Etli Patates Yemeği Tarifi

Anne Elinden Çıkan Yemekleri Aratmayacak Kadar Nefis 10 Patatesli Sulu Yemek Tarifi

Zeynep Çetin
Yemek.com Editörü / Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlend...
Devamını okuyun

Sıkça Yenen Konular


Favorilerime
Ekle

Suyuna ekmek ya da pide bana bana afiyetle yiyeceğiniz sulu yemeklerleyiz bugün!

Tencere yemeklerinin en sevilenleri, anne eli denince akla ilk gelenler onlar. Üstelik her birinin içinde dünya üzerinde sevmeyeni olmayan mis gibi patatesler var.

Sadece düşünürken bile kokusu burnunuza geldi, tahmin edebiliyoruz. Bu yüzden sözü hiç uzatmadan sizi patatesli sulu yemek tarifleri ile baş başa bırakıyoruz.

Eminiz, her birini bir gün denemek isteyeceksiniz, bu yüzden bu listeyi bir köşeye not etmeyi unutmayın, biz baştan söylemiş olalım.

  • Tas kebabı

Patatesi ne kadar bol olursa o kadar çok sevilen, mutfağımızın en nefis tariflerinden biriyle başlıyoruz. Patatesin en çok yakıştığı yemeklerden tas kebabını yanına şöyle tane tane bir pilav yapmadan da edemiyoruz.

Nefis bir menü olur: Tas kebabı tarifi

  • Kıymalı patates yemeği

Görür görmez "İşte anne yemeği dediğin böyle olur" dedirten bir lezzetle devam ediyoruz. Sadece o sofrada olsa herkes tıka basa doyar, herkes o sofradan mutlu kalkar biliyoruz.

Mis kokusu yeter: Kıymalı patates yemeği tarifi

  • Etli patates yemeği

Tıpkı kıymalısı gibi o da anne, anneanne elinin lezzetini hatırlatan yemeklerden olur. Lokum gibi pişen etleriyle en az annenizinki kadar lezzetli bir yemek hazırlamak içinse tek yapmanız gereken...

Şu tarife göz atmak olur: Etli patates yemeği tarifi

  • Patatesli yeşil mercimek yemeği

Patates ve kırmızı et birbirine çok yakışıyor diye onu hep kıymayla, kuşbaşı etle bir araya getirmek zorunda değiliz tabii ki. Neredeyse et kadar protein barındıran mis gibi yeşil mercimekle de çok güzel olur!

Et yemeyenlerin favorisi de o olur: Patatesli yeşil mercimek yemeği tarifi

  • Bezelye

Bezelye dediğin havuçla, patatesle bir araya gelince güzel! Siz de böyle düşünenlerdenseniz muhteşem üçlüyü hemen bu akşam için hazırlayın deriz.

Bu yemeğe hayır diyen henüz bulunamadı: Bezelye tarifi

  • Çiftlik kebabı

Ev usulü kebap demek işte böyle suyuna ekmek banmaya doyamayacağımız nefis sulu yemeklere imza atmak demek biraz da. En sevilenlerden biri ise kesinlikle çiftlik kebabı.

Malzemelerini dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz: Çiftlik kebabı tarifi

  • Tavuklu bezelye yemeği

Patates ve kırmızı etin uyumundan çokça söz ettik ama tavukla olan birlikteliğinden doğan efsane lezzetlerden de söz etmeden olmaz. Mesela şöyle tavuklu, bol patatesli bezelye yemeği yapsak...

Yemelere doyamayız: Tavuklu bezelye yemeği tarifi

  • Bulgurlu sulu köfte

Bugüne dek yaptığınız sulu köfteler hiç de annenizinki gibi olmadıysa bir de bulgurlusunu deneyin deriz. Pişerken dağılmayan, ona eşlik eden patatesle tek başına tıka basa doyuran bu yemeği çok seveceksiniz.

Bu tariften sonra tıpkı anne elinden çıkmış gibi yapabileceksiniz: Bulgurlu sulu köfte tarifi

  • Bahçıvan kebabı

Taptaze sebzelerle hazırlandığında tadından yenmeyen efsane bir lezzet sunan, baharın geldiğini midenizde hissettirecek kadar nefis bir tarif o.

Ne kadar övsek az kalır: Bahçıvan kebabı tarifi

  • Patatesli yahni

Patatesli Yahni Tarifi

Patatesli Yahni Tarifi

Dilerseniz tencerede pişirebileceğiniz ama güveçte piştiğinde lezzeti en az iki katına çıkan bir tarifle bitiriyoruz. Özellikle kalabalık sofralarda herkesi doyurması sayesinde tam bir ziyafet yemeği de diyebiliriz kendisine.

Klasik patates yemeğinden çok daha öte: Patatesli yahni tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?