https://yemek.com/tarif/hint-lokumu/ | Hint Lokumu Tarifi

Bayramda Midesini Çok Yormak İstemeyenlere 11 Hafif Bayram Tatlısı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bayram deyince aklımıza hemen şerbetli tatlılar gelse de aslında birbirinden hafif tatlılarla da ağzımızı tatlandırmamız mümkün. Hem de sağlıkla!

Şeker tüketimi konusunda dikkat etmeniz gerekiyorsa, şerbetli tatlılar midenizi yoruyor, bir süre sonra içinizi baymaya başlıyorsa bu birbirinden hafif bayram tatlıları ile bir an önce tanışmalı, bu bayram ve bundan sonra canınızın tatlı istediği her an onları bol bol değerlendirmelisiniz.

Bayramı tatlandırmanın en sağlıklı ve hafif yollarını sunan nefis tatlılar karşınızda!

 • Şekersiz yağsız irmik helvası tarifi

Geleneksel tatlılarımızın en lezzetlilerinden irmik helvasını hafifletiyor, içinde rafine şeker ya da yağ kullanmadan mis gibi bir helva hazırlıyoruz.

Böylesi çok daha güzel: Şekersiz yağsız irmik helvası tarifi

 • Hint lokumu tarifi

ladoo-visneli-hint-lokumu-yemekcom

Yalnızca 5 malzemeyle şipşak hazırlanan Hint lokumu tarifi, farklı tarifler arayanlar için birebir. Yumuşacık kıvamıyla, sütlü tadıyla ve içindeki ekşi sürpriziyle misafirlerinizi de şaşırtacak.

Kahvenin yanına: Hint lokumu tarifi

 • 10 dakikada çikolatalı cezerye tarifi

Havuç, ceviz içi, bal gibi içi sağlık dolu malzemelerle dolu bir cezerye o. Bayram boyu gidip gelip kendinizi çikolatalı cezerye tabağının önünde bulacak, çayın, kahvenin yanında afiyetle yemek isteyeceksiniz.

Hazırlaması da çok pratik: 10 dakikada çikolatalı cezerye tarifi

 • Haşhaşlı unsuz revani tarifi

Klasik revani lezzetini aratmayacak ama çok daha hafif ve sağlıklı olacak bir revani karşınızda. İçinde yumurta yok, süt ürünleri yok, un yok. "Peki ya ne var?" derseniz sizi hemen aşağıya doğru alabiliriz.

Buyurun, bu taraftan: Haşhaşlı unsuz revani tarifi

 • Hurmalı incir uyutması tarifi

Genel olarak sadece incirle hazırlamaya alışık olduğumuz incir uyutmasını bu kez tam da ramazana yakışır şekilde hurma ilavesiyle hazırladık, böylesi çok daha tatlı, çok daha lezzetli oldu.

Böylesini de mutlaka deneyin: Hurmalı incir uyutması tarifi

 • Truff tarifi

Bayramlarda çok sevdiğimiz lezzetlerden olan lokumları aratmayacak kıvamıyla damakta adeta eriyor, bu lokmalık lezzetler tüm bayramı ağız tadıyla geçirmeniz için hazırda bekliyor.

Muazzam dokusuyla damak çatlatıyor: Truff tarifi

 • 4 malzemeli limonlu lokum tarifi

Hemen her evde bulunan 4 malzemeyle hazırlanıyor, dışarıdan hazır olarak aldığınız lokumları aratmıyor. Üstelik limonun o enfes aroması sayesinde iç baymıyor, damak ferahlatıyor.

Yedikçe yemek isteyeceksiniz: 4 malzemeli limonlu lokum tarifi

 • Muhallebili kadayıf tarifi

Klasik bayram tatlılarından çok da uzaklaşmak istemiyor ama şerbetli tatlılara oranla daha hafif bir şeyler hazırlamak istiyorsanız kadayıfları bu kez şerbetle değil mis gibi bir muhallebili ile buşuşturabilirsiniz.

Öyle lezzetli oluyor ki: Muhallebili kadayıf tarifi

 • Meyveli soğuk pasta tarifi

Tatlı hazırlarken rafine şeker kullanmak istemiyorsanız rengini ve lezzetini meyvelere borçlu bu pasta ile bayram günlerinizi renklendirmek elinizde.

Bir dilim daha almadan edemeyeceksiniz: Meyveli soğuk pasta tarifi

 • Şekersiz 5 malzemeli tatlı tarifi

Muazzam rengiyle bayramda tüm ev ahalisine tatlı bir sürpriz olacak, kıvamı ve lezzetiyle her gün yapmak isteyecekleriniz arasında yerini alacak.

Sürpriz malzeme listesiyle karşınızda: Şekersiz 5 malzemeli tatlı tarifi

 • Üç malzemeli dondurma tarifi

Üç Malzemeli Dondurma Tarifi

Üç Malzemeli Dondurma Tarifi

Sıcak havalara denk gelen bayram günlerini tatlandırmanın en pratik ve en ferah yolu bu üç malzemeli dondurmadan geçiyor, onu bir kez evde yapan tüm yaz afiyetle yemeden edemiyor.

Muzlar dondurucudaki yerini alsın: Üç malzemeli dondurma tarifi



Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?