isteyen tariflerinden biri. Ancak onu çok kolay bir şekilde yapmanın bir yolu da var. O zaman kek kalıpları çıksın, nefis bir su böreği yapıyoruz.

Her şeyin bir kolayı var: Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

 • Kolay yaş pasta tarifi

Kim demiş evde pasta hazırlamak zordur diye? Bu kolay yaş pasta tarifi çok basit malzemelerle el oyalamadan hazırlanıyor, yiyen herkes dışarıdan aldınız sanıyor.

Onları şaşırtın: Kolay yaş pasta tarifi

 • 5 malzemeli kolay tatlı tarifi

5 Malzemeli Kolay Tatlı Tarifi

5 Malzemeli Kolay Tatlı Tarifi

Şerbetli tatlıların hamuruyla ayrı, şerbetiyle ayrı uğraşmak zor geliyor, haklısınız. Ancak bu tarif sadece beş malzemeyle ve sandığınızdan çok daha kolay hazırlanıyor, haberiniz olsun.

Yemekten sonra çaya misafiri olanlara: 5 malzemeli kolay tatlı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?