Sütlü Poğaça Tarifi

''Ne Yaparsam Yapayım Kıvamını Tutturamıyorum'' Diyenlere İlaç Gibi Gelecek 8 Tam Ölçülü Tarif

Favorilerime
Ekle

"Her şeyi tam yapmıyorum ama yine de tarifi tutturamıyorum" diye üzülmeye son! Malzemeleri ve ölçüleri tam kıvamında olan bu yemek tariflerini birebir yapmama gibi bir ihtimaliniz yok çünkü.

Kıvamı tam tutan, ölçüsü hiç şaşmayan, dolayısıyla hem sunumu hem lezzetiyle tüm puanları toplayacak olan bu tarifler mutfakta aradığınız yardımcılar olacak.

Hazırsanız, mutfağa bekleniyorsunuz.

  • Tam ölçülü kuru mayalı poğaça

Yaptığınız poğaçaların kıvamının tutmamasından şikayetçiyseniz sizi bu dertten kurtarmaya geldik. Çünkü kuru maya sayesinde mis gibi mayalanan bu poğaça öyle tam kıvamında oluyor ki şaşıracaksınız.

Aradığınız lezzet: Tam ölçülü kuru poğaça tarifi

  • Tam ölçülü mayasız poğaça

"Benim hamur mayalamaya vaktim yok" diyorsanız sizi de üzecek değiliz. Çünkü bu poğaçada beklemek yok, kısa sürede sonuç var. Üstelik pek havalı.

Şaşırtır: Tam ölçülü mayasız poğaça tarifi

  • Tam ölçülü un helvası

En az irmik helvası kadar çok sevdiğimiz un helvasının yapımı ve malzemeleri basit olsa da onu tam kıvamında tutturmak biraz zorlayıcı olabiliyor. Ama bu püf noktalarıyla onu en güzel yapan siz olacaksınız.

Konu komşuya dağıtmalık: Tam ölçülü un helvası tarifi

  • Tam ölçülü kısır

"Kısırım cıvık oldu", "Bulgurlar diri diri kaldı" gibi sorunlarınızla vedalaşmaya hazırlanın. Çünkü bu tam ölçülü kısır daha önce yaptığınız tüm kısır tariflerini unutturacak.

Bildiğiniz gibi değil: Tam ölçülü kısır tarifi

  • Tam ölçülü pamuk kek

İçinde nişasta var, üstelik 180 derecede değil 160 derecede pişiyor. Kabardıkça kabaran, yumuşacık bir kek ortaya çıkıyor. Ölçüleriyse hiç şaşmıyor.

Prenses adeta: Tam ölçülü pamuk kek tarifi

  • Tam ölçülü sütlü poğaça

Kabardı mı, kabarmadı mı stresi yaşatmayan, gördüğünüz en puf puf poğaça ile tanışmaya hazırlanın. İşin sırrı malzemelerinde ve püf noktalarında saklı.

Kahvaltıya size gelmek istiyor: Tam ölçülü sütlü poğaça tarifi

  • Tam ölçülü kıyır kıyır kurabiye

Yoğurt, tereyağı ve sıvı yağı birlikte kullandığımız bu tarifin tutmama gibi bir şansı yok. Ağızda kıyır kıyır dağılıyor, çayın en güzel eşlikçisi oluyor.

İşte bu: Tam ölçülü kıyır kıyır kurabiye tarifi

  • Tam ölçülü fellah köftesi

Tam Ölçülü Fellah Köfte Tarifi

Tam Ölçülü Fellah Köfte Tarifi

Fellah köftesini pişirirken dağılabiliyor, biliyoruz. Biz ise bu tarifle dağılan fellah köftelerini artık bir kenara bırakıyor ve yedikçe yedirten fellah köftesi tarifimizle sofralarınıza lezzet getirmeyi görev biliyoruz.

Artık onu yapmak çok kolay: Tam ölçülü fellah köftesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?