https://yemek.com/tarif/patatesli-kasik-dokmesi/| Patatesli Kaşık Dökmesi Tarifi

Sahur Sofrasına Farklı ve Doyurucu Lezzetler Taşımak İsteyenlere 10 Patatesli Sahur Yemeği

Favorilerime
Ekle

Sahurda en çok tükettiğimiz yiyeceklerden biri yumurta ise bir diğeri kesinlikle patates. Hem çok uzun süre tok tuttukları hem o saatlerde yemek için uygun oldukları hem de tabii ki çok lezzetli oldukları için seçiyoruz onları. Birçok baharatlı yiyecekle kıyaslandıklarında susatma ihtimalleri de bir hayli az üstelik, nasıl sevmeyelim ki onları?

Sıkı takipçilerimiz hatırlayacaktır, daha önce yumurtalı sahur yemeklerini de paylaşmış, her seferinde sahurda haşlanmış yumurta yemek istemeyenlere farklı alternatifler sunmuştuk. Bu kez de sıra birbirinden nefis patatesli sahur yemeklerinde!

Siz de her gün aynı yemekleri hazırlamaktan ve yemekten zaman zaman sıkılıyorsanız bu farklı patatesli tariflere sahur sofranızda yer açın!

  • Patates tostu

Bu tost ekmekle değil patatesle yapılıyor, sadece 4 malzeme ile şipşak hazırlanıp klasik tostlardan bile daha çok doyuruyor.

Sahur onunla çok daha lezzetli: Patates tostu tarifi

  • Kahvaltılık patates keki

Patates, yumurta, domates, zeytin... Bu kek, bildiğiniz gibi değil. İçinde tok tutma konusunda uzman yumurta ve patates bir arada, dilerseniz malzemelerini zenginleştirmek de elinizde üstelik.

Daha ne olsun: Kahvaltılık patates keki tarifi

  • Patates röşti

Bir tarif düşünün, hem bir kahvaltılık gibi hem de akşam yemeği olarak değerlendirilebilsin... Evet, bunu ancak patates sağlayabilirdi bizce de.

Malzemeleri dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz: Patates röşti tarifi

  • Patatesli kaşık dökmesi

Hemen hemen her evde bulunan malzemelerle, çok kolay bir şekilde hazırlanıyor, sahur için kalkınca uzun uzun yemek hazırlamak istemeyenler için en pratik çözümlerden biri oluyor. Yalnız baştan uyaralım, bol bol yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Çünkü sofradaki herkes onu çok sevecek: Patatesli kaşık dökmesi tarifi

  • Yufkasız patates böreği

Şimdi de bir börek hazırlayacak ama bunun için yufka kullanmayacağız. Patates varken yufkaya ne gerek var zaten?

Böyle de tıka basa doyurur: Yufkasız patates böreği tarifi

  • Kahvaltılık patatesli bazlama

İsterseniz boş bir zamanınızda bol bol hazırlayıp buzluğa atabileceğiniz ve sahur vakti geldiğinde kolayca pişirip sofraya çıkarabileceğiniz bir tarif o. Sahur vaktini yemek hazırlamaktan çok yemek yiyerek geçirmek isteyenlere patatesten dev destek de diyebiliriz.

Pratikliğin böylesi: Kahvaltılık patatesli bazlama tarifi

  • Fırında patates mücveri

Mücveri genelde kabakla hazırlayıp yağda kızartmaya alışkındınız belki ama bu tariften sonra en sevdiğiniz mücver tarifi değişecek, yerini bu hafif hafif fırında pişen ama doyuruculuktan da ödün vermeyen mücver alacak.

Dilimlerce yenir: Fırında patates mücveri tarifi

  • Patates çanağı

Patatesleri enfes çanaklara dönüştürüyor, içini de yoğurtlu mis gibi bir sosla dolduruyoruz. Bol bol yapıp sofradaki herkesi tıka basa doyurabileceğiniz gibi dilerseniz yanında ayrıca haşlanmış yumurta gibi doyurucu lezzetler de sunabilirsiniz.

Mis: Patates çanağı tarifi

  • Yufkasız hamursuz patates böreği

İçinde sadece yufka değil hamur da kullanmadığımız sıra dışı bir börek tarifi daha! Şef Ferhat Bora'dan sofralarına farklılık katmak isteyenlere özel enfes bir patatesli tarif geliyor...

Üzerindeki mis gibi sosuyla farkını ortaya koyuyor: Yufkasız hamursuz patates böreği tarifi

  • Patatesli kolay gözleme

Patatesli Kolay Gözleme Tarifi

Patatesli Kolay Gözleme Tarifi

"Ben hamur işinden vazgeçemem" diyenler, sahurda börek yemeyi alışkanlık haline getirenler ise hemen buraya! Patatesli harcıyla her damağa hitap eden bu gözleme tarifi öyle kolay hazırlanıyor ki...

Bir kez yapınca hep yapmak isteyeceksiniz: Patatesli kolay gözleme tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?