2018'in İzler İzlemez Mutfağa Gitme İsteği Uyandıran En Lezzetli 10 Videolu Tarifi

Favorilerime
Ekle

2018'e veda etmeye, 2019'a girmeye hazırlandığımız şu günlerde size hem yılın lezzet haritasını çıkarmak hem de her birinize tek tek kocaman teşekkür etmek istiyoruz.

Bu yıl da kurduğumuz nefis sofralara birlikte oturduk, o sofralar üzerine koyduğumuz yemeklerle değil sizlerle güzel oldu, mutluluk verdi bize.

2018 yılında en çok izlediğiniz tarif videolarımız ise aşağıdakiler gibi oldu. Tatlısından tuzlusuna, ana yemeğinden ara sıcağına, arayabileceğiniz, tarifini merak edebileceğiniz her lezzeti özenle hazırladık, şeflerimizin hazırladığı özel menülerle sizi belki de bugüne dek hiç bilmediğiniz ya da denemediğiniz tariflerle de buluşturmaya özen gösterdik. İşte tüm bu lezzetler içinde siz en çok onları sevdiniz.

Tekrar denemek, tarifi bir köşeye kaydedip sadece bu yıl değil her yıl yapmak isterseniz sizi hemen aşağıdaki videolu tariflerimize doğru alabiliriz. 2018'in en çok izlenen 10 tarifi karşınızda!

Bizimle aynı sofrayı paylaşan herkese bir kez daha çok teşekkür ederiz. 2019'da da hep beraber daha da harika sofralar hazırlamak dileğiyle...

10. Bu ne şıklık: İrmikli gül tatlısı

Bu yıl en çok sevdiğiniz tariflerimiz arasına 10. sıradan giren isim bu güzeller güzeli irmikli gül tatlısı oldu. İrmiğin en lezzetli hallerinden biri olan bu lezzetle henüz tanışmadıysanız ya da tarifi bir köşeye not etmek isterseniz sizi hemen aşağıya alalım.

Buyurun bu taraftan: İrmikli gül tatlısı tarifi

9. Yöresel tarifleri severiz: Duvaklı pilav

Sıkı takipçilerimiz bilir, Anadolu'nun dört bir yanından çıkan, aslında çok tanınmayan ama bir an önce herkesin mutfağına girmesi gereken lezzetleri keşfetmeyi severiz. İşte duvaklı pilav da onlardan biriydi ve siz onu çok sevdiniz.

Diyarbakır mutfağından çıkıp geldi: Duvaklı pilav tarifi

8. Dünya mutfaklarını da keşfetmeyi ihmal etmedik tabii: Düşbere

Yıl boyu sizi farklı tariflerle buluşturmaktan hiç vazgeçmedik, dünya mutfaklarından, farklı ülkelerin lezzetlerinden de sizi haberdar etmek istedik. Örneğin Azerbaycan mutfağından sofralarımıza taşınan bu lezzeti çok sevdiniz.

Azerbaycan'a bu nefis lezzet için çok teşekkür ederiz: Düşbere tarifi

7. Anadolu'yu adım adım dolaştık: Sömelek köfte

Yukarıda da söylediğimiz gibi az bilinen yöresel lezzetlerin peşindeki yolculuğumuzu öyle 1-2 tarif verip bırakmadık, bırakamazdık. Anadolu'nun dört bir yanından efsane lezzetler çıkarken, hele de Kahramanmaraş'ın şöyle nefis bir köftesi varken olmazdı.

Onu da sizlerle buluşturmayı borç bildik: Sömelek köfte tarifi

6. Ağzınıza layık: Sultan tatlısı

Yıl boyu en çok izlediğiniz videoların 6. sırasında tüm endamıyla o var. Çünkü tam da sizin ağzınıza layıktı, biliyorduk.

Haşhaşlı güzel: Sultan tatlısı tarifi

5. En sevdiklerinizde sıradaki isim o: Taş ekmeği

Bir ramazan günü, iftar sonrası için nasıl bir tatlı hazırlasak derken Elazığ mutfağından çıkıp geldi bu tarif. Pratikliğini ve lezzetini o kadar çok sevdiniz ki sadece ramazan ayında değil yıl boyu sık sık yaptınız onu. Bize gönderdiğiniz "Ben de yaptım, olmuş mu?" fotoğraflarından biliyoruz, her yaptığınız o kadar lezzetli olmuştu ki gördükçe biz de tekrar tekrar yaptık.

İyi ki vardınız, iyi ki varsınız: Taş ekmeği tarifi

4. Günün her anına uygun lezzetler de vardı menümüzde: Avcı böreği

Akşam yemeğinde ara sıcak olarak sofraya çıkarabileceğiniz, çay saatlerinde misafirlerinize sunabileceğiniz lezzetler de hazırlamayı ihmal etmedik. Avcı böreği gibi mutfağımızın en gözde isimleri de tüm yıl bizimleydi anlayacağınız.

İzlemelere de yapmalara da doyamadık: Avcı böreği tarifi

3. Bugüne dek hiç denemediğiniz tarifler de huzurlarınızdaydı: Süt turtası

Geleneksel Türk mutfağından en sevdiğimiz yemekleri, birbirinden farklı yöresel lezzetleri bir yana bırakırsak bu yıl tarif defterlerimize daha önce belki de hiç denemediğiniz sıra dışı ve efsane tatlar da ekledik, 2018'i daha da lezzetlendirdik.

2019'da şimdiden lezzetlensin isterseniz: Süt turtası tarifi

2. Çünkü onu çok seviyoruz: Fırında patates mücveri

2018'in en sevilen tarifine geçmeden hemen önce, 2. sırada bu lezzet çıkıyor karşımıza. Çünkü bilirsiniz, patatesin her halini çok severiz.

Hem de istisnasız hepimiz: Fırında patates mücveri tarifi

1. Ve zirvedeki isim karşınızda: Deve kuşu yumurtası tatlısı

2018'in en çok izlenen, en çok sevilen tarifi deve kuşu yumurtası oldu! Görüntüsüyle, lezzetiyle hem sizi hem de misafirlerinizi kendine hayran bırakacak bir tatlı olacak demiştik, oldu.

Seneye de kolayca yapabilin diye yazılı tarifini de şöyle bırakalım: Deve kuşu yumurtası tatlısı tarifi

Sözün kısası, 2018 bizim için sizin sayenizde, sizinle birlikte güzeldi. Tatlılardan ana yemeklere kadar sofralarımızı donatacak tüm lezzetlere birlikte karar verdik, birlikte hazırladık, birlikte yedik. 2019'da daha da lezzetli sofraları hep birlikte kurmak için sabırsızlanıyoruz. İyi ki varsınız.

"Şöyle hepsi tek bir videoda elimin altında olsun" diyenlere özel bonus: 2018'in en çok izlenen 10 tarifi (Zirvedekiler!)


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?