https://yemek.com/tarif/kabak-enchilada/ |

Kabak Sevmeyenlerin Dahi Afiyetle Yiyeceği Kadar İddialı ve Nefis 11 Kabak Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yazla birlikte sofralarımıza daha sık konuk etmeye başladığımız sebzelerden kabak, bugün pek de bilmediğiniz halleriyle karşınızda!

Onu kızartarak afiyetle tüketebilir, rendeleyerek salatalarımıza katabilir, klasik bir mücver ya da dolma yapabilirsiniz ama kabak gibi mükemmel bir lezzeti sadece klasik birkaç tarifte değerlendirmekle yetinmek olmaz. Gelin hep birlikte kabakla yapabileceğimiz farklı tarifleri keşfedelim, bu yaz her zamankinden çok daha lezzetli geçsin.

İşte karşınızda birbirinden pratik ve farklı kabak tarifleri!

 • Mis kokulu bonusumuzla başlıyoruz: Hafif mi hafif 5 tarifle bu ayın malzemesi kabak

Ferhat Şef'le birlikte bu ayın malzemesi olarak kabağı keşfetmeye ne dersiniz? "Kabağın keşfedilecek nesi var?" demeden önce onu daha önce bir araya getirmeyi belki de hiç düşünmediğiniz malzemelerle bir araya getirip muazzam lezzetler hazırladığımız videomuza mutlaka göz atın deriz. Kabağı sevmek için ihtiyacınız olan tüm lezzetli sebepleri keşfetmek için sizi önce yukarıdaki videoya, hemen ardından da aşağıdaki lezzetli tariflere doğru alalım.

 • Kabaklı ekmek üstü tarifi

Midenizden gurultular yükselmeye başlar başlamaz hızlıca yapıp afiyetle yiyebileceğiniz, dilerseniz ev ahalisini en lezzetlisinden şaşırtmak için değerlendirebileceğiniz bir tarif o.

Dilimlerce yemek isteyeceğiniz türden: Kabaklı ekmek üstü tarifi

 • Kabaklı cevizli tam buğday makarna tarifi

Kabakla yapabileceğiniz hem yaza yakışır hem de pratik tarifler hazırlamaya makarnayla devam ediyoruz. Daha önce yaptığınız, yediğiniz tüm makarnaları unutun.

Yeni favoriniz o olacak: Kabaklı cevizli tam buğday makarna tarifi

 • Kabaklı pizza tarifi

İşleri biraz daha farklılaştırmak isterseniz sizi hemen böyle alabilir, kabak yemeyi sevmeyenlere dahi afiyetle kabak yedirecek bu tarifle hemen tanıştırabiliriz. Bu kez pizza hamuru yapmıyor, tabanında bolca kabak kullanıyoruz.

Böylesi çok daha hafif: Kabaklı pizza tarifi

 • Yoğurt soslu çiğ kabak salatası tarifi

Sıcak havalarda ağır yemekler yemektense mevsim sebzelerini değerlendirip seçimini hafif ve ferah lezzetlerden yana kullananlar buraya. Kabaklar hem çok hafif hem de çok doyurucu bir salata olmak üzere karşımızda bu kez.

Mükemmel sosuyla o çok başka: Yoğurt soslu çiğ kabak salatası tarifi

 • Kabaklı kakaolu kek tarifi

Başında da söylediğimiz gibi bugün klasiklerin dışına çıkıyor, kabakla yapabileceğimiz farklı tarifleri keşfediyoruz birlikte. İşte tam da onlardan biri karşınızda. Hem de mükemmel dokusu ve kıvamıyla...

Bu kek bildiklerinizden çok daha farklı, çok daha sağlıklı: Kabaklı kakaolu kek tarifi

 • Kabaklı alinazik tarifi

Patlıcanla hazırlamaya alışık olduğumuz geleneksel alinazik tarifine kabak dokunuşuyla bambaşka bir hava katıyor, bu tarifi de en az klasiği kadar çok seviyoruz.

Deneyip de sevmeyen henüz bulunamadı: Kabaklı alinazik tarifi

 • Kabak balığı tarifi

Hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak, fırında piştiği için kızartmasına göre çok daha hafif olacak.

İsmini görüntüsünden alıyor: Kabak balığı tarifi

 • Fırında sütlü kabak tarifi

Dilerseniz tek başına bir ana yemek olarak onu değerlendirebilir, dilerseniz az miktarlarda porsiyonlayarak et ve tavuk yemeklerinin yanında servis edebilirsiniz.

Her türlü nefis bir alternatif: Fırında sütlü kabak tarifi

 • Kabak enchilada tarifi

Bakmayı adının yabancı durduğuna, kendisi kıymalı harcıyla, mis gibi domates sosuyla, üzerine gelen peyniriyle damak tadımıza çok uyan muazzam bir lezzet.

Sunumu da çok iştah açıcı: Kabak enchilada tarifi

 • Kabaklı patlıcanlı perde pilavı tarifi

Kabağı yalnız bırakmak istemeyenler hemen buraya. Mevsimin en az kabak kadar sevilenlerinden patlıcan da bu kez tarifimize dahil oluyor, bu perde pilavı klasik perde pilavlarından çok daha farklı ve renkli oluyor.

Böylesi yaza daha çok yakışıyor: Kabaklı patlıcanlı perde pilavı tarifi

 • Köfteli kabak spagetti tarifi

https://yemek.com/tarif/kofteli-kabak-spagetti/ | Köfteli Kabak Spagetti

Köfteli Kabak Spagetti

Yazı ağız tadı ve hafiflikle geçirmek isteyenler için kabakla yapılabilecek bir başka önerimizle listemizi tamamlıyoruz. Köftelerin altına hafiflikte üzerine tanımayan yemyeşil spagettiler yapıyoruz.

Kabak var olsun: Köfteli kabak spagetti tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?