Pişmeyen Pasta Tarifi

Misafirlerinizi Şıklığıyla Büyüleyecek Hazırlaması Çok Pratik 10 Bisküvili Pasta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Pastacı kremaları, fırından pofuduk pofuduk çıkan pandispanyalar, çeşit çeşit pasta süsleri ve renk renk meyvelerle hazırlanan pastalara saygımız sonsuz ama her zaman onları evde hazırlayacak kadar vakit, enerji bulmak pek de mümkün değil, kabul etmeliyiz.

İşte bu soruna da çözüm, çocukluk aşkımız mozaik pastadan bildiğimiz bisküviden geliyor, onun sayesinde şipşak hazırlanan pastalar, lezzetleriyle de hemen herkesin damağına hitap ediyor.

Üstelik bazıları var ki görüntüleriyle pastanelerden alacağınız en ala pastadan bile çık oluyor!

Sözün kısası, pasta yapmak istiyor ama kolay bir tarif arıyorsanız, evinizde bol bol bulunan bisküvileri farklı bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız, kedi dili bisküvi ile tiramisu dışında hangi lezzetlere imza atabileceğinizi de keşfetmeye hevesliyseniz yaklaşın böyle, bu birbirinden lezzetli bisküvili tatlı tarifleri tam size göre!

Her birini tarif defterinize not etmeniz gereken, yeri geldiğinde en özel misafirlerinize bile gönül rahatlığıyla sunabileceğiniz kadar farklı, şık ve nefis bisküvili pasta tarifleri şöyle...

 

  • Bisküvili pasta tarifi

Şöyle gözümüz gönlümüz açılsın, listemize en şık pastalarımızdan biriyle başlayalım dedik. Açıkçası yaptıktan sonra biz bir süre dilimlemeye kıyamayıp geçtik karşısına izledik.

Şimdi sıra sizde: Bisküvili pasta tarifi

  • Muzlu kolay pasta tarifi

"Bana daha pratik alternatifler lazım" derseniz bisküvileri tek tek dizmek zorunda olmadan şipşak hazırlayabileceğiniz, bu kolaydan kolay pastayla da sizi tanıştırmak isteriz.

Her gün yapıp yemek isteyeceksiniz: Muzlu kolay pasta tarifi

  • Bisküvili pasta tarifi

Hazırlaması 10, pişirme işlemleriyle toplam 8 dakika sürecek bir tarif bu. Malzemeleri hazırlaması süresi bile yapmaktan uzun sürebilir...

Öylesine pratik: Bisküvili pasta tarifi

  • Kedi dilli rulo pasta tarifi

Kedi dilini bugüne dek hep tiramisu yapmak için kullananları şaşırtacak, sunumunun şıklığı ve lezzetiyle tarif defterlerinizde ilk sıraları alacak bir tarif geliyor.

Kalem-kağıt hazırsa tarifi vermeye başlıyoruz: Kedi dili rulo pasta tarifi

  • Kedi dili pasta tarifi

Genellikle pastane vitrinlerinde görmeye alışık olduğunuz bu pratik pastaları siz de evde yapabilirsiniz aslında. Tarif adımlarının ne kadar kolay olduğunu görünce siz de bize hak verecek, malzeme listesinizi hazır edip hemen alışverişe gideceksiniz...

Ardından da mutfağa tabii: Kedi dili pasta tarifi

  • Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

Hazır şu sıralar bal kabağı bulabiliyorken onu bol bol değerlendirelim dedik, klasik bal kabağı tatlısının lezzetini birkaç adım daha yukarılara taşıdık.

Gözlerinizden kalpler çıkaracak bir lezzetle tanışmak için: Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

  • Piyano pasta tarifi

Gören herkesin aklına hemen piyanonun tuşları gelecek olan, tam da bu yüzden piyano ismiyle anılan, lezzet dolu, bol kakaolu bir pasta yapmaya ne dersiniz?

Hazırlaması 20 dakika üstelik: Piyano pasta tarifi

  • Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi

Daha farklı, şöyle çok daha havalı bir tarif istiyorsanız daha önce büyük ihtimalle hiç denemediğiniz, ikram ettiğinizde tüm misafirlerinizin de şaşıracağı bir tarifimiz de var bizim. Tadına bir kez bakan herkes sizden tarifini isteyecek.

İşte o tarif tam da burada: Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi

  • Pişmeyen pasta tarifi

Fırın yoksa pasta olmaz diye bir kural yok ya. Pandispanyayı bir kenara alıp bisküvilerden destek aldık, kalan tüm malzemeleri de en pratiğinden seçip hazırlama süresini epey bir kısalttık.

Pişirme uğraşı olmadan şipşak hazır oldu: Pişmeyen pasta tarifi

  • Mozaik pasta tarifi

Yazımıza onunla başladık, onunla bitirelim! Biz ona hep "çocukluk aşkımız" diyoruz, o gün bugündür ondan hiç vazgeçemiyoruz.

İyi ki varsın: Mozaik pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?