Patatesli Muffin Omlet Tarifi

Uzun Süre Tok Tutma Konusunda Üzerine Tanımayan 9 Yumurtalı Sahur Yemeği

Favorilerime
Ekle

Sahurda bol bol yumurtadan destek alanları ama her gün de haşlanmış yumurta yemek istemeyenleri hemen böyle alalım.

Size yumurta ile yapılan ve bu sayede uzun süre tok tutma özelliğine sahip birbirinden nefis sahur tarifleri hazırladık. Başrolünde yumurta olması sayesinde çok pratik bir şekilde hazırlanıyor, çay demlenene dek çoktan sofradaki yerlerini alıyorlar. Görüntüleriyle, mis gibi kokularıyla iştahları kabartırken lezzetleriyle "Her gün olsa bıkmadan yerim" dedirtiyorlar.

Sözü daha fazla uzatmıyor ve sizi birbirinden nefis ve farklı, hepsi bol yumurtalı sahur yemekleri ile baş başa bırakıyoruz. İlk önce hangisini yapacağınıza karar vermek size kalmış.

  • Çoban payı

Mis gibi bir patates püresi, bol bol yumurta, domates, ıspanak, jambon ve daha fazlası... İçi dolu dolu bu lezzet bir dilimiyle tıka basa doyurur, yanında ekmek ya da pide yenmese de olur.

Öyle doyurucu ki: Çoban payı tarifi

  • Patatesli muffin omlet

Muffin kalıplarınızı çıkarın, omlet yapıyoruz! Her evde bulunan malzemelerle ve sadece 4 basit adımda bugüne dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz kadar lezzetli ve porsiyonluk omletler hazırlamaya ne dersiniz?

Sizi hemen şöyle alalım: Patatesli muffin omlet tarifi

  • Yumurtalı mantar

Sahurda bol bol protein almak önemli olduğunda göre, bu konuda yumurtayı yalnız bırakmak olmaz. Yine protein bakımından zengin lezzetlerden mantar da ona eşlik etsin...

Doymak garanti olsun: Yumurtalı mantar tarifi

  • Yumurta salatası

Haşlanmış yumurtanın en renkli, en lezzetli hallerinden biri o. Yeşilliklerden gelen ferahlığı sayesinde sadece tok tutmuyor aynı zamanda uzun süre de susatmıyor. "Taze soğan beni susatır" derseniz kullanmayabilir, yerine sevdiğiniz farklı yeşillikler de kullanabilirsiniz.

Mis: Yumurta salatası tarifi

  • Börek tadında omlet

Sahurda en çok tüketilen yiyeceklerden biri yumurta ise diğeri de çeşit çeşit börekler desek yanlış olmaz. Patatesin tok tutma gücü de işin içine girince ortaya işte böyle börek tadında, doyurucu mu doyurucu bir lezzet çıkıyor.

Bir omletten çok daha fazlası oluyor: Börek tadında omlet tarifi

  • Tereyağlı yumurta kapama

Uykunuzdan uyanıyor, hızlıca sahur sofrası kurmaya çalışıyor, bir yandan da belki çay demlemeye başlıyorsunuz... İşte o anda aklınıza bu tarif gelsin, toplam 15 dakikada, neredeyse çam demlenmeden hazır olacak bu lezzet mis kokular eşliğinde sofradaki yerini alsın.

Kokusuyla iştahları kabartır: Tereyağlı yumurta kapama tarifi

  • Sahanda ıspanaklı yumurta

Toplam 6 malzemeyle 10-15 dakikada hazırlayabileceğiniz, doyuruculuğunun yanına ıspanak sayesinde bol bol da besleyicilik katabileceğiniz bir tarif o. Pidenizi bana bana yiyebilirsiniz.

Dibini sıyırmak adetten: Sahanda ıspanaklı yumurta tarifi

  • Yumurtalı sandal patates

Bu tarifimizde yumurta başrolü patatesle paylaşıyor, ortaya iftara dek aklınıza yemek yemeyi bile getirmeyecek kadar doyurucu ve nefis bu lezzet çıkıyor.

Çok da şık: Yumurtalı sandal patates tarifi

  • Kahvaltılık yumurtalı patates pizzası

Kahvaltılık Yumurtalı Patates Pizzası Tarifi

Kahvaltılık Yumurtalı Patates Pizzası Tarifi

Kalabalık sahur sofraları için ideal bu pizza, size bildiklerinizi unutturacak. Bir daha evde pizza yapmak istediğinizde hamur hazırlamak yerine hep patatesten destek almak isteyeceksiniz.

Böylesi hem çok pratik hem de çok daha nefis: Kahvaltılık yumurtalı patates pizzası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?