https://yemek.com/tarif/bulut-yumurta/ | Bulut Yumurta Tarifi

2019'da Yemek.com Facebook Hesabında Paylaşılmış En Beğenilen 10 Tarif

Favorilerime
Ekle

2019 boyunca Facebook sayfamızda da her gün bir araya geldik, birbirinden nefis tariflerde buluştuk. Siz de beğenilerinizle, yorumlarınızla, mesajlarınızla bizi hiç yalnız bırakmadınız, öncelikle bunun için çok teşekkür ederiz.

Peki 2019'da Facebook'ta en çok hangi tarifler okundu, en çok hangileri beğenildi ve sık sık sofralara konuk edildi dersiniz? Gelin hep birlikte 2019 Facebook lezzet raporumuzu çıkaralım!

5 dakikada hazırlanacak kadar pratik tariflerimizden sofraları sıradanlıktan kurtaran farklı ve nefis yemeklerimize, 2019'da en çok okunan ve sevilen tariflerimiz karşınızda! İçlerinde hala denemedikleriniz varsa hemen denemeyi ve 2020'de de bol bol kullanmak için bu tarifleri hemen şimdi kaydetmeyi unutmayın.

Hadi başlayalım!

  • 10. Ayva ezmesi

Bu yıl sevdiğimiz sebzelerin, meyvelerin çok da bilinmeyen hallerini sık sık paylaştık, her birini hep birlikte keşfettik. Mesela sonbaharın en faydalı getirilerinden olan ayvaları bu kez sadece reçel ya da dolma yapmak için kullanmadık, onları şöyle nefis ezmelere de dönüştürdük.

Öyle nefis oldu ki siz de onu çok sevdiniz: Ayva ezmesi tarifi

  • 9. Üsküp böreği

Her zaman olduğu gibi 2019'da da farklı mutfakları hep birlikte keşfetmeye tüm hızımızla devam ettik. Tam da bu tariflerden olan Üsküp böreği, yufka kullanmadan ve hamur yoğurmadan yapılmasıyla, puf puf kabarmasıyla en çok ilginizi çekenler arasında yerini aldı.

Nasıl da puf puf kabardı: Üsküp böreği tarifi

  • 8. Patates kugel

Her haline bayıldığımız patatesin bu farklı hali de Facebook'ta tıklamaya doyamadıklarınız arasında yerini aldı. Çünkü içinde krema, süt gibi hiçbir süt ürünü kullanmadan böyle enfes bir hale gelmesi bir hayli şaşırttı.

Deneyenler ise ona bayıldı: Patates kugel tarifi

  • 7. Yağ çekmeyen hamur kızartması

Hamurunda maya kullanmadığı için çok kolay bir şekilde hazırlanan, soda ve yoğurt sayesinde puf puf kabaran bu hamur kızartması da en çok okunanlar arasında kendine yer buldu. Nefis lezzeti yetmezmiş gibi fazla yağ çekmemesiyle de kalpleri kazandı.

Hem kahvaltılara hem de çay saatlerine sık sık konuk edildi: Yağ çekmeyen hamur kızartması tarifi

  • 6. Macır böreği

İlk kez görenleri şaşırttığı, tadını bilenleri ise mutlu ettiği için çok sevilen tariflerimiz arasına giren bu nefis börek, yufkasız olmasının yanı sıra herkese pırasa sevdirecek kadar da iddialı.

İddiası lezzetinde saklı: Macır böreği tarifi

  • 5. Biberli çökelek bastırması

Kahvaltı sofralarına çıkarılabilecek farklı lezzetleri de hep birlikte keşfetmeye devam ettiğimiz 2019'da, taptaze biberleri tüm lezzetiyle kavanozlarda sakladık, uzun süre dayanan, sadece 4 malzemeli bu lezzeti yeri geldi kahvaltılık yeri geldi turşu niyetine tükettik.

Dahil olduğu her sofrayı güzelleştirdi: Biberli çökelek bastırması tarifi

  • 4. Kışlık sirkeli patlıcan

Hatırlarsınız, 2019 yaz-sonbahar sezonunu bol bol kış hazırlığı yaparak geçirdik, yazın en sevdiğimiz sebzelerini kışın da yiyebileceğimiz nefis hallere getirip saklayıverdik. Sonuçta sadece salça yapmakla yetinecek değildik.

Siz de bu fikrimizi çok sevdiniz, hemen aramıza katıldınız: Kışlık sirkeli patlıcan tarifi

  • 3. Bulut yumurta

Sadece yumurta ve tuz kullanarak, yani toplamda 2 malzemeyle yapılabilecek en farklı ve havalı kahvaltılığı da hep birlikte hazırladık. Bu tarifle özellikle hafta sonu kahvaltılarımıza yepyeni bir renk ve lezzet kattık.

Yumurta sevmeyenler bile ona bayılıyor: Bulut yumurta tarifi

  • 2. 5 dakikada tepsi böreği

Facebook'ta en çok buluştuğumuz tarifler arasında 2. sırayı bu nefis börek kaptı. Onu diğer tüm böreklerden ayıran pratikliği herkesin tarif defterine girmesini sağladı.

Her zaman uzun uzun vakit ayıracak değilsiniz ya: 5 dakikada tepsi böreği tarifi

  • 1. Fırında karnabahar kızartması

Fırında Karnabahar Kızartması Tarifi

Fırında Karnabahar Kızartması Tarifi

Ve sıra geldi Facebook'ta en çok okunan, en çok beğenilen tarifimize! Çocukken sevmeyenlerin bile büyüdükçe bayıldığı karnabaharı nasıl az yağlı bir şekilde kızartma lezzetine kavuşturabileceğinizi adım adım görselleriyle birlikte anlattık, onu öyle çok sevdiniz ki beğenilerinizle, yorumlarınızla, deneyip gönderdiğiniz fotoğraflarınızla bizi de çok mutlu ettiniz.

Tüm güzel yorumlarınız ve beğenileriniz için çok teşekkür ederiz: Fırında karnabahar kızartması tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?