Portakallı Çatlak Kurabiye Tarifi

Ne Kadar Kolay Hazırlandığını Keşfedince Sık Sık Yapmak İsteyeceğiniz 12 Farklı Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Canınız kurabiye istediğinde hızlıca yapabilmenizi sağlayacak, uzun uzun uğraşmak zorunda kalmadan hazırlayabileceğiniz kolay kurabiye tariflerimizle karşınızdayız bugün!

Hemen her evde bulunan birkaç malzemeyle hazırlayabilecekleriniz de var, uzun uzun hamur yoğurmak, şekil vermek zorunda olmayacaklarınız da...

Çay demlenene kadar hazır olacak kadar pratik, aniden gelen misafirlerinize ikram edebileceğiniz kadar nefis bu kolay kurabiye tariflerini herkes bilmeli, bu kıyır kıyır kurabiyeler tüm tarif defterlerinde yerini almalı.

 • Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

Toplamda sadece 3 malzeme kullanarak yapabileceğiniz çok ama çok kolay bir kurabiye tarifiyle başlıyoruz. Ondan kolayı yok!

Lezzeti ise düşündüğünüzden bile nefis oluyor: Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

Kurabiyeyi seviyor ama rafine şekerden uzak durmaya çalışıyorsanız buyurun sizi de hemen bu tarifimize doğru alalım ve yine sadece 3 malzemeyle yapabileceğiniz, içinde rafine şeker kullanmanıza gerek kalmayacak bir tarifle tanıştıralım.

Fındıktan gelen muazzam dokusuyla, o bir harika: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Kolay kurabiye tarifi

Çok temel malzemelerle hazırlanan kolay bir kurabiye arayışında olanlar bu tarifi mutlaka bilmeli. Sadece 5 malzemeyle hazırlanan, bir ısırıkta ağızda dağılan nefis bir lezzet o.

Üstünü dilediğiniz malzemelerle süsleyebilirsiniz: Kolay kurabiye tarifi

 • Portakallı çatlak kurabiye tarifi

Sadece hazırlaması değil, şeklini vermesi de çok kolay olacak bir kurabiye ile devam ediyoruz. "Benim yaptığım çatlak kurabiyeler hiç istediğim gibi çatlamıyor, yayılıyor" diyenler dahi bu tarifte aradığını bulacak.

Onun her çatlağından mis gibi portakal kokusu yükselecek: Portakallı çatlak kurabiye tarifi

 • 5 malzemeli kıyır kurabiye tarifi

Kurabiyelerinizin dokusu hiç istediğiniz gibi kıyır kıyır olmuyorsa ya da ilk kez kurabiye yapacaksanız ve ağızda dağılsın, damak çatlatsın istiyorsanız bu pratik tarif tam size göre demektir.

Az malzemeli şahane lezzet: 5 malzemeli kıyır kurabiye tarifi

 • Cevizli kolay anne kurabiyesi tarifi

Çocukluğumuzdan beri annelerimizin, anneannelerimizin ellerinden yemeye alışık olduğumuz o mis gibi anne kurabiyelerini, şimdi evde, ellerinizle hazırlayabilir, bu kez de siz annenize tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Onu sevmeyen yok: Cevizli kolay anne kurabiyesi tarifi

 • Kolay un kurabiyesi tarifi

Un kurabiyesinin o kendine has muazzam dokusunu yakalamanızı sağlayacak en pratik tarif karşınızda! Şu zamana dek denediklerinizi unutun. Zira bu tarif hem çok kolay hem de çok nefis.

Pudra şekeri hazırsa başlıyoruz: Kolay un kurabiyesi tarifi

 • 4 malzemeli tarçınlı kurabiye tarifi

Tarçını kurabiyelere çok yakıştıranları hemen böyle alalım ve evde sürekli olsun isteyeceğiniz, çayın-kahvenin yanında mükemmel gidecek kurabiyeler hazırlayalım.

Üstelik hazırlaması çok pratik: 4 malzemeli tarçınlı kurabiye tarifi

 • Kolay kıtır kurabiye tarifi

Toplam 10-15 dakikada hazırlayıp fırına atabileceğiniz, kıtır kıtır dokusuyla şu zamana dek yaptıklarınızı unutturacak, hatta dilerseniz süte, çaya bana bana yiyebileceğiniz bir kurabiye karşınızda.

Dikkat, bağımlılık yapabilir: Kolay kıtır kurabiye tarifi

 • Dondurma kaşığı kurabiyesi tarifi

Şekliyle kendine hayran bırakan, bir lokma alan herkesin bir oturuşta tüm tepsiyi bitirmek istediği kadar da lezzetli bir kurabiye hazırlamak üzere mutfaktayız şimdi. Hamurunu hazırlaması da şeklini vermesi de çok pratik.

Hazırlamak için 10 dakikanızı ayırmanız yeterli: Dondurma kaşığı kurabiyesi tarifi

 • Palmier kurabiye tarifi

Şu zamana dek yediğiniz ve hatta yaptığınız tüm kurabiyeleri unutun. Bu kurabiye hem yapılışı, hem tadı hem de dokusuyla çok daha farklı bir deneyim yaşatmaya geliyor.

Onu daha önce denemediyseniz şimdi tam zamanı: Palmier kurabiye tarifi

 • Tuzlu mini kavanoz kurabiyesi tarifi

Tuzlu Mini Kavanoz Kurabiyesi Tarifi

Tuzlu Mini Kavanoz Kurabiyesi Tarifi

Hep tatlı kurabiyelerden söz ettik ama evde kolayca yapabileceğiniz nefis bir tuzlu kurabiye tarifi de vermeden listemizi bitirmek istemeyiz. Bir seferde bol bol yapıp kavanozlarda saklayabileceğiniz lokmalık lezzetler onlar.

Üstelik kolay kolay da bayatlamıyorlar: Tuzlu mini kavanoz kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?