"Bugün Ne Pişirsem?" Sorusuna En Lezzetli Yanıtları Bulacağınız 12 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Uzunca bir süredir "Bugün ne pişirsem?" sorunumuza destek olan haftalık akşam yemeği tariflerimizde bu haftayı da boş geçecek değildik, ilk günden malzeme listelerinizi hazırlayıp minik bir alışverişe çıkın diye tariflerimizi hemen sıralayıverdik.

Bildiğiniz gibi artık her gün "Akşama ne pişirsem, ne yesem?" diye kara kara düşünmüyor, her güne özel farklı bir tarifle soframıza lezzet ve yenilik katıyoruz.

En çok sevdiğimiz geleneksel tatlarımız da oluyor listede, köftemiz, tavuğumuz, mevsim sebzelerimiz ve baklagiller de. E haftada bir balığımızı da yemeyi ihmal etmediğimize göre daha ne olsun?

Buyurunuz, bu hafta soframız yine çok renkli, çok doyurucu ve besleyici olacak.

Haftaya sağlıkla başlamanın yolu ondan geçiyor: Terbiyeli sebzeli tavuk çorbası

Adından da anlayabileceğiniz gibi bu çorbanın içinde yok yok. "Ben terbiyeli çorba yapamıyorum, hep kesiliyor." gibi korkular yaşamak da yok üstelik. Kesilmeyeceği garanti, bol vitaminli ve lezzetli bir çorba o.

Tam da hafta başına yakışır, ana yemeklerle yarışır: Terbiyeli sebzeli tavuk çorbası tarifi

Salı bütün işi fırına bırakıyoruz: Mantarlı patates yemeği

Haftanın henüz başlarındayken enerjimizi tasarruflu kullanalım, kendimizi ikinci günden çok yormayalım diyoruz. Okuldan, işten yorgun argın gelip bir de uzun uzun yemek yapmakla uğraşmayın istiyoruz. Bu isteğimize en lezzetli cevaplardan biri tabii ki patatesten geliyor.

İşin içine mantar da gelince tadından yenmiyor: Mantarlı patates yemeği tarifi

Çarşamba havalı hissediyor: Dolgulu tavuk

Öyle bir lezzet hazırlayacaksınız ki hem sizi çok yormayacak, kolayca hazır olacak hem de sunumuyla iştahınızı en az iki katına çıkaracak.

Doyurma konusunda da üstüne tanımayacak: Dolgulu tavuk tarifi

Perşembe günü mevsimin tadını çıkarıyoruz: Fırında erişteli ıspanak

Yazdan hazırlayıp bütün kış yediğimiz erişteleri bu kez mevsimin en taze isimlerinden ıspanaklarla bir araya getirmeye, onları fırında enfes bir yolculuğa göndermeye kararlıyız.

Siz de bu perşembe bize katılmaz mıydınız: Fırında erişteli ıspanak tarifi

Cuma omega 3'ümüzü ihmal etmiyoruz: Tuzda balık

Tam da şu sıralar en lezzetli hallerinde olan levrekleri alıyor, tuzla kaplayıp kendi suyunda usul usul pişmesini sağlıyoruz. Öyle enfes bir lezzete dönüşüyor ki...

Bugüne dek yediğiniz tüm balıkları unutturuyor: Tuzda balık tarifi

Bu cumartesi ayrı bir lezzetli: Yufkalı şiş kebap

Evde kebap hazırlanamayacağını ya da hazırlansa bile çok zahmetli olacağını düşünüyorsanız bu hafta sonu tüm bu düşüncelerinizden vazgeçeceksiniz. Zira kendisi hem kolayca hazırlanıyor hem de sofradaki herkese bambaşka bir lezzet deneme şansı sunuyor.

Farklılık olsun: Yufkalı şiş kebap tarifi

Pazar, sevdiklerinizi çağırın yemeğe: Patlıcan kapama

Daha sofraya çıkar çıkmaz tüm gözler onun üzerine çevrilecek, "Acaba içinde ne var?" diye herkesi düşündürecek. Patlıcan ve etin muhteşem uyumunun en lezzetli kanıtlarından biri karşınızda.

Adına şiir yazılası bir lezzet: Patlıcan kapama tarifi

Farklı seçenekler de görmek isterseniz: Havuç salatası

Her güne özel bir tarif verdik ama siz farklı seçenekler de görmek isterseniz, buyurunuz, hemen alternatiflerimize geçelim. Eğer akşam yemeklerini hafif bir şekilde geçirmek istiyorsanız mesela, mevsimin en taze ismi havuç size destek olmaya hazır.

Vitamininiz bol olsun: Havuç salatası tarifi

Çok şekil: Patates rulo

Her halini çok sevdiğimiz patatesi rulo haline getiriyor, içine de enfes bir dolgu hazırlamayı ihmal etmiyoruz. Ortaya şöyle isterseniz tek başına dilimlerce yiyebileceğiniz pratik bir lezzet, isterseniz ana yemeğin yanına eşlikçi olarak değerlendirebileceğiniz bir tat çıkıyor.

Patates yine her şeye yetişiyor: Patates rulo tarifi

Baklagilsiz olmaz diyenlere: Nohut

Kış gelince haftada en az bir kez baklagil yemekleri yapmadan duramayanlar, yanına da zamanında kurup kenara ayırdığı turşuyu çıkarıp şahane bir sofraya imza atanlar buraya.

Bu hafta konuğunuz nohut olsun: Nohut tarifi

Düşündüğünüzden kolay: Yoğurtlu tavuk dürüm

Evet, evde, dışarıdakileri aratmayacak lezzette bir tavuk dürüm yapmaktan söz ediyoruz, üstelik düşündüğünüzden çok daha kolay olacak diyoruz.

İddiamızın sebebi tam da bu tarif: Yoğurtlu tavuk dürüm tarifi

"Dış harcını nasıl tutturacağız?" diye korkmak yok artık: Patatesli içli köfte

Patatesli İçli Köfte Tarifi

Patatesli İçli Köfte Tarifi

Klasik içli köftenin o bulgurlu enfes dış harcını çok seviyoruz sevmesine ama her zaman onu incecik açıp dolduramayacağınızı da biliyoruz. Tam da bu yüzden, patatesten destek alıyor, içli köftemizi kolayca hazırlıyoruz.

Böyle de nefis oluyor: Patatesli içli köfte tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?