Nişastalı Bayatlamayan Kurabiye Tarifi

Bir Seferde Tepsi Tepsi Yapmak İsteyeceğiniz Kadar Nefis 10 Bayatlamayan Tatlı Kurabiye Tarifi

Zeynep Çetin
Yemek.com Editörü / Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlend...
Devamını okuyun

Sıkça Yenen Konular


Favorilerime
Ekle

Vaktiniz olduğunda tepsiler dolusu kurabiyeler yapıp kavanozlara doldurmak, sonra her yemek istediğinizde hop diye kavanozdan çıkarıp ilk günkü tazeliğiyle yemek istemez miydiniz? Biliyoruz, sadece bunu hayal etmek bile size en az bize verdiği kadar mutluluk verdi. Tam da bu yüzden istiyoruz ki bayatlamayan tatlı kurabiye tarifleri ile sizi bir an önce tanıştıralım.

Yeri geldiğinde içinde kullanacağınız sirke, yeri geldiğinde ise nişasta sayesinde daha uzun süre tazeliklerini korumayı başaran kurabiye tarifleri onlar. Çat kapı gelebilecek misafirleriniz için her zaman elinizin altında duran nefis bir ikramlık, aniden bastıran tatlı krizlerinize anında çözüm olabilecek bir atıştırmalık olmak için bekliyorlar.

Tabii baştan uyarımızı yapalım, öyle de lezzetliler ki bu bayatlamayan tatlı kurabiye tariflerini bir kez yapınca fırından çıkardığınız gibi tüm tepsiyi bitirmek isteyebilir, kurabiye kavanozlarınızı doldurmak için yeniden ve yeniden yapmanız gerekebilir.

Uyarımızı da yaptığımıza göre tüm evi saracak mis gibi kokularıyla bayatlamayan tatlı kurabiye tarifleri karşınızda!

Minik bir not: Tazeliğini uzun süre koruyan tuzlu kurabiye tarifleri isterseniz sizi hemen şu listemize doğru alabiliriz: Kıyır Kıyır 9 Bayatlamayan Tuzlu Kurabiye Tarifi

 

  • 10 dakika kurabiyesi tarifi

Hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak, kısa sürede nefis bir lezzete imza atmanızı sağlayacak bir tarif o. İçindeki nişasta sayesinde, hava almayacak kurabiye kavanozlarında uzun süre saklamanız da mümkün üstelik.

Az zamanda nefis lezzetler hazırlamak isteyenlere: 10 dakika kurabiyesi tarifi

  • Bayatlamayan kurabiye tarifi

Çok daha uzun süre bayatlamayan, tazeliğini koruyan hamur işlerinin sırrı genelde hamurda sirke ya da nişasta kullanmakta yatıyor, işte bu iki malzemenin güçlerini birleştirdiği bu kurabiye, içlerinde en iddialılarından biri sayılıyor.

Hem de damla çikolatalı: Bayatlamayan kurabiye tarifi

  • Rüzgar gülü kurabiye tarifi

Hazır olarak aldığınız içi dolgulu o lezzetlerin bir benzerini, hatta çok daha dolgulu ve doyurucu olanını evde, ellerinizle de yapabilirsiniz aslında!

Üstelik tahmin ettiğinizden çok daha kolay: Rüzgar gülü kurabiye tarifi

  • Kartopu kurabiyesi tarifi

Hamurunda kullanacağız az miktarda bir sirkeyle uzun süre bayatlamadan kalmasını garantiliyor, evde hep hazır bulunsun diye tepsi tepsi yapılıyor... Kavanozlara doldurup günlerce taptaze kalacak şekilde saklamak da cabası.

Bu lezzete kayıtsız kalmak imkansız: Kartopu kurabiyesi tarifi

  • Ağızda dağılan un kurabiyesi tarifi

Uzun süre bayatlamamasını bu kez de nişastaya borçlu bir tarifle devam ediyor, bugüne dek yaptıklarınızı unutturacak, pastane usulü ağızda dağılan un kurabiyeleri hazırlıyoruz. Cam kavanozlarda hava almayacak şekilde güvenle saklayabiliyoruz.

Her çay saatinde ikram edilesi: Ağızda dağılan un kurabiyesi tarifi

  • Nişastalı bayatlamayan kurabiye tarifi

Sadece uzun süre taze kalabildiği için değil bu mantara benzeyen sevimli görüntüsü için de tüm puanları toplayacak, büyük ihtimalle bir kez deneyenin hep onu yapmak isteyeceği bir tarif karşınızda!

Tarifini soran sorana: Nişastalı bayatlamayan kurabiye tarifi

  • Margarinsiz kurabiye tarifi

Çok az malzemeyle de pastaneleri kıskandıracak lezzette kurabiyeler hazırlamak mümkün! Üstelik yine uzun süre taze kalacak, kıyır kıyır dokusuyla ağızda dağılacak. Üstelik tüm bunları içinde margarin, tereyağı, yumurta ya da kabartma tozu olmadan yapacak.

Kurabiye dediğin onun gibi olmalı: Margarinsiz kurabiye tarifi

  • Pudra şekerli kurabiye tarifi

Sadece 5 malzeme ile hazırlanıyor, hamurunu bir süre dinlendirmek en güzel sonucu almanızı sağlıyor. Püf noktalarına dikkat ettiğinizde günlerce kurabiye kavanozlarınızın içinde tüm tazeliği ile sizi bekleyen kurabiyeler elde etmeniz işten bile değil.

Adeta bir bisküvi: Pudra şekerli kurabiye tarifi

  • Muz pudingli kurabiye tarifi

Muzun o kendine has tadıyla bugüne dek belki de hiç denemediğiniz kadar farklı ve nefis olan bir kurabiye düşünün... Dilerseniz farklı aromalara sahip pudinglerle de hazırlayabileceğiniz bu kurabiye, kıyır kıyır dokusu, ağızda dağılan yapısıyla her gün yapmak isteyeceğiniz bir lezzete dönüşecek.

Çay da, kahve de, süt de ona hayran: Muz pudingli kurabiye tarifi

  • Tatlı simit kurabiye tarifi

Tatlı Simit Kurabiye Tarifi

Tatlı Simit Kurabiye Tarifi

Çocukluğumuzda paketli olarak bakkallardan aldığımız o tatlı simit kurabiyeler var ya... İşte aynı lezzeti evde, ellerinizle yapabileceğiniz bir tarif geliyor...

Kavanozları hazırlayın, hemen başlayalım: Tatlı simit kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?