https://yemek.com/tarif/mantar-dolgulu-tavuk-sarma/#.Vqc7_fmLTIU |Mantar Dolgulu Tavuk Sarma

Tavuk Etini Farklı Malzemelerle Doldurup Pratik Bir Menüye İmza Atabileceğiniz 10 Tavuk Sarma Tarifi

Favorilerime
Ekle

Tavuk göğsünü bugüne dek hiç yapmadığınız kadar lezzetli ve doyurucu bir hale getirecek, tek başına enfes bir menüye dönüşen porsiyonluk lezzetlere imza atacaksınız, hazır mısınız?

Akşam yemeğine misafirleriniz olduğunda sofraya gururla çıkarabileceğiniz kadar şık ve havalı, sofradaki herkesi tek bir tanesiyle tıka basa doyuracak kadar besleyici ve her damağa hitap edecek kadar nefis tavuk sarma tarifleri ile tanışmanızın şimdi tam zamanı.

Listemizde "Mantarla tavuğun uyumuna bayılıyorum" diyenler için de, "Bana daha doyurucu, şöyle pirinçli bir tarif lazım" diyenler için de ya da şu ana dek hiç denemediği kadar farklı bir tavuk sarma tarifi denemek isteyenler için de nefis önerilerimiz var!

Tarifleri vermek bizden, en sevdiğinizi seçip koşar adım mutfağa gitmek ve aklınızı meşgul eden o "Bugün ne pişirsem?" sorusuna yanıt vermek sizden.

Şimdiden yapanların ellerine sağlık, yiyen herkese afiyetler olsun.

  • Tavuk sarma

"Bana klasik bir tavuk sarma tarifi verseniz yeter" diyenlerle başlayalım ve kolayca hazırlanan bu lezzetle herkesi tanıştıralım dedik. İçindeki közlenmiş bibere ayrı, sosuna ayrı bayılacaksınız.

Tadına vara vara yemeli: Tavuk sarma tarifi

  • Piliç topkapı

İçinde bol pirinçli nefis bir harç saklı bu piliç, tek bir tanesiyle tıka basa doyuracak, yanına pilav, patates gibi yancı bir lezzet daha hazırlamanıza gerek kalmayacak.

Tek başına dev bir menü: Piliç topkapı tarifi

  • Kolay beğendili tavuk dolması

Yumuşacık, tam kıvamında pişen tavuk göğsü, içindeki kolayca hazırlanan beğendi ile midelere şenlik bir lezzete dönüşüyor. Tadına her bakan bu yemeğin tarifini istiyor.

Tarif defterlerindeki yerini alsın: Kolay beğendili tavuk dolması tarifi

  • Ispanaklı tavuk sarma

Ispanak sevmeyene bile onu afiyetle yedirecek kadar iddialı bir tarifle devam ediyor, bu nefis yemeğin misafirlerinizi ağılayacağınız sofralara çok yakışacağını da söylemeden geçmek istemiyoruz.

Hem çok şık hem de pek nefis: Ispanaklı tavuk sarma tarifi

  • Mantar dolgulu tavuk sarma

Geldik en çok sevilen tavuk sarma tariflerinden birine, mantar ile muhteşem bir uyum yakalayan, lokum gibi pişen bu tavuk sarmaya. Kendisi, bağımlılık yapacak kadar nefis bir lezzet olur.

Her gün yesek bıkmayız: Mantar dolgulu tavuk sarma tarifi

  • Dolgulu tavuk

İçi sebze ve peynirle dolu, tam kıvamında pişip yumuşacık olmuş tavuk göğüsleri tabaklardaki yerini alıyor. Tek bir tarifle masa bir anda ziyafet sofrasına dönüşüyor.

İşte bu kadar kolay: Dolgulu tavuk tarifi

  • Cordon Bleu

İçi dolgulu tavukların belki de dünya çapında en meşhur hallerinden biri o desek hiç de yanlış olmaz. Şinitzelin içi dolgulu hali de diyebileceğiniz bu çıtır lezzet, içindeki peynir ve jambon dolgusuyla damakta bir lezzet patlaması yaşatıyor...

Herkes bu Fransız'a bayılıyor: Cordon bleu tarifi

  • Pirinçli tavuk sarma

Tavuk ve pirinç. Ne zaman, hangi şekilde bir araya gelirlerse gelsin muazzam bir yemeğe dönüşebilen ikili. Siz de bizim gibi düşünenlerdenseniz bu tarif, haftalık menünüzün ayrılmaz parçalarından biri olabilir, bizden söylemesi.

Dilimliyoruz: Pirinçli tavuk sarma tarifi

  • Tavuk Kievski

Dolgulu tavukların Rus halini keşfetmeye ne dersiniz? Mutfakta yeni tatlar denemekten hoşlanıyorsanız, sofranızı sıradanlıktan uzaklaştıracak, Ukrayna, Rus ve Polonya mutfaklarında sıklıkla yapılan bu lezzetle hiç vakit kaybetmeden tanışmalısınız.

Bu akşam yemeğe davet edebilirsiniz: Tavuk Kievski tarifi

  • Kremalı, sebzeli tavuk ruloları

Kremalı Tavuk Ruloları Tarifi

Kremalı Tavuk Ruloları Tarifi

Tenk renk sebzeler iş başında! Krema ile lezzetleri katlanan sebzeler, özenle hazırlanmış fileto tavuk göğüslerinin içinde yerini alıyor. Sarıp sarmalanıp fırıda lezzet dolu bir yolculuğa çıkıyorlar.

Bu yolun sonu mutluluk: Kremalı, sebzeli tavuk ruloları tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?