nezaket-kebabi-tarifi

Sofraları Tüm Görkemiyle Etkisi Altına Alacak 11 Köfteli Kebap Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Bugün ne pişirsem?" diye kara kara düşünüyorsanız ya da yemeğe gelecek misafirlerinize farklı ve doyurucu tarifler arıyorsanız bir an önce tanışmanız gereken yemek tarifleri var.

Türk mutfağının en güzel yanı köfte ve kebabı tek bir tarifte buluşturuyor ve bu köfteli kebaplarla soframızı bir güzel donatıyoruz.

Hazır mısınız?

 • Balaban kebabı

İlk olarak Eskişehir'e uzanıyor ve şehrin en sevilen tariflerinden balaban kebabını oradan alıp mutfağımıza transfer ediyoruz. Evde yapılanı da öyle güzel oluyor ki...

Yemeye doyamazsın: Balaban kebabı tarifi

 • Beyti kebabı

Restoranların menülerinde boy gösteren beyti kebabını evde yapmak sandığınızdan çok daha kolay. Hem kebap hem hamur işini sevenlere duyurulur.

Pek havalı: Beyti kebabı tarifi

 • Nezaket kebabı

Kalabalık sofralara çok yakışan, doyurucu ve bereketli bir tarif var sırada. Yufkalarla buluşan köftelerin üzerine nefis bir sos geliyor, tadından yenmiyor.

Asil mi asil: Nezaket kebabı tarifi

 • Manisa kebabı

Yine güzel bir şehrimizde sıra. Manisa'nın meşhur kebabı sofralarınıza farklı bir hava katmakla kalmayacak, misafirlerinizden de tam puan alacak.

Yollara düşmeden: Manisa kebabı tarifi

 • Kürdan kebabı

İslim kebabına benzerliğiyle de bilinen kürdan kebabında en sevdiğimiz sebzelerden patlıcan sahneye çıkıyor. Porsiyonluk nefis lezzetler sofranızı süslüyor.

Ziyafet var: Kürdan kebabı tarifi

 • Patlıcan kebabı

Mangalda ya da ızgarada yapıldığında tadına doyun olmayan patlıcan kebabı bir şişe en çok yakışan tarif. Böyle bir lezzetten mahrum kalmayı kim ister ki?

Yanına da soğan: Patlıcan kebabı tarifi

 • Patates kebabı

Birbirine en az Laurel ve Hardy kadar yakışan köfte ve patates ikilisi bu sefer bir kebap tarifine gönül veriyor. Patates kebabı ev halkına da misafirlere de ziyafet yaşatıyor.

Herkesin sevdiği: Patates kebabı tarifi

 • İslim kebabı

Patlıcanın dahil olduğu en güzel tariflerden biri olan islim kebabını evde kolayca yapmaya ne dersiniz? Görünüşü çok uğraştırıcı gözükse de lezzeti inanın her şeye değiyor.

Sofralara neşe geldi: İslim kebabı tarifi

 • Yufkalı şiş kebap

Hazırlaması pek keyifli, yemesi yapmasından da keyifli bir tarif yufkalı şiş kebap. Ev yapımı kebapların en pratiği yufkalı şiş kebap sunumuyla bir bir içim su.

Biraz yufka, biraz kıyma: Yufkalı şiş kebap tarifi

 • Patlıcanlı kebap

Patlıcanlı kebap ile patlıcan kebabı çok karıştırılsa da bu aslında tamamen farklı bir lezzet. Tepside pişen ve kalabalık sofraları doyurdukça doyuran bu tarifi hemen denemek isteyeceksiniz.

Bildiğiniz gibi değil: Patlıcanlı kebap tarifi

 • Soğan kebabı

Pek soğan yemeyenin bile parmakları yedirtecek cinsten olan soğan kebabı en farklı köfteli kebap tariflerinden. Lezzeti ise kelimelere dökülemeyecek kadar enfes.

Mutluluk gözyaşları: Soğan kebabı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?