Lavaşta Yahni Tarifi

Lavaşın Pratikliği Sayesinde Kolayca Yapabileceğiniz 10 Farklı ve Doyurucu Tarif

Favorilerime
Ekle

Lavaşı sadece kebapçılarda, çiğ köftecilerde yemek sizce de böyle bir lezzete haksızlık olmaz mı? Kendisi hem çok pratik lezzetler hazırlamamızı sağlayabilir, hem dahil olduğu her yemeğin doyuruculuğunu artırabilir, hatta yeri geldiğinde çok sağlıklı atıştırmalıklara bile dönüşebilir aslında.

E o zaman bize düşen de onu sofralarımıza daha çok konuk etmek, onun doyuruculuğundan ve pratikliğinden faydalanmak olsun. Lavaş ile yapılan bu yemekler her mutfağa en az bir kez konuk edilsin.

Kahvaltıdan akşam yemeğine, günün her öğününe yakışan nefis lavaşlar ile hazırlanan bu pratik yemek tariflerini not etmeyi ve ihtiyaç halinde hemen değerlendirmeyi unutmayınız efendim.

Afiyetle...

Minik bir not: "Ben lavaşımı da kendim yaparım, hazır almam" diyenleri aşağıdaki tariflerden önce hemen şöyle de alabiliriz: Ev yapımı lavaş tarifi

  • Lavaş tost

Tost ekmeklerini şimdilik kenara alalım, bu kez lavaşla tost hazırlıyoruz! Böylesi çok daha çıtır çıtır, çok daha bol malzemeli!

Klasik tost yapmaktan bile kolay: Lavaş tost tarifi

  • Renkli dürüm

Kendinize pratik bir öğle ya da akşam yemeği hazırlamak istediğinizde de aklınıza ilk gelen isim lavaş olsun. Zaten içine ne koysak lezzetli olur, kabul ama bu rengarenk hali ayrı bir nefis!

Hem göze hem mideye hitap ediyor: Renkli dürüm tarifi

  • Lavaştan pratik pizza

Canınız bir anda pizza yemek istediğinde ya da çat kapı misafirleriniz geleceğinde mutfakta biraz lavaş varsa sizden şanslısı yok demektir. Üzeri için kullanacaklarınızı evde o an bulunan ya da damak tadınıza uyan farklı malzemelerle de çeşitlendirebilirsiniz tabii ki.

Pizza yapmanın en kolay hali: Lavaştan pratik pizza tarifi

  • Lavaşta yahni

Lavaşla sadece kolayca hazırlanan pratik tarifler yapmak zorunda değilsiniz. Onu, efsane ana yemekler hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Üstelik yine pratikliğinden ödün vermeyecek ama bu kez, davet sofralarına bile yakışacak bir lezzete ulaşacak.

Muazzam lezzet: Lavaşta yahni tarifi

  • Lavaştan kolay gözleme

Canımız her gözleme istediğinde el açması nefis hamurlar hazırlayamayabilirsiniz ama sadece 10 dakikanızı ayırıp lavaştan destek alarak şöyle enfes gözlemelere imza atabilirsiniz.

Mis, mis: Lavaştan kolay gözleme tarifi

  • Köfteli taco

Ünü Meksika mutfağından tüm dünyaya yayılan taco'yu aldık, damak tadımıza en uygun, üstelik kolayca hazırlanabilecek bir hale getirdik.

Lavaş sağ olsun: Köfteli taco tarifi

  • Nohut dürüm

"Lavaşı hep kebapçılarda yiyecek değiliz" diye başladığımız bu listede mis gibi dürümlerden söz etmeden geçemedik. Ama klasik olarak etli, tavuklu, kebaplı hazırlanan dürümlerden çok daha farklı ve yine en az onlar kadar nefis bu dürümü hazırladık.

İlhamı Gaziantep mutfağından: Nohut dürüm tarifi

  • Fıstık ezmeli muz bohçası

Lavaşla sadece tuzlu atıştırmalıklara, kahvaltılıklara, ana yemeklere dönüştürecek değiliz. Onunla muhteşem tatlılar da yapabiliriz!

Bakınız olaylar tam olarak şöyle gelişiyor: Fıstık ezmeli muz bohçası tarifi

  • Türk işi burrito

Tıpkı taco gibi yine meşhur bir Meksika yemeği olan burrito, Ferhat Şef'in özel tarifiyle hepimizin mutfaklarına konuk edeceği ve çok seveceği bir lezzete dönüştü.

Sırrı fasulyede saklı: Türk işi burrito tarifi

  • Lavaş cipsi

Lavaş Cipsi Tarifi

Lavaş Cipsi Tarifi

Lavaş ile yaptığımız tariflere hamarat Yemek.com yazarlarından frznmerve'den de destek geldi. Lavaş ile hazırlanan bu pratik ve nefis cipsler, hazır olarak aldıklarınızın pabucunu dama attırmaya kararlı.

Bu nefis tarif için teşekkür ederiz: Lavaş cipsi tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?