Fırın Olmadan Hazırlayabileceğiniz Tadına Doyum Olmayan 11 Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Herkesin evinde fırın olması şart değil. Ama bu nefis hamur işleri yapamayacağımız anlamına gelmiyor. Zira fırın olmadan da nefis börekler, kekler yapabilir ve herkesi şaşırtabilirsiniz.

Söz konusu hamur işi tarifleri olduğunda fırınsız çözümler arayanlar bu pratik ve farklı tariflere bayılacaklar.

Bu listeyi sevdiyseniz sizi şu içeriğimize de alabiliriz: Fırın Olmadan da Efsane Tatlılara İmza Atabileceğinizin Kanıtı 19 Nefis Tatlı Tarifi

 • Avcı böreği

Kıyma, ince bulgur ve baharatlar bir araya geliyor ve dışıyla içiyle kendini bize anında sevdiren nefis bir börek tarifine imza atıyor. Üstelik fırına gerek bile yok.

Tam 12'den vurdu: Avcı böreği tarifi

 • Tava kurabiyesi

Evde fırın varsa bile fırının fişini çekmeye hazır olun. Çünkü bu nefis kurabiye tavada çok pratik bir şekilde pişiyor, hafif ıslak dokusuyla yiyeni kendine hayran bırakıyor.

Hayat sürprizlerle dolu: Tava kurabiyesi tarifi

 • Fırınsız & miksersiz tencerede kek

Öğrenci evindesiniz ama canınız kek çekiyor ya da fırın bozuldu ama keksiz de hayat geçmiyor. İşte tam bu zamanlar için ne miksere ne de fırına ihtiyaç duymayan yumuşacık bir kek tarifimiz var.

Onu denemek için sebebiniz çok: Fırınsız & miksersiz tencerede kek tarifi

 • Lalanga

Sırada Osmanlı mutfağından bugünlere kadar nefis bir hamur işi tarifimiz var. Bekleme süresi, yoğurma zahmeti olmayan; fırınsız şipşak hazırlanan lalanga kahvaltılara da çok yakışacak.

İşte bu kadar: Lalanga tarifi

 • Bol peynirli tava böreği

Çayınızı, meşrubatınızı hazırlayın; çünkü hızlıca hazırlanacak ve tavada misler gibi pişecek bir börek için sıvıyoruz kollarımızı. Malzemesi bol, lezzeti bol.

Çok doyurucu: Bol peynirli tava böreği tarifi

 • Ağzı açık

Afyon, Şanlıurfa gibi yörelerde sıklıkla yapılan, nefis bir yöresel tarif o. Fırınsız hazırlanan en güzel tariflerden biri olan ağzı açık pişerken kıymaları dökülecek diye korkmayın; o iş bizde.

Mis gibi: Ağzı açık tarifi

 • Yağ mantısı

Yöresel tarif demişken gurme şehirlerimizden Kayseri'ye uğramamak olmaz. Mantıyı bize armağan eden Kayseri'de en çok yapılan bir mantı türü de yağ mantısı ve lezzetine gerçekten doyum olmuyor.

Çıtır çıtır: Yağ mantısı tarifi

 • Tavada mayalı ekmek

Kim demiş ekmek yapmak için illa ki fırına ihtiyacımız var.. Tavada da misler gibi kendi ekmeğimizi yapabilir, onu kahvaltıya, yemeğe yetiştirebiliriz.

Yeni pişti: Tavada mayalı ekmek tarifi

 • Bomboloni

Yumuşacık bir çöreği andıran bomboloni, İtalyanların en sevdiği ve sıklıkla tükettiği lezzetlerden biri. Evdeki malzemelerle kolaylıkla yapabileceğiniz bomboliniyi çayın, kahvenin yanında keyifle yiyeceksiniz.

Farklı tarifler arayanlara: Bomboloni tarifi

 • Semsek

Son olarak yine yöresel bir tarifimize konuk oluyoruz. Şanlıurfa'nın meşhur semsek tarifini adım adım anlatıyor, bu nefis lezzetle fırının kapağını bir daha açmıyoruz.

Çok güzel pişti: Semsek tarifi

 • Kavanozda kek

Fırın kullanmadan, bulaşık çıkarmadan size çeşit çeşit kek yapabilirsiniz desek? Yanlış duymadınız, kavanozları yardıma çağırıyor ve toplam 25 dakikada pişen 3 farklı kek tarifi hazırlıyoruz.

Daha kolayı yok: Kavanozda kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?