2019’a Lezzetten Parmaklarını Yiyerek Girmek İsteyenler İçin Tadına Doyulmaz 3 Hindili Tarif

Favorilerime
Ekle

Geçtiğimiz yılbaşı yediğimiz enfes hindinin tadı hala damağımızdayken koca bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Bu zamanlar, yılbaşı gecesini ve yeni yıla kimlerle girileceğini planladığımız zamanlar. Özellikle de yılbaşı sofrası ve yapılacak tariflerle ilgili mutfağınızda hummalı bir çalışma başlamış olmalı. İşte biz de tam olarak işin bu en keyifli kısmı için buradayız

Yılbaşı sofrasında başrol tabii ki hindide. Güvenilir ve sağlıklı hindiyi bulup sofranızla buluşturma işi ise Banvit’te! Kalabalık bir yılbaşı sofrası planlıyorsanız bütün hindi, daha ufak çaplı bir kutlama yapacaksanız yarım hindi, daha pratik seçenekler arıyorsanız hindi but ve hindi göğüs çeşitleriyle Banvit emrinizde.

Emek emek uğraştığınız hindiniz fazla ya da az pişmesin ve lezzetiyle yumuşaklığı tam istediğiniz gibi olsun diye fırın pişirme termometresi ve pişirme poşeti de Banvit paketlerinde.

Fırın pişirme termometresi kullanımı

hindi-firinda

Hindinin çiğ kalmamasının önemi tartışılmaz ama fazla pişip etinin kurumaması için tam zamanında fırından almak da çok önemli. Emeklerinizin boşa gitmemesi için sık sık mutfağa girerek fırını kontrol etmek yorucu olabilir.

Fakat bunun da çözümü var: Fırın pişirme termometresi. Banvit hindi ürünleriyle birlikte hediye edilen pişirme termometresini doğru bölgeye, doğru açıyla yerleştiriyorsunuz. Hindiniz hazır hale geldiğinde termometrenin ortasındaki renkli buton fırlayarak size haber veriyor.

Pişirme poşeti kullanımı

firinda-posette-hindi

Isısı max. 200 derece olacak şekilde fırınınızı ayarlıyorsunuz. Pişirme poşetinin içini bir tatlı kaşığı una bulayarak istediğiniz diğer malzemelerle birlikte pişirme termometresini yerleştirdiğiniz hindinizi poşete koyuyorsunuz. Paketin içinden çıkacak tel yardımıyla poşetin ucunu katlayarak bağlıyorsunuz. Poşetin bir köşesinden küçük bir parça kesiyorsunuz ya da toplu iğne yardımıyla delikler açıyorsunuz.

Hindinizi fırına koyup termometre otomatik olarak fırlayana kadar pişiriyorsunuz. Piştikten ve bir süre dinlendikten sonra pişirme poşetinden çıkararak servis edebilirsiniz.
Nar gibi kızarmış ve tam istediğiniz gibi pişmiş bir hindi için gerekli adımları anlattık. Şimdi, bu yıl da yüzünüz hep gülsün, ağzınızın tadı hiç bozulmasın, sofranızdan mutluluk eksik olmasın diyoruz ve nefis tariflerimize geçiyoruz

Klasiklerin en güzeli: İç pilavlı bütün hindi

İç Pilavlı Hindi Tarifi

İç Pilavlı Hindi Tarifi

En sevdiklerinizle toplandığınız bir yılbaşı sofrasında, lezzetiyle sofranın neşesini artıracak enfes bir hindi klasiği bu. Yalnız dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü lezzeti başınızı döndürebilir, yemeye dalıp geri sayım yapmayı unutabilir ve farkında olmadan 2019'a hızlı bir giriş yapabilirsiniz

Sofrada güzel bir yer açın: İç pilavlı bütün hindi tarifi

Yok böyle nefisi: Arpa şehriyeli yarım hindi

yeni-banvit-one-cikan

O gün çoğu evde sofranın ortasında enfes bir hindinin duracağını tahmin ediyoruz fakat her evde pişen hindinin tarzı ve lezzeti de farklı olacak. Nar gibi kızarmış bir hindiyle arpa şehriyenin buluşmasından ortaya çıkan bu lezzetli tarif ise sizin imzanız olacak

Mis kokusu evi sarsın: Arpa şehriyeli yarım hindi tarifi

Daha küçük kutlamaları sevenlere: Portakallı hindi but

portakalli-hindi-but-tarif

Eğer çok kalabalık olmayan bir yılbaşı sofranız olacaksa, "Çekirdek bir aileyiz. Bütün veya yarım hindi bize çok gelir" diyorsanız bu hindi but tarifi tam size göre. Çünkü tek başına 4 kişiyi doyurabilecek güçte ve lezzette.

Yeni yıl gecesi bir an önce gelsin: Portakallı hindi but tarifi

Leziz ve şık yeni yıl sofraları hazırlamak Banvit ile çok pratik. Üstelik fırın pişirme poşeti, hindiniz piştiğinde haber veren termometre ve tarif kitapçığı hediyeli!

yilbasi-kampanyasi-banvit-2019

Banvit Bütün Hindi, Banvit Yarım Hindi ve Banvit Roaster ürünleriyle nefis yeni yıl sofraları hazırlamak artık çok daha kolay. Çünkü paketlerde; pişince haber veren fırın pişirme termometresi, pişme süresini kısaltan fırın pişirme poşeti ve şahane yılbaşı sofraları için lezzetli tarifler ve ipuçları içeren kitapçık da var!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?