Fellah Köftesi Tarifi

Hafta Sonu Buzdolabına Atıp Ramazanda Afiyetle Yiyebileceğiniz 9 Pratik Tarif

Favorilerime
Ekle

On bir ayın sultanı geldi, hoş geldi...

Ramazan günleri iftar sofrasını hazırlayacak zamanı pek olmayan, çalışan ya da yalnız yaşayanlar için birbirinden nefis tariflerimiz var. Tariflerimizin pişirmesi zaman alan ana malzemelerini hafta sonu pişirip buzdolabınızın derin dondurucu bölümünde muhafaza ettikten sonra, iftar zamanı bu ana malzemeyi kullanarak tam tarifinizi kolayca hazırlayabilirsiniz.

Tabii bazı tariflerimiz de tüm malzemeleriyle hazırlanıp direkt olarak buzlukta muhafaza edilebiliyor ve çok daha pratik oluyor.

O halde herkese şimdiden ağız tadıyla geçireceği bir ramazan dileriz. Buyursunlar:

  • Fellah köftesi


Tam ölçülü bu nefis tarifimizle, ölçüsünün adı gibi tam geleneksel bir iftar yapabilirsiniz. Hazırladığınız fellah köftelerini buzdolabınızda dondurup hafta içi iftar akşamları öncesi kısa bir pişirmeden sonra afiyetle yiyebilirsiniz.

Tam ölçülü, kıvamı nefis: Fellah köftesi tarifi

  • Sodalı buzluk böreği


Sodalı karışımı sayesinde çıtır çıtır olan bu böreğimiz, az malzemesiyle de hazırlaması oldukça pratik bir tarif. Sodalı buzluk böreğini hafta sonları çok vaktinizi almadan hazırlayıp buzluğa atarak muhafaza edebilir, iftar akşamlarınızda hızlıca pişirip çıtır çıtır bir börek keyfi yapabilirsiniz.

Çıtırlığı sodasından: Sodalı buzluk böreği tarifi

  • Zeytinyağlı yaprak sarma


Sevmeyeninin çıkmayacağı, tüm ülkece genlerimize kadar işlemiş bir lezzet olan yaprak sarmasını hafta sonları rahat bir vakitte hazırlayıp, iş sonraları iftar sofralarınızda küçük bir ziyafet yaşayabilirsiniz.

Asla bir tanesi yetmeyecek: Zeytinyağlı yaprak sarma tarifi

  • Etsiz çiğ köfte


Orijinalinde etli olarak yapılan ve Güney Doğu'nun en sevilen tariflerinden biri olan çiğ köfte hazırlaması bir hayli meşakkatli tariflerimizden biridir. Ama bu tarifle etsiz çiğ köfteyi pratik bir şekilde, kendinizi yormadan hazırlayıp buzdolabında muhafaza ederek iftar sofralarınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Sadece 10 dakikada hazır: Etsiz çiğ köfte tarifi

  • Karnıyarık


Pilavın sevdalısı, cacığın dostu, 7'den 77'ye herkesin çok sevdiği yemek tariflerimizden olan karnıyarığın patlıcanını önceden fırında közleyip buzdolabınızda muhafaza ettikten sonra iftar akşamlarında pratik bir şekilde bu sevilen yemeği hazırlayabilirsiniz.

Patlıcan aşıkları için geliyor: Karnıyarık tarifi

  • Limon sıkacağında içli köfte


Şeklini limon sıkacağını kullanarak kolayca verebileceğiniz bu içli köfteleri buzlukta iftar için gelecek misafirlerinize de çok kısa zaman içinde nefis sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Şeklini vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Limon sıkacağında içli köfte tarifi

  • Kozalak mantı


Mantı ne kadar kalbimizi küt küt attırsa da hazırlaması bir hayli zor bir yemektir. Mantı açmakla uğraşmak istemeyen ama iftar sofralarında da mantı görmek isteyen kişiler için farklı bir alternatifimiz var; kozalak mantı. Yufka ve pipet yardımıyla fotoğraftaki şekli verebileceğiniz mantılarınızı kolayca hazırladıktan sonra buzluğa atabilir ve iftar sofralarınızda bu özel lezzetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Görüntüsü kadar tadı da şahane: Kozalak mantı tarifi

  • Üç malzemeli dondurma


Yazın kapısını çalan Mayıs ayının özellikle son haftalarında sıcaklıkların bir hayli artacağı aşikar. İftardan sonra da tatlı olarak tadını çıkarabileceğiniz bu 3 malzemeli kolay dondurmayı hafta sonu hazırlayıp derin dondurucunuzda uzun zaman muhafaza edebilirsiniz. Çat kapı gelen konuklar için de yaz mevsimiyle uyumlu güzel bir tatlı olacaktır.

Çünkü onu çok seviyoruz: Üç malzemeli dondurma tarifi

  • Ev yapımı limonata


Katkı maddesiz olduğu için gönül rahatlığıyla içebileceğiniz ev yapımı limonatamızı hazırlaması oldukça kolay. Mayıs ayıyla birlikte sıcaklaşmaya başlayacak olan ramazan akşamlarında sizi serinletecek olan limonatamızı buzlukta dondurarak uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Her yudumu ferahlatır: Ev yapımı limonata tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?