https://yemek.com/tarif/akdeniz-salatasi/ | Akdeniz Salatası Tarifi

Sıcak Havalarda Klima Etkisi Oluşturacak Ferah Ferah 10 Yaz Salatası Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havalar ısınınca, mevsim yaza döndüğünde hepimiz daha hafif beslenmek istiyor, ağır yemekler tüketmekten kaçınıyoruz. Sofrada çorbanın, ana yemeğin hatta meyvenin bile en ferahını arıyoruz. Bu durum konu salata tarifleri olduğunda da değişmiyor.

İşte biz de bundan yola çıkarak yaz aylarında sofralarınızın vazgeçilmezi olacak, ferahlatırken serinleten yaz salatalarını bir araya getirdik.

Diyet yapanlara da, yaz aylarında hafif beslenmek isteyenlere de bu tarifler çok iyi gelecek.

  • Yoğurtlu kabak salatası

İncecik dilimlenen kabaklar buharda pişiyor ve çok havalı, çok hafif bir salataya dönüşüyor. Yoğurtla lezzeti iki katına çıkan bu salata tarifi yazın favorisi olacak.

Sağlıklı şıklık: Yoğurtlu kabak salatası tarifi

  • Ferah salata

Adı üstünde ferah mı ferah bir yaz salatası karşınızda. Püfür püfür esen balkonunuzda keyifle yiyececeğiniz ferah salatada mevsim sebzeleri kadar mevsim meyveleri de bulunuyor.

Serinledik: Ferah salata tarifi

  • Bulgurlu yaz salatası

Mideyi yormadan yeterli oranda karbonhidrat almanızı sağlayacak, tek başına doyuracak bir salata da sıra. Bulgurun salataya bu kadar yakıştığını eminiz bilmiyordunuz.

Doyurucu salata: Bulgurlu yaz salatası tarifi

  • İç baklalı yaz salatası

Yazın en güzel sebzelerinden iç baklayı sadece zeytinyağlı olarak tüketmek olmaz. Şimdi iç baklaları kullanarak hem hafif hem de doyurucu bir salata hazırlamanın zamanı.

Çok güzel oldu: İç baklalı yaz salatası tarifi

  • Turplu yaz salatası

Turpun 100 gramında sadece 14 kalori bulunduğunu söylesek? Hafif beslenmek isteyenlerin imdadına koşan turplu yaz salatasını ister tek başına, ister ana yemeklerin yanında tamamlayıcı olarak tüketebilirsiniz.

Klima etkili: Turplu yaz salatası tarifi

  • Akdeniz salatası

Rengarenk ve insanın içini serinleten bir salata yapmaya hazır mısınız? Akdeniz diyeti yapanların da gözdesi olan bu Akdeniz salatası sıcak yaz günleri için biçilmiş kaftan.

Serin sulara atlar gibi: Akdeniz salatası tarifi

  • Peynirli avokado salatası

Son yılların en gözde meyvelerinden olan avokado kahvaltıda yeniyor, öğle aralarında hayat da kurtarıyor. Günün her anına yakışan bu güzel meyve şimdi ise nefis bir salatanın kahramanı oluyor.

Bugün biraz havalıyız: Peynirli avokado salatası tarifi

  • Caprese salatası

İtalyanların sofralarından başlangıç olarak eksik etmediği caprese salatası tam yaz aylarına göre. Dilimlenmiş mozzarella peyniri, domates, kekik ve zeytinyağı bir araya gelir de kötü olur mu hiç?

Mis gibi: Caprese salatası tarifi

  • Yunan salatası

Akdeniz salatasına benzerliğiyle dikkat çeken Yunan salatası bizim damak tadımıza oldukça uygun bir tarif. Yaza en çok yakışan salataların başında gelen Yunan salatası hemen onu denemenizi bekliyor.

5 dakikada hazır: Yunan salatası tarifi

  • Karpuzlu domates salatası

Karpuzlu Domates Salatası

Karpuzlu Domates Salatası

Yaz demek karpuz demek! Karpuz denince akla ilk gelen domates ve peyniri tek bir kasede buluşturan karpuzlu domates salatası karpuz tüketmenin en güzel yollarından biri.

En sevdiğimiz üçlü: Karpuzlu domates salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?