Bıçak Tatlısı Tarifi

Az Malzeme ile Kolayca Hazırlandığına İnanamayacağınız Kadar Lezzetli 10 Şerbetli Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Tatlı deyince aklınıza hemen şerbetli tatlılar geliyorsa, baklava, revani, şekerpare sizin için de vazgeçilmez lezzetlerimizden ise bu tariflerle şerbetli tatlı yeme isteğinizi en pratiğinden bastırabileceksiniz.

Ev yapımı baklava gibisi yok, doğruya doğru ama gelin görün ki her zaman uzun uzun vakit harcayıp bol bol malzeme kullanmaya enerjimiz, zamanımız olmuyor. Tam da bu yüzden bütçemizi çok sarsmadan, kısa sürede ve az malzeme ile de şerbetli tatlı tarifleri hazırlayabileceğinizi göstermek istedik.

Ne kadar kolay olduklarını görünce her gün birini denemek isteyecek, misafirlerinize en sevdiklerinizi hep hazırlayacaksınız.

Buyursunlar, sizi az malzemeli şerbetli tatlılar ile baş başa bırakalım.

Seçin seçin yapın.

  • Kadayıf dolması

Tel kadayıf, ceviz içi ve yumurta... Erzurum mutfağından tüm sofralara armağan bu lezzet işte sadece 3 üç malzemenin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Tabii üzerinden tam kıvamında mis gibi şerbeti de eksik edilmiyor.

Bi' tane daha: Kadayıf dolması tarifi

  • Milföyden şöbiyet tatlısı

Şöbiyet hamuru için birçok malzeme kullanmak ve zaman harcamak yerine bu kez milföy hamurundan destek alıyor, şerbeti için kullanacaklarımız hariç toplam 4 malzeme ile şipşak tatlımızı hazırlıyoruz.

İşte bu kadar kolay: Milföyden şöbiyet tatlısı tarifi

  • Bülbül konağı

Baklavalık yufkalar bu kez içi dolgulu porsiyonluk tatlılara dönüşüyor. Şerbeti hariç toplam 3 malzeme kullanarak hazırlayabileceğiniz bu lezzet, misafirlerinizi ağırlayacağınız günlerde menünüzden eksik etmek istemeyeceğiniz bir tarife dönüşüyor.

Bu kadar kolay olduğunu tahmin etmezdiniz: Bülbül konağı tarifi

  • Bayat pide tatlısı

Bayatlamış ramazan pidelerinizi değerlendirmenin en tatlı yolunu bulduk, toplanın! Bu lezzet hem az malzemeyle hazırlanıyor, hem israftan koruyor hem de kolayca yapılıyor.

Bir tatlıdan bekleyebileceklerinizden çok daha fazlası: Bayat pide tatlısı tarifi

  • Tavada künefe

Künefe bildiğiniz gibi zaten az ama öz malzeme ile hazırlanan bir tatlı ama onu evde yapmak biraz cesaret, biraz da ekipman istiyor. En azından bugüne dek öyleydi. Ancak devreye giren tava sayesinde artık işler değişti.

Künefe lezzeti her eve girsin diye: Tavada künefe tarifi

  • Bayram tatlısı

Biz ona bayram tatlısı dedik ama siz, canınız tatlı, özellikle de baklava istediği her an onu hazırlayıp afiyetle tatlı krizinizi bastırabilirsiniz.

Kolay bir baklava gibi: Bayram tatlısı tarifi

  • Lokma tatlısı

Sadece 4 basit malzeme ile hazırlanan mis gibi hamur, lokmalık parçalar halinde kızartılıyor, üzerine gelen şerbetle her lokması ayrı bir mutluluk oluyor.

Çıtırtılar yükselsin: Lokma tatlısı tarifi

  • Bıçak tatlısı

Arnavut mutfağından çıkan, geçmişi çok çok eski zamanlar dayanan geleneksel bir lezzet o. Anadolu'nun birçok farklı yerinde farklı isimlerle de olsa yapılan bu tarifin en özel halini evde, ellerinizle hazırlayabilin diye...

Karşınızda: Bıçak tatlısı tarifi

  • Cennet çamuru

Şimdi de Kilis mutfağına uzanıyor ve tatlıların en göz alıcısı, en renklisi, en pratiği diyebileceğimiz bir tatlı ile cennet çamuru ile buluşuyoruz. Onu bugüne dek hiç denemediyseniz...

Hiç vakit kaybetmeyin deriz: Cennet çamuru tarifi

  • Yoğurtlu kalburabastı

Yoğurtlu Kalburabastı Tarifi

Yoğurtlu Kalburabastı Tarifi

Kalburabastı mutfağımızın en özel tariflerinden biri, doğruya doğru. Onu hazırlamak, şekil vermek derken yukarıdaki tarifler kadar pratik olmayacak, kabul etmek gerek. Ama kendisi az malzemeyle hazırlanmasından ödün vermeyerek listemize girmeye hak kazandı.

Az malzemeli dev lezzet: Yoğurtlu kalburabastı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Nilüfer Bakırhan28 Nisan 2021 12:16
Hepsi birbirinden güzel
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?