https://yemek.com/tarif/tas-kebabi/ | Tas Kebabı Tarifi

Her Akşam Sofrada Görsek Bile Asla Bıkmayacağımız 14 Nefis Ev Yemeği Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çocukluğumuzdan beri her birine ayrı ayrı hayran olduğumuz, hele anne, anneanne elinden çıktıysa tadına doyum olmayan ev yemekleri, ev yemeklerimiz...

Suyuna ekmek banmaya doyamadığımız, yanında bir kase yoğurt, salata ya da turşunun tek başına yeterli olduğu, her biri sofrayı ziyafet masasına çeviren lezzetler onlar!

Evden en az 1 gün uzakta kaldıysanız ya da öğrenciliğinizin en az bir dönemini yurtlarda ya da öğrenci evlerinde kalarak geçirdiyseniz ev yemeklerinin değerini daha da iyi biliyorsunuzdur, eminiz.

İşte o kokusu tüm evi saran, sıradan bir evi bir anda yuvaya dönüştüren, dumanı üzerinde sofraya gelince herkesi mutlu eden ev yemekleri tarifleri karşınızda!

Şimdiden afiyet, bal, şeker olsun.

 • Terbiyeli tavuk çorbası

Şöyle sıcak sıcak, şifa dolu bir çorbayla başlayalım dedik. Tam bir hastalık savar olan, aynı zamanda bolca da protein sağlayan bu çorbanın çıktığı her sofra şifa dolar.

Hiç hasta olmayın diye: Terbiyeli tavuk çorbası tarifi

 • Bezelyeli tavuk

Hem tavuktan hem de bezelyeden aldığı bolca proteinle besleyicilikte üzerine tanımayan, yanına hazırlayacağınız bir pilavla doyuruculuğu da tavan yapacak enfes bir lezzet o.

Üstelik hazırlaması da çok pratik: Bezelyeli tavuk tarifi

 • Anne köftesi

Ülkemizin dört bir yanından yüzlerce farklı köfte tarifi verebiliriz ama bilirsiniz, hiçbiri bir annenin ellerinden çıkan o köfteye benzemez, benzeyemez. Tam da bu yüzden ev yemekleri arasında çocukluğumuzdan beri en sevdiğimiz lezzetlerden biri o.

Çünkü anne eli değdi: Anne köftesi tarifi

 • Sütlü kuru fasulye

Türk mutfağının en olmazsa olmaz yanlarından biri olan, ev yemeği denince akla ilk gelen isimlerden biri o. Ama bu kez biraz farklı. Neden mi? Çünkü bu kez onu pişirmemiz için yardıma süt geldi ve ortaya bugüne dek yediklerinizi unutturacak enfes bir lezzet çıktı.

Kıvamı lokum gibi: Sütlü kuru fasulye tarifi

 • Nohut yemeği

Kuru fasulyeden söz etmişken onu unutmak olmaz. En az kuru fasulye kadar çok sevdiğimiz, yanına çıkaracağımız bir turşuyla afiyetle yiyeceğimiz mis gibi nohut yemeği gibisi de başka yerde bulunmaz!

Ev yemeklerinin en sevilenlerinden biri: Nohut yemeği tarifi

 • Semizotu yemeği

Tavuklar, köfteler, baklagiller bir yana, evde yapılanı gibi olmayan enfes sebze yemeklerinde sıra. Semizotunu bile sevdirmeyi bilen annelerimizin, anneannelerimizin mutfağından armağan.

Yanına da bolca yoğurtla, karşınızda: Semizotu yemeği tarifi

 • Patlıcan musakka

Mutfaklarımızın en olmazsa olmaz malzemelerinden, Türk yemeklerinin vazgeçilmez malzemelerinden patlıcanla hazırlanan en bizden tariflerden biri o.

Yanına da bir pilav yaparsınız artık: Patlıcan musakka tarifi

 • Karnabahar sote

Çok pratik olmasının yanı sıra aynı lezzeti başka yerde kolay kolay bulamayacağınız, yanına çırpılmış bir yoğurtla servis ettiğinizde sofradaki herkesi de mutlu edebilecek bir lezzet o.

Hem hafif hem besleyici: Karnabahar sote tarifi

 • Tas kebabı

Evde yapılabilecek ve sıkça da yapılan en lezzetli kebaplardan biri o. Sebzelerin ve kırmızı etin bir araya geldiği bu lezzeti hazırlamayı bilenin mutfakta sırtı yere gelmez.

O bir klasik: Tas kebabı tarifi

 • Etli patates yemeği

Patates ve kırmızı et... Bu ikilinin uyumuna diyecek bir şey yok zaten ama bir de onları şöyle suyuna ekmek banmalık sulu bir yemeğe dönüştürünce...

Değmeyin keyfimize: Etli patates yemeği tarifi

 • Karnıyarık

Akşam yemeğinde karnıyarık olacaksa o gün az yemeye çalışanlar, midesini akşam için hazırlayanlar burada mı?

Yalnız olmadığımızı biliyoruz: Karnıyarık tarifi

 • Mantar yemeği

Et sevmeyenlerin ya da et yemeyenlerin, yiyemeyenlerin mutfaktaki olmazsa olmazlarından biri o. E et yiyenler de ona bayılıyor... O zaman bu lezzete yakışır nefis bir tarif verelim, püf noktaları sayesinde bugüne dek belki de hiç denemediğiniz bir lezzete imza atalım.

Buyurun, bu taraftan: Mantar yemeği tarifi

 • Beşamel soslu tavuk

Kendisine birçok restoranın menüsünde de sık sık rastlasak da kabul edelim, hiçbiri evde yapılan gibi olmuyor.

En bol malzemelisinden: Beşamel soslu tavuk tarifi

 • Fırında köfte patates

Ve tabii ki onsuz bu liste yarım kalırdı. Çocukluğumuzdan beri belki de annemizin "O tabak bitecek!" demesine gerek kalmadan afiyetle tabağımızı silip süpürmemize neden olan bir yemek o.

Ev yemeklerinin en sevileni: Fırında köfte patates tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?