https://yemek.com/tarif/nohutlu-kofteli-corba/ | Nohutlu Köfteli Çorba Tarifi

Doyuruculuğunu ve Kıvamını İçindeki Pirince Borçlu Olan 10 Pirinçli Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çorba tariflerinin en doyurucu olanlarıdır pirinçli çorba tarifleri. En geleneksel çorba tariflerimizden olan ezogelin çorbası ve yayla çorbasının başını çektiği pirinçli çorbalar mevsimsizdir, her yemek öncesi nefis bir başlangıç olabilirler.

Bazıları tek kasesiyle bile doyurma gücünde olan bu çorba tariflerini gelin tek tek yakından tanıyalım, ardından menülerimizi bu nefis çorbalarla dolduralım.

Hazırsanız başlıyoruz.

  • Ezogelin çorbası

Anadolu'dan çıkan en nefis çorba tariflerinden biriyle açıyoruz listemizi. Besleyici olduğu kadar da lezzetli olan, neredeyse hiç sevmeyeni bulunmayan ezogelin çorbasını tam kıvamında hali adım adım resimli tarifimizde saklı.

Ona ismini veren Ezo Gelin'e sevgilerimizle: Ezogelin çorbası tarifi

  • Lokanta usulü tavuk çorbası

Özellikle esnaf lokantalarında içtiğimiz tavuk çorbalarının tadını bulamayabiliyoruz evde yaptıklarımızda. İşte bu yüzden lokanta mutfaklarının kapılarını aralıyor ve şeflerin sırlarını bir bir ortaya döküyoruz.

Tüm püf noktalarıyla: Lokanta usulü tavuk çorbası tarifi

  • Yayla çorbası

En ferah çorbalardan biri olan yayla çorbası oldukça besleyici de. İçindeki pirinç sayesinde sadece iç ısıtmayıp doyurdukça da doyuran yayla çorbasını yapmak için sebebiniz çok.

Ferahlık garantili: Yayla çorbası tarifi

  • Pirinç çorbası

Rendelenmiş domates ve domates salçasıyla renk kazanan, en doyurucu çorbalardan biri pirinç çorbası. Öyle ki ana yemek yerine bile yenebilir, tadına bakana keyif verir.

Dumanı üstünde: Pirinç çorbası tarifi

  • Lebeniye çorbası

Leben, Arapçada yoğurt demek. Yani tahmin edebileceğiniz üzere karşınızda yoğurtlu bir çorba var. Yapılışı bizim yayla çorbasına da benzeyen lebeniye çorbasının farkı içinde minik köftelerin olması.

Farklı çorbalar arayanlara: Lebeniye çorbası tarifi

  • Havuç çorbası

İlk başta rengiyle akılları baştan alan, ardından lezzetiyle "Ben bunu daha önce neden denemedim?" dedirten bir çorbada sıra. Onu kıvamını veren ise çoğu çorbada olduğu gibi un değil, pirincin ta kendisi.

Sofraya renk geldi: Havuç çorbası tarifi

  • Pirinçli yoğurt çorbası

En sevilen ama kıvamını tutturması biraz zor olabildiği için cesaret edilemeyen tariflerden biri bu. Ama onu bu yapılış aşamalarıyla ve püf noktalarıyla kesilmeden yapmak o kadar kolay ki...

Tutma garantili: Pirinçli yoğurt çorbası tarifi

  • Paça tadında tavuk suyu çorbası

Sarımsaklı paça çorbasını sevenler, dışarıda içmekten keyif alanlar buraya! Çünkü aynı tadı evde yakalamanızı sağlayacak çok farklı ve kolay bir tarifimiz var.

Onları şaşırtın: Paça tadında tavuk suyu çorbası tarifi

  • Nohutlu köfteli çorba

Üstüne daha doyurucu bir çorba tanımadığımız nohutlu köfteli çorba için giriyoruz mutfağa bu sefer. "Ana yemekte ne var?" diye sordurtmayacak, çok doyurucu ve lezzetli bir çorba o.

Hemen denemeli: Nohutlu köfteli çorba tarifi

  • Yumurtasız yayla çorbası

Yumurtasız Yayla Çorbası Tarifi

Yumurtasız Yayla Çorbası Tarifi

Tariflerde yumurta kullanmayı sevmiyorsanız ya da yaptığınız yayla çorbasının kesilmesinin önüne geçmek istiyorsanız sizin için nefis bir önerimiz var. Çünkü yumurtasız bu yayla çorbasının kıvamını içindeki pirince borçlu.

Tam istediğiniz gibi: Yumurtasız yayla çorbası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?