5-dk-pogacasi-yemekcom

Mayalanma Süresini Beklemekten Kurtaran Farklı ve Pratik 11 Mayasız Poğaça Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hamur işlerini çok seviyor, söz konusu şöyle pofuduk pofuduk poğaçalar olduğundaysa iştahımıza dur diyemiyoruz. Hele evde yapılan, daha fırında çıkmadan evi misler gibi kokutan poğaçalar söz konusuysa, değmeyin keyfimize...

Ama gelin görün ki iş maya kullanmaya geldiğinde zaman zaman biraz üşeniyor, zaman zaman da "Ben mayalı hamur tutamıyorum" diye hayıflanabiliyoruz.

İşte tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için maya kullanmadan hazırlayabileceğiniz, bazıları yine en az mayalı hamurla hazırlanmış gibi pofuduk pofuduk olan, bazılarıysa kıyır kıyır olup çayın yanına yakışan poğaça tariflerimizle geldik bu kez.

Bu mayasız poğaça tarifleri ile az zamanda dev lezzetler hazırlayabilir, hamurun mayalanma süresini beklemeden, mayayı doğru kullandım mı diye düşünmeden mis gibi poğaçalar yapabilirsiniz.

Karşınızda birbirinden farklı ve lezzetli mayasız poğaça tarifleri!

 

 • Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

Maya kullanmadan pofuduk bir poğaça yapılmaz sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kabartma tozundan aldığı güle hem çok daha pofuduk hem de çok daha pratik bir hale gelen bu lezzeti çok seveceksiniz.

3-2-1 ölçüsüyle bu iş tamam: Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

 • Tam ölçülü mayasız poğaça tarifi

"Maya kullanmadan yaptığım poğaçanın kıvamı nasıl tutacak ki?" diye endişeleniyorsanız size tam ölçülü enfes bir tarif verebiliriz. Tarifi birebir uyguladığınız sürece her seferinde efsane lezzetler hazırlamanız garanti.

Çok pratik: Tam ölçülü mayasız poğaça tarifi

 • Mayasız peynirli poğaça tarifi

Hem maya yok hem de bolca peynir var! Bu poğaça kıyır kıyır dokusuyla sabah kahvaltılarından tutun çay saatlerine, günün hemen hemen her anına uyar.

Beklemek de yok: Mayasız peynirli poğaça tarifi

 • Mayasız 15 dakika poğaçası tarifi

Sadece 15 dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz, o fırında pişerken çayınızı demleyip mis kokular eşliğinde çay saatinize hazırlanabileceğiniz enfes bir öneri daha!

Çat kapı gelen misafire de birebir: Mayasız 15 dakika poğaçası tarifi

 • 5 dakika poğaçası tarifi

"Benim poğaça yapmak için 15 dakikam bile yok, çok acelem var" derseniz süreyi 5 dakikaya bile indirebiliriz!

Bakınız, yaptık oldu: 5 dakika poğaçası tarifi

 • Dereotlu poğaça tarifi

Dereotu genel olarak çok sevilen bir lezzet olmasa da hemen herkes onların hamur işlerine çok yakıştığını kabul edecektir. Siz de her sabah pastanenin yanından geçerken bu lezzetin kokusuna dayanamayıp bir tane alanlardansanız bu tariften sonra işler değişecek eminiz.

Evde yapıp çantaya atmak serbest: Dereotlu poğaça tarifi

 • Kolay poğaça tarifi

Kolaylığını mayasız olmasına borçlu, aynı zamanda mayasız olmasına rağmen pofudukluğundan ödün vermeyip puf puf kabarmayı başaran bir lezzet o.

Görüntüsüyle iştah açar: Kolay poğaça tarifi

 • Anne poğaçası tarifi

Bilirsiniz, her şeyin en güzelini anneler yapar. Ama bu tariften sonra siz de annenizi şaşırtacak kadar nefis poğaçalar hazırlayabilecek, çay saatlerinde konuklarınıza ikram edip tüm övgüleri toplayabileceksiniz.

Anne eli lezzetinde: Anne poğaçası tarifi

 • Karbonatlı poğaça tarifi

Mayasız poğaçanın kabarmasını isteyenler için bir destek de karbonattan geldi, sizi mayasız da pofuduk pofuduk poğaçalar olabileceğine tek başına inandırabilecek bu tarifle kahvaltılar daha bir şenlendi.

Çay bile onu gördüğüne memnun: Karbonatlı poğaça tarifi

 • Şipşak kremalı poğaça tarifi

Daha önce poğaça yaparken hiç krema kullanmayı denemiş miydiniz bilemiyoruz ama şu andan itibaren hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz, eminiz. Bu poğaçanın dokusu o kadar güzel, tadı öyle lezzetli ki bir kez deneyince her gün yapmak isteyeceksiniz.

Kadife gibi dokusuyla: Şipşak kremalı poğaça tarifi

 • Tepside pratik poğaça tarifi

Tepside Pratik Poğaça Tarifi

Tepside Pratik Poğaça Tarifi

Daha önce belki de hiç denemediğiniz, poğaça hamurunu tek tek porsiyonlamak yerine bir bütün olarak kullanarak zamandan tasarruf edeceğiniz, aynı zamanda lezzetten asla ödün vermeyeceğiniz nefis bir tarif o.

Tarif defterlerinde yerini almalı: Tepside pratik poğaça tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?