Üsküp Böreği Tarifi

Çay Saati Menülerinizi Sıradanlıktan Uzaklaştıracak Farklı ve Nefis 10 Tuzlu Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çayın yanına şöyle kıyır kıyır, ağızda dağılan tuzlu atıştırmalıklar, tuzlu hamur işleri sizce de çok yakışmıyor mu?

Önceden hazırlanıp misafir geldiğinde şipşak ikram edilenler mi dersiniz, bayatlamadan uzun süre tazeliğini koruduğu için tüm kısıtlı zamanlarda kurtacısı olanlar, hatta yeri geldiğinde hızlıca yapılan kahvaltıların başrolü bile olanlar mı...

Peki ama bu tuzlu hamur işleri hep aynı lezzetler olmak zorunda mı?

Siz de her zaman yaptığınız o hamur işlerinden farklı tarifler keşfetmek isterseniz, mutfağınıza biraz yenilik katmak, mis kokular eşliğinde fırından çıkan değişik lezzetler keşfetmek isterseniz buyursunlar sizi hemen aşağıda bekleyen farklı tuzlu hamur işi tariflerimize doğru alalım.

Bu tarifleri, tarif defterlerinize not etmeyi ve ihtiyaç halinde çıkarıp hemen içlerinden birini denemeyi unutmayın, bizden söylemesi.

  • Bulgurlu peynirli börek tarifi

Klasik olarak peynirli ya da patatesli harçla hazırlanan tepsi böreklerinden çok daha farklı bir harcı var. Bu farklılık yetmezmiş gibi Trakya usulü bu börek, el açması hamuruyla da farkını ortaya koyar.

Adına şiirler yazsak yeri: Bulgurlu peynirli börek tarifi

  • Patatesli peynirli kek tarifi

Peynir, patates ve dereotunun birlikteliğinden doğan, hafif ıslak dokusuyla damakları şenlendiren bir kekle devam edelim o halde.

Bildiğiniz keklere benzemez: Patatesli peynirli kek tarifi

  • Dönderme tarifi

Evde yufka varsa, kalanı teferruattır dedik ve Anadolu'nun farklı yörelerinde ufak değişikliklerle de olsa sık sık yapılan bu yöresel lezzetin yanı başında soluğu aldık. Tek bir yufkayla da klasiklerin dışına çıkmak mümkün.

Hem de sadece 15 dakikada: Dönderme tarifi

  • Biberiyeli krakerler tarifi

Evde daha önce hiç kraker yapmayı denememiş olabilirsiniz, bunu anlayabiliriz. Kıvamı tutmazsa, dokusu istediğim gibi olmazsa, ya fazla ince olduysa da pişerken bir anda yanarsa diye dahi düşünmüş olabilirsiniz, kabul ama bu tarifle karşılaştığınız bu andan itibaren işler değişecek, eminiz.

Artık mutfağınızda hep ev yapımı krakerleriniz olacak: Biberiyeli kraker tarifi

  • Zeytinli tepsi poğaçası tarifi

Dikkat dikkat, poğaça yapmanın en pratik yolunu açıklıyoruz! Bu tarif, kalabalık misafirlerinizi ağırlayacağınız çay saatlerinizin de kahvaltı sofralarınızın da kurtarıcısı olmaya aday.

Fırında ona yer açın mutlaka: Zeytinli tepsi poğaçası tarifi

  • Pastane tadında pizza poğaça tarifi

"Ben hazır olarak aldığımız o pizza poğaçaların lezzetini evde bir türlü tutturamıyorum" diyenler var aranızda, biliyoruz. Bu tarifimizle bugüne dek karşılaşmamanız büyük talihsizlik belki ama şu andan itibaren onu tıpkı pastanelerdeki gibi, hatta hazır olarak aldıklarınızdan çok daha lezzetli yapmak elinizde.

Malzemelerini de damak zevkinize göre çeşitlendirebilirsiniz: Pastane tadında pizza poğaça tarifi

  • Üsküp böreği tarifi

Farklı hamur işi tarifi arayışımıza şimdi de biraz uzaklardan, Makedonya'dan devam ediyor ve Üsküp böreği ile tanışmayan kimse kalmasın istiyoruz. İçindeki rendelenmiş kabakla klasik börek tariflerinin tamamını ardında bırakmayı başaran ve tahmin ettiğinizden bile kolay hazırlanan bu lezzetle sizi baş başa bırakıyoruz.

Malzemeler hazırsa başlayalım: Üsküp böreği tarifi

  • Kayseri ketesi tarifi

Kabul, diğer birçok hamur işi tarifine göre biraz uğraştırıcı, biraz maharet isteyen, biraz emek vermeniz gereken bir tarif o. Ama Anadolu'dan çıkan her lezzet gibi o da verdiğiniz tüm emeği her lokmasıyla size fazlasıyla geri verecek.

"İyi ki yapmışım" dedirtecek: Kayseri ketesi tarifi

  • 5 dakika poğaçası tarifi

Farklı ve tuzlu hamur işi arayışımızda pratiklikten de ödün vermek isteyenlerdenseniz malzemeleri 5 dakikada hızlıca karıştırıp pişirmeye gönderebileceğiniz bu kolay ve kıyır kıyır lezzet tam size göre deriz.

Geri sayım başlasın: 5 dakika poğaçası tarifi

  • Mercimek krebi tarifi

Mercimek Krebi Tarifi

Mercimek Krebi Tarifi

Daha önce büyük ihtimalle hiç denemediğiniz bir kreple kapatalım listemizi. Kendisi denediğiniz belki de en bol proteinli, en farklı ve en lezzetli krep tarifi olacak!

İddiası lezzetinde gizli: Mercimek krebi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?