Kalabalık Misafir Grupları İçin Hazırlayabileceğiniz 10 Farklı Tepsi Böreği Tarifi

Favorilerime
Ekle

İster çokça misafir bekliyor olun, ister kalabalık bir aileye sahip olun onları tek tepside pişen börek tarifleriyle tıka basa doyurabilir ve doyasıya mutlu edebilirsiniz.

Yufkayı hazırlayın, iç harcı hazır edin ve tepsinin fırından mis kokularla çıkmasını bekleyin. Yanına da çay demledik mi, bizden daha mutlusu yok!

Hazırsanız başlıyoruz.

  • Tepside talaş böreği

İçi etli, bol garnitürlü talaş böreği kuşkusuz en doyurucu börek tariflerinden biri. Neredeyse ana yemek yerine bile geçecek olan milföylü talaş böreği için fırınlarınızı ısıtmaya başlayın.

Milföy pratikliğiyle: Tepside talaş böreği tarifi

  • Otlu börek

İçinde ısırgandan taze soğana kadar birçok yeşil otun olduğu bu börek tarifi lezzetiyle diğer böreklere hiç benzemiyor. Biraz sebze keyfi yapmaz mıyız?

İçi yeşil yeşil: Otlu börek tarifi

  • Boşnak böreği

Boşnak böreği gibi kendini herkese kanıtlamış bir börek tarifini evinizde kolayca yapmaya ne dersiniz? Biraz emek istediği doğru ama emin olun her dakikasına değiyor.

Dilim dilim lezzet: Boşnak böreği tarifi

  • 5 dakikada tepsi böreği

Size sadece beş dakikanızı ayırarak nefis bir tepsi böreği hazırlayabileceğinizi söylesek? Mutfağa yeni yeni girmeye başlayanlar da çaya, kahvaltıya pratik tarifler arayanlar da onu çok sevecek.

Daha pratiği yok: 5 dakikada tepsi böreği tarifi

  • Kol böreği

Lezzetiyle sarıp sarmalayacak bir börek tarifinde sıra. Büyüklerimizden bize miras kalan kol böreğini biz patatesli ve peynirli yaptık ama iç harcını damak zevkinize göre değiştirebilirsiniz de.

Çay ya da ayranla: Kol böreği tarifi

  • Çarşaf böreği

Çarşaf böreğinin ismi yapım aşamasında gerçekten çarşaf kullanılmasından geliyor. El açması bu şaşırtıcı böreğin tüm detayları tarifimizde saklı.

İncecik hamuruyla: Çarşaf böreği tarifi

  • El açması patlıcanlı börek

Hep peynirli, patatesli, kıymalı börekler yapmaktan sıkılanları bu nefis börek tarifine doğru alalım. Patlıcan harçlı bu el emeği, göz nuru börek misafirlerinizden yıldızlı pek iyi alacak.

Lezzetinde kaybolursun: El açması patlıcanlı börek tarifi

  • Peynirli tepsi böreği

Hazır yufkayla ve sadece 15 dakikada hazırlayabileceğiniz harika bir börek o. Herkesin favorisi olan peynirli tepsi böreğinin nasıl bittiğine şaşıracaksınız.

Kaç tane yediğini sayamazsın: Peynirli tepsi böreği tarifi

  • Kolay sodalı börek

Lezzeti ve kıvamıyla su böreği aratmayan bu tarif puf puf kabarıyor ve yumuşaklığıyla yedikçe yedirtiyor. Üstelik yapması da pek kolay.

Hazırla, at fırına: Kolay sodalı börek tarifi

  • Baklava yufkasından tepsi böreği

Baklavalık Yufkadan Tepsi Böreği Tarifi

Baklavalık Yufkadan Tepsi Böreği Tarifi

Şimdi hazır yufkayla, el açması hamurla, milföyle çeşit çeşit börek yaptık. Şimdi sıra geldi baklavalık yufkadan nefis bir tepsi böreği yapmaya. Üstelik sosu da çok özel.

Fırından çıkan en güzel şey: Baklava yufkasından tepsi böreği tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?