kaygana-tarifi

Çayın Yanına Farklı Tuzlu Lezzetler Arayanlara 13 Nefis Ispanaklı Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sonbaharın ve kışın geldiğinin alametlerinden biridir evde pişen ıspanak yemekleri. Onunla çorbadan ana yemeğe birçok tarif yapabilmenin rahatlığıyla bu sağlık dolu sebzeyle sofralarımızı tüm sezon boyunca doldurabiliriz.

Ama ıspanak sadece öğlen ve akşam yemeklerinin kurtarıcısı olmakla kalmıyor, yeri geliyor çay saatlerini de güzelleştiriyor. Zira ıspanakla yapabileceğiniz çeşit çeşit hamur işi tarifi var.

En ıspanak sevmeyen kişi bile bu ıspanaklı hamur işlerine bayılacak üstelik...

 • Ispanaklı kaygana

Karadeniz mutfağının Türk mutfağına en güzel armağanlarından biri olan kaygana için giriyoruz mutfağa. Çeşitli otlarla yapılan kayganaya biz ıspanağı çok yakıştırıyoruz, denemez misiniz?

Hem kahvaltıya hem çaya: Ispanaklı kaygana tarifi

 • Ispanaklı kol böreği

Ispanaklı hamur işi denince aklına ilk börek tarifleri gelenlerdenseniz yalnız değilsiniz. Bu sefer kalabalık misafirler için tepside ıspanaklı kol böreği yapıyoruz, buyursunlar.

Anneanne eli lezzetinde: Ispanaklı kol böreği tarifi

 • Tost makinesinde ıspanaklı gözleme

Evde sac yok diye nefis gözlemeler yapmayacak değiliz ya... Bu muhteşem tarifle evimizdeki tost makinesiyle yedikçe yedirten ıspanaklı gözlemeler yapıyoruz, kıvamına hayran oluyoruz.

10 dakikada hazır: Tost makinesinde ıspanaklı gözleme tarifi

 • Ispanaklı kiş

Evde daha önce kiş yapmadıysanız hangi tarifle başlayacağınızı artık biliyorsunuz. Zira ıspanak kiş hamuruna çok ama çok yakışıyor, tuzlu lezzetiyle çayın yanında hemen boy göstermek istiyor.

Peynir desteğiyle: Ispanaklı kiş tarifi

   

 • El açması ıspanaklı börek

Bugün biraz hamaratız. Hazır yufkaları elimizin tersiyle itiyor, kendi ellerimizle açtığımız el emeği göz nuru hamurlarla nefis bir ıspanaklı börek yapıyoruz.

Yanına ayran da yakışır: El açması ıspanaklı börek tarifi

 • Ispanaklı şibit

Şimdi Kütahya'ya uzanıyor ve onların nefis yöresel tarifi olan şibitin tadına bakıyoruz. Gözlemeye benzeyen lezzetiyle ilk ısırıkta kendine hayran bırakan şibit ıspanakla da çok güzel oluyor.

Kütahya'ya sevgilerle: Ispanaklı şibit tarifi

 • Ispanaklı milföy

Ispanaklı el açması börekler yapmaya zamanınız olmadığında yardımınıza koşacak, sunumuyla da kalpleri çalacak bir tarif bu. Bu tek atımlık lezzet çay davetlerinin kurtarıcısı olacak.

Rulo güzellik: Ispanaklı milföy tarifi

 • Ispanaklı pizza

ispanakli-pizza-yeni

Evde kendi pizzasını yapmayı sevenlere nefis bir tarifimiz var. Nefis yeşil örtüsüyle pizza hamurunu kaplayan bu lezzet o sucuklu, salamlı pizzaları unutturacak.

Evde yapması çok keyifli: Ispanaklı pizza tarifi

 • Ispanaklı krep börek

Ispanak ve tulum peynirli bir harçla krep hazırlıyoruz önce, sonra onu börek formatına sokuyoruz. İşte herkesi şaşırtacak farklı lezzetler yapmak işte bu kadar kolay.

Hamur açma derdi yok: Ispanaklı krep börek tarifi

 • Ispanaklı tart

Tart denince aklınıza sadece tatlı tartlar geliyorsa bir daha düşünün. Çünkü tart hamuru tuzlu malzemelerle buluşunca da enfes oluyor, hele ıspanak onu çok seviyor.

Tabaklar dolsun: Ispanaklı tart tarifi

 • Ispanaklı kek

Görünce sanki Antep fıstığıyla kaplı gibi gözüken bir kek bu. Ama gelin görün ki bu nefis rengini Temel Reis'in de çok sevdiği ıspanaktan alıyor. Evet, ıspanaktan...

Onları şaşırtın: Ispanaklı kek tarifi

 • Ispanaklı pancake

Bu sefer bir farklılık yapın ve kahvaltı sofranıza tuzlu bir pancake davet edin. Sofradan yeşil yeşil baksın, tadına bakan herkesi çok şaşırtsın.

Böylesi de çok güzel: Ispanaklı pancake tarifi

 • Ispanaklı gül böreği

Ispanaklı Gül Böreği Tarifi

Ispanaklı Gül Böreği Tarifi

Sadece 3 yufkayla kolayca hazırlanan, dışı çıtır çıtır, içi bol malzemeli bir börek yapalım hadi. Adım adım resimli anlatımıyla onu yapamayan kimse kalmayacak.

Mutlu eder: Ispanaklı gül böreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?