https://yemek.com/tarif/cilek-marmelati/ | Çilek Marmelatı Tarifi

Meyvelerin Nefis Tadı ve Aromasıyla Dolu Kavanozlar Hazırlamanızı Sağlayacak 12 Kolay Marmelat Tarifi

Favorilerime
Ekle

Meyvelerin lezzetini bütün bir yıla yaymanın yolu marmelatlardan geçiyor, bu marmelatlar tek başına afiyetle yenebileceği gibi keklerden kurabiyelere, tartlardan pastalara birçok tatlının da lezzetini katlıyor.

Siz de mevsiminde taze taze aldığınız meyveleri olabildiğince farklı ve lezzetli şekillerde değerlendirmeyi sevenlerdenseniz taptaze meyveleri afiyetle yedikten sonra kalanlarıyla mis kokulu marmelatlar hazırlayabilirsiniz.

Kıvamı tam da istediğiniz gibi olacak, ölçüleri tam tutan marmelat tarifleri karşınızda! İçlerinden en sevdiklerinizi ve mevsimi olanları seçin, hemen mutfakta buluşalım!

 • Vişne marmelatı tarifi

Yaz meyvelerinin en renklilerinden vişnelerle ekşi-tatlı bir başlangıç yapıyoruz! Bu marmelatı kızarmış ekmeğin üzerine sürerek de tatlıların üzerinde ya da arasında kullanarak da bolca değerlendiriyor...

Enfes tadına doyamıyoruz: Vişne marmelatı tarifi

 • Şeftali marmelatı tarifi

Sulu sulu şeftaliler tezgahlarda yerini almaya başladığına göre, onları da şöyle enfes marmelatlara dönüştürmeden olmaz.

Üstelik sadece 3 malzemeyle: Şeftali marmelatı tarifi

 • Çilek marmelatı tarifi

Yazın en sevilen, en mis kokulu getirisi çilek kavanozlara dolsun, hem mis gibi kokusu hem de yedikçe yemek istediğimiz lezzeti hem elimizin altında bulunsun.

Ekmekleri kızartın, kahvaltıda şenlik var: Çilek marmelatı tarifi

 • Kayısı marmelatı tarifi

Tıpkı taze çilekler, şeftaliler gibi kayısılar da şu aralar radarımızda. Mevsimi geçmeden onları bolca değerlendirebilmek adına önce reçelini, hemen ardından da şöyle nefis marmelatlarını hazırlayabiliriz mesela.

Kavanozlara yaz geldi: Kayısı marmelatı tarifi

 • Erik marmelatı tarifi

Malumunuz, mürdüm eriklerine kavuşmamızla ayrılmamız arasında kısa bir süre oluyor, biz henüz tatlarına doyamamışken 1 sene daha beklememiz gerekiyor. İşte o bekleme süresini de mürdüm eriğiyle hazırladığımız bu marmelatlarla geçirelim diyoruz.

Çünkü onsuz olmaz: Erik marmelatı tarifi

 • İncir marmelatı tarifi

Size incir zamanını dört gözle bekleme sebebi olacak bir önerimiz var sırada. Ekmeğe süre süre yemelik!

Tatlılara da çok yakışıyor: İncir marmelatı tarifi

 • Kızılcık marmelatı tarifi

Farklı tatlar denemek isteyenleriyse hemen bu tarifimize doğru alalım. Şifasından sual olunmaz kızılcıklar bu kez marmelat olarak karşımıza çıkıyor...

Rengiyle iştah açıyor: Kızılcık marmelatı tarifi

 • Kuşburnu marmelatı tarifi

Tıpkı kızılcık gibi kuşburnunu da genelde grip, nezle gibi kış hastalıklarından korunmak için değerlendiriyor, belki de en çok çayını demleyip içiyoruz ama aslında kendisinden mis gibi marmelatlar da hazırlayabilir, her zaman elimizin altında bulunmasını sağlayabiliriz.

Şifa dolu kavanozlar: Kuşburnu marmelatı tarifi

 • Armut marmelatı tarifi

Onu bugüne dek hiç denemediyseniz armutlar çıkar çıkmaz denemeli, karanfilden de destek alarak aroması muhteşem şöyle bir marmelat hazırlamalısınız.

Bir kez deneyince hep yapmak isteyeceğiniz bir lezzet o: Armut marmelatı tarifi

 • Ayva marmelatı tarifi

Boğazını rahatsız ettiği için ayvayı taze taze yiyemeyenler dahi bu marmelata bayılıyor, muazzam kıvamıyla adeta ayva tatlısı lezzeti sunuyor.

Mevsimi gelir gelmez yapılması gerekenlerden biri de o: Ayva marmelatı tarifi

 • Tarçınlı ayva marmelatı tarifi

Gurme damaklar için ayva marmelatını biraz daha geliştiriyor ve onu adeta kaşık kaşık yemek isteyeceğiniz bir tatlı lezzetine kavuşturuyoruz.

Tarifi bizden yapması sizden: Tarçınlı ayva marmelatı tarifi

 • Mandalina marmelatı tarifi

Mandalina Marmelatı Tarifi

Mandalina Marmelatı Tarifi

Yaz meyveleriyle başladığımız listemizi kışın en sevilen ismi mandalina ile noktalıyoruz. Olmaz olmaz demeyin, zira mandalinalardan da nefis marmelatlar olur.

Bakınız tam olarak şöyle: Mandalina marmelatı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?