iki-renkli-basit-kek-tarifi-haziran-2021

Her Mutfakta Bulunan Malzemelerle Hiç Zorlanmadan Yapabileceğiniz 16 Kolay Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Canınız bir kek tarifi yapmak istiyor ama hem evde çok fazla malzeme hem de mutfakta uzun uzun uğraşacak vaktiniz yok. Belki de mutfağın acemisisiniz ve basit bir kek tarifi arıyorsunuz diyelim...

İşte tüm bunlara cevap verecek birbirinden kolay kek tarifleri karşınızda. Hepsi kolayca hazırlanıyor, üstelik kıvamlarıyla, puf puf kabarmalarıyla hemen kalpleri çalıyor.

Çeşit çeşit kolay kek tarifi arayanlar aşağıya bekleniyorsunuz.

 

 • Kolay kek tarifi

Hemen her evdeki malzemelerle hazırlanan, yumuşacık ve puf puf kabarıp kabına sığmayan bir kek tarifi o. Adım adım resimli anlatımıyla karşınızda.

Sadelikten vazgeçmeyenlere: Kolay kek tarifi

 • Kolay baton kek tarifi

İçinde klasik bir kek tarifine göre daha az un ve yumurta bulunan çok pratik bir tarif bu baton kek. Üstelik bol çikolata sosuyla herkesi kendine hayran bırakacak.

Pasta sanırsın: Kolay baton kek tarifi

 • Kolay limonlu kek tarifi

Malzemeleri hazırladıktan sonra 5 dakikanızı ayırmanız yeterli olacak, şipşak yapacağınız kek harcı fırında puf puf kabarıp kabına sığmayacak bir lezzete dönüşecek.

Mis gibi limon aromasıyla: Kolay limonlu kek tarifi

 • Kolay mermer kek tarifi

Genelde ayrı ayrı iki farklı kek harcı kullanarak hazırlanan mermer kekin yapımını pratikleştiriyor, aynı lezzet ve görüntüde ama çok daha kolay bir kek yapıyoruz.

Mutfakta pratikliği sevenler bu tarifte buluşuyor: Kolay mermer kek tarifi

 • Tarçınlı kolay kek tarifi

Klasik bir kekin lezzetini bir anda ikiye katlamanın yolu limon kabuğu ya da tarçın gibi ufak eklemelerden geçiyor, bu tarifimiz tarçın severler için geliyor.

Mis kokusu tüm mutfağa yayılsın: Tarçınlı kolay kek tarifi

 • Ballı bademli lava kek tarifi

Canınız kek istediğinde şöyle bol porsiyonlu kekler yerine bir ya da iki kişilik pratik kekler hazırlamak isterseniz size adeta sufle lezzeti yaşatacak ama içindeki bademler ile klasik bir sufleden çok daha güzel olacak bir önerimiz var.

O, lezzetiyle bildiğiniz tüm kekleri unutturacak: Ballı bademli lava kek tarifi

 • Kolay havuçlu tarçınlı kek tarifi

Kim demiş çay saatlerinin vazgeçilmezi olan havuçlu keki yapmak zor diye? En aceminin bile kolayca yapacağı bu havuçlu keki üstelik dilerseniz baton kek kalıbında ya da tepside de yapabilirsiniz.

Tarçın kokusuyla: Kolay havuçlu tarçınlı kek tarifi

 • Limonlu haşhaşlı kolay kek tarifi

Görünüşüyle mutfakta saatlerinizi geçirmişiniz izlenimi veren bu şık keki yapmak aslında çok ama çok kolay. Misafirlerinizi şaşırtmak hiç bu kadar leziz olmamıştı.

Sanat eseri adeta: Limonlu haşhaşlı kolay kek tarifi

 • Yumurtasız sade kek tarifi

Evde yumurta kalmadıysa ya da yumurta alerjiniz varsa mis gibi keklerden kendinizi mahrum etmek zorunda değilsiniz. Yumurtasız da yumuşacık olacak, tam kıvamında kekler yapmak mümkün.

İşte böyle: Yumurtasız sade kek tarifi

 • Ölçülü 3-6-9 keki tarifi

Kek yaparken bir türlü ölçüleri tutturamamaktan yakınıyorsanız, aynı tarifi uyguladığınızda bile her seferinde farklı sonuçlar almaktan şikayetçi oluyorsanız bu tarif kek yaparken en büyük yardımcınız olacak.

Her seferinde aynı yumuşacık tadı yakalamak için: Ölçülü 3-6-9 keki tarifi

 • Fırınsız & miksersiz tencerede kek tarifi

Klasik kek tariflerinin çoğunda mikser kullanılıyor ve pek tabii kekler fırında pişiyor. Peki her zaman böyle olmak zorunda mı? Elbette hayır. Bu kez kek yapımını evde fırını ya da mikseri olmayanlar için kolaylaştırıyor, keki tencerede pişiriyoruz.

Nasıl puf puf olduğuna inanamayacaksınız: Fırınsız & miksersiz tencerede kek tarifi

 • Ev keki tarifi

Hemen her evde yıllardır o pişiyor, anne elinden çıkmışçasına lezzetli bu keklerin sırrı işte böyle pratik bir tarifte sizi bekliyor.

Her mutfakta pişmesi gerekenlerin başında o geliyor: Ev keki tarifi

 • Kolay ıslak kek tarifi

Islak kekin kıvamını tutturmak zor geliyorsa doğru tariftesiniz. Zira bu tarifle ıslak kek yapmak ustalık gerektirmiyor, hep tutan kıvamıyla favori kek tarifiniz olmaya geliyor.

Herkes yapabilsin diye: Kolay ıslak kek tarifi

 • Yoğurtlu kolay kek tarifi

Yoğurt sayesinde kabardıkça kabaracak, süngerimsi dokusuyla kendine hayran bırakacak olan bu keki hazırlamanın bu kadar kolay olduğunu görünce ilk denemek isteyeceğiniz tarif olacak.

Yedikçe yiyesin gelir: Yoğurtlu kolay kek tarifi

 • Kolay sade kek tarifi

Herkesin tarif defterlerinde ilk sıraları almayı hak eden bir tarif bu. Canınız aniden nefis kabarmış, lezzetli mi lezzetli bir kek çektiğini yapacağınız tarifi artık biliyorsunuz.

Pişince çökenlerden değil: Kolay sade kek tarifi

 • Portakallı kolay kek tarifi

Portakallı Kolay Kek Tarifi

Portakallı Kolay Kek Tarifi

Son sırayı nefis tarifiyle Yemek.com kullanıcılarından Habibe Hanım'ın mis kokulu kekine ayırdık. Portakalın aromasının kek tariflerine çok yakıştığını bilenler bu tarife de bayılacak.

Denenmeli: Portakallı kolay kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?