https://yemek.com/tarif/bacakli-corba/ | Bacaklı Çorba Tarifi

İçindeki Hamurla Doyuruculukta Üstüne Tanımayan 9 Şifası Bol Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havaların iyice soğumasıyla birlikte gözümüz daha çok arar oldu dumanı tüten çorbaları. Ama her gün mercimek çorbası, ezogelin çorbası yapmak olmaz dedik, daha doyurucu alternatifler arayanlar için hamurlu çorba tariflerini bir araya getirdik.

Tek kasesiyle doyururken içinizi de sımsıcak yapacak bu hamurlu çorbaları bir köşeye not edin, bu kış çok lazım olacaklar.

  • Yeşil mercimek çorbası

Klasik süzme mercimek çorbası tarifini unutun. Şimdi yeşil mercimeğin besleyiciliğiyle ev yapımı erişteyi tek bir kasede buluşturuyor ve yemeğe onunla başlıyoruz.

Şifa olsun: Yeşil mercimek çorbası tarifi

  • Mantı çorbası

Mantıyı tabak tabak yiyecek kadar çok sevenler burada mı? Öyleyse mantıyı neden nefis ve besleyici bir çorbada da görmeyelim ki?

İşin püf noktası ev yapımı mantı kullanmakta: Mantı çorbası tarifi

  • Bacaklı çorba

Bu nefis yöresel tarif mercimekli hamur çorbası olarak da biliniyor. Yumurtasız hazırlanan erişte veya kesme hamurlar yeşil mercimekle bir araya geliyor, içen herkesin keyfini yerine getiriyor.

Tokat usulü: Bacaklı çorba tarifi

  • Erişte çorbası

Bu öyle bir çorba ki ana yemekte ne var diye sordurtmuyor, çünkü öylesine doyurucu ve bereketli. İçindeki tarhun sayesinde mis gibi de bir kokusu var üstelik.

Anne çorbası: Erişte çorbası tarifi

  • Yüksük çorbası

İçinde nohut var, mantı var, et suyu. Daha kaseye bakarken bile insanın karnını doyurup içini ısıtan bu çorbanın tüm kış yanınızda olsun istersiniz.

Ana yemek gücünde: Yüksük çorbası tarifi

  • Sakala çarpan çorbası

Dul avrat çorbası, kesme çorbası gibi birçok farklı isimle de anılan bu çorba daha çok Afyon ve yakın çevrelerde sıklıkla yapılıyor. Vitamini bol, iştahı da artırıyor üstelik.

Sakallara dikkat: Sakala çarpan çorbası tarifi

  • Tutmaç çorbası

Yine Anadolu'da sıklıkla yapılan bir çorba tarifindeyiz. Sarı mercimek ve kesme hamurlarla hazırlanan bu çorbayı daha önce denemediyseniz şimdi tam sırası.

Tutalım bir ucundan: Tutmaç çorbası tarifi

  • Erişteli yeşil mercimek çorbası

Yeşil mercimeğimiz varsa gelin ondan proteini bol, nefis lezzette bir çorba yapalım. Erişteli yeşil mercimek çorbasıyla bu kış hastalıklara geçit vermeyelim.

Kaşıkla, durma: Erişteli yeşil mercimek çorbası tarifi

  • Köy çorbası

Köy Çorbası Tarifi

Köy Çorbası Tarifi

Bu çorbanın içinde hem kereviz sapı, havuç gibi birçok sebze var, hem de nohut, mercimek gibi birçok bol proteinli bakliyat. İşin içine bir de kesme hamurlar girince insan daha ne olsun diyor.

İçinde yok yok: Köy çorbası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?