https://yemek.com/tarif/visne-soslu-yogurt-keki/ | Vişne Soslu Yoğurt Keki Tarifi

Üzerine Hazırlayacağınız Nefis Bir Sosla Sınıf Atlayan 12 Pasta Tadında Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Dışarıda yapılana ayrı, evde yapılana ayrı, anne elinden çıkana apayrı hayran olduğumuz kekler, keklerimiz...

En sadesinden en süslüsüne, ıslak kekinden porsiyonluk olanlara hepsinin kalbimizdeki yeri çok ayrı ama bugün konumuz soslu kek tarifleri!

Görüntüsüyle dışarıda yediklerinizi, hatta en sevdiğiniz pastaları aratmayacak kadar şık ve nefis olacaklar, pofuduk pofuduk kabarıp damaklarda bir şenlik havası yaratmaktan da geri durmayacaklar.

Sözün kısası, siz iyisi mi bu soslu kek tariflerinin her birini tarif defterlerinize ya da bilgisayarlarınızın, telefonlarınızın bir köşesine kaydedin, hepsini bir bir deneyip favori kekinizi belirleyin.

Kesmeye kıyılmaz: Çikolata soslu kek

Klasik bir keki şık ve çok daha lezzetli bir hale getirmenin yolu kolayca hazırlayabileceğiniz bir çikolatalı sostan geçer kimi zaman. Görüntüsüyle kalpleri eritir, insan kesip de yemeye kıyamaz.

Çay saatlerinin şık konuğu: Çikolata soslu kek tarifi

O bir klasik: Çaylı kek

Özellikle 90'lı yılları hatırlayanlar ve hatta o dönem çocuk olanlar çok iyi bilir, çaylı kek bir dönem altın günlerinin, ev toplanmalarının yıldız ismiydi, zamanla klasik lezzetler içinde yerini aldı. Yıllarca yana yakına aranan o özel tarifiyse, çikolata sos desteğiyle...

Tam şurada sizi bekliyor: Çaylı kek tarifi

İşleri büyütüyoruz: Çikolatalı portakallı kek

Çikolata sosun kek üzerinde yarattığı o şıklığı çok seviyoruz ama sadece ona güvenmek de olmaz. Keke de lezzet katmak, onu da şöyle portakalın aromasıyla lezzetlendirip pofuduk pofuduk yapmak gerek.

Bakınız, tam olarak şöyle: Çikolatalı portakallı kek tarifi

Bildiğiniz tüm kekleri unutturur: Vişne soslu yoğurt keki

Süzme yoğurdun başrolde olduğu iç dolgusu ve üzerine gelen vişne sosuyla bu kek, bir kekten çok daha fazlası. Özellikle cheesecake severlerin bağımlısı olacağı bu tarifi bir köşeye not edin, her özel gününüzde, her tatlı krizinizde değerlendirin.

Tek kelimeyle nefis: Vişne soslu yoğurt keki tarifi

Puf puf: Limonlu yumuşacık kek

Tam kıvamında yumuşacık bir kek, üzerinden yükselen misler gibi limon aroması ve üzerine gelen nefis sos... Çaylar demlensin, bu lezzete kavuşmak için bir an önce mutfağa girilsin.

Dilimlerce yeseniz de bıkmayacaksınız: Limonlu yumuşacık kek tarifi

Herkes tarifini isteyecek: Hurmalı kek

Hurma, badem, kakao ve tarçın... Bu malzemelerin bir araya gelip de lezzetsiz olması mümkün mü zaten? Üzerine de şöyle misler gibi bir karamel sos da geldiyse...

Değmeyin keyfinize: Hurmalı kek tarifi

Pastaları aratmayacak demiştik: Karamelli kek

Pasta tadında kekler yapalım dedik, üzerinden sosunu eksik etmeyelim istedik ama... Bu kez hızımızı alamayıp arasına da enfes bir sos hazırladık.

Şimdi sıra sizde: Karamelli kek tarifi

Tarifini sır gibi saklamak isteyeceksiniz: Elmalı bademli kek

Tıpkı yukarıdaki karamelli kek gibi bu keki hazırlarken de elimizi korkak alıştırmadık, basit bir sostan çok daha ötesini yaptık. Üzerindeki enfes kremasına ayrı, içindeki elmaya, bademe ayrı hayran kalacağınız bu keki kime ikram etseniz tarifini soracak, eminiz.

Aramızda sır olarak kalsın o zaman: Elmalı bademli kek tarifi

Tarçın ve salebin uyumunu bir de böyle keşfedin: Salepli kek

Salep ve tarçın ikilisini içecek olarak çok seviyoruz ama onları bir de farklı bir şekilde, bir kek harcında buluştursak ya mesela... Üzerinden de nefis sosunu eksik etmesek...

Tam olarak şöyle bir lezzete imza atsak: Salepli kek tarifi

Kaç dilim yersin: Labneli kek

Öyle bir kek ki bu, çatalı batırdığınız an içine gömülüyor, yumuşacık dokusuyla damak çatlatıyor. Misler gibi limon kokusu, yedikçe yemeniz için ayrı bir neden oluyor. İnsan kaç dilim yiyeceğini şaşırıyor.

Demlikler dolusu çayın bitme sebebi olur: Labneli kek tarifi

Pratik bir pasta adeta: Frambuazlı kek

Frambuazlı Kek Tarifi

https://yemek.com/tarif/frambuazli-kek/ Frambuazlı Kek Tarifi

Tatlıların içinde orman meyvelerinin o kendine has lezzetlerini, hafif bir ekşiliği sevenlere geçiyor. Bu kek, acil durumlarda kolayca hazırlanan bir pasta bile sayılabilir.

Unutulan doğum günlerinin bile son dakika kurtarıcısı olabilir: Frambuazlı kek tarifi

Kapanışta şov yapalım istedik: Lavantalı kek

Lavantalı Kek Tarifi

Lavantalı Kek Tarifi

Birbirinden farklı ve lezzetli soslu kek tariflerimizi sıraladık ama en güzelini, en farklısını sona sakladık. Kendisi, gördüğünüz gibi en ala pastayla yarışacak güzellikte. Bu yetmezmiş gibi misler gibi kokusu ve lezzetiyle her anınıza lezzet katabilecek güçte.

Sözün kısası, sizi hemen mutfağa doğru alalım: Lavantalı kek tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?