Ev Yapımı Cupcake

Vitrin Süsü Olacak Güzellikte Cupcake'ler Yapmanın Püf Noktaları ve Nefis Tarifler

Favorilerime
Ekle

Tablo misali göz alıyorlar. Tatlı mı tatlı, süslü mü süslüler doğrusu. Yemeye kıyamayıp karşısında saygıyla eğilip seyre daldığımız çeşitleri bile var. Renk renk şeker hamurları sayesinde gelin ve damat kılıklarına bürünüp düğünlere de sızmaya başladılar, gözümüzden kaçmadı bilesiniz. Yeni yetme olmalarına rağmen o çok katlı düğün pastalarının tahtını sallıyor bu bacaksızlar.

Porsiyonluk olması, buram buram lezzet kokması, albenili dış görünüşleri onları cazip kılıyor. Bakıyoruz da iki ya da üç ısırıkta eser yok kendisinden. Damaklarda bir şenlik havası. Peki nedir bir cupcake’i arzu nesnesi yapan? Kreması mı, tadı mı, şekli mi örneğin? Bu hafta merceğimize sen takıldın güzellik!

Yapmaya başlamadan bunları bilmeli: Cupcake yapımının püf noktaları

cupcake

Hemen öyle bir cupcake tarifi seçip yapmaya koyulmak olmaz. Öncesinde enfes bir cupcake nasıl yapılır, cupcake yapımının püf noktaları nelerdir, cupcake nasıl süslenir gibi konulara iyice bir hakim olmalı. Sonra dilediğiniz tarifi yapmaya tüm bilginiz ve özgüveninizle hemen koyulabilirsiniz zaten. Kısacası, bunları bilmeden cupcake yapmaya başlamayın diyor ve bir bir sıralıyoruz öğrenmeniz gerekenleri.

Şekerliğini hamurundan alır: Cupcake hamuru nasıl hazırlanır, kıvamı nasıl olur?

cupcake-nasil-yapilir-1

Aile önemli beyler bayanlar. Bir kere nereden çıktığını bileceksin, atana ecdadına saygın olacak. Kapkek (böyle de yazılır), kek ailesinin Amerika’da eğitim görmüş tekne kazıntısı. Ona sorsanız her şeyi o bilir, şakır şakır Amerikan aksanıyla cevap verir size. Kılık kıyafeti düzeltmiş, kendine çeki düzen vermiş, profesyonel pastacılık dersini yalayıp yutmuştur. Ama ne dedik en başında? Ona sorsanız! Eninde sonunda bir kek türüsün sen. Hamurunu hazırlamak bu kadar zor olmamalı dedik ve sıvadık kolları.

Malzemelerin bilhassa kullanılacak yumurtaların oda ısısında bekletilmiş olması cepte dursun.

Tariflere göre değişmekle birlikte sarısı ve beyazı ayrılan yumurtalara ya da bütün olarak aynı kapta toz şekerle çırpıldıktan sonra sırasıyla eklenen katı malzemelere, cupcake yapım aşamalarında rastlarız. Yumurta ve toz şeker sabırla, beyaza yakın bir renk alana kadar çırpılır.

Mikser sever biraz. Homojen bir karışım alana kadar çırpılmak ister, öyle spatulayı küçük ev aletinden saymaz. Cupcake kabarmasını, sünger dokusunu ve hafifliğini uzun uzadıya çırpılmasına borçludur.

cupcake-nasil-yapilir-2

Yine tariflere göre kullanılan sıvı oranları da az değildir. Bu puf puf kabaran, mini mini kekler kaldırır onları. Şekerle yumurtaların çırpılmasının ardından yağ girer devreye. Genellikle sıvı yağ kullanılır. Süt ya da bir parça yoğurt takip eder onu. İstenirse rendelenmiş limon kabuğu, herhangi bir aroma özütü verir pası.

Gelsin katılar dediğiniz anda durun bir kere. Unu ve kabartma tozunu önceden elediniz mi? Eleyip ekleyin mutlaka. Kabartma tozunu bir miktar taze sıkılmış limon suyu ilavesiyle öfkelendirin. Kabarsın dursun kereta, kapkekten alsın tüm hırsını. Esmer kekler için kakao girsin maça. İstenirse pişirme esnasında dibe çökmesin diye önceden unlanmış kuru meyve parçaları ya da çikolata kırıkları. Tam bir şölen.

Cupcake kağıtları yerleştirilsin muffin kalıbı boşluklarına. Doldurulsun içleri şen şakrak ama nizamlı bir şekilde, piştiğinde parmakla göstermesinler aralarından şekilsiz olanı. Minnak bir kabarma payı bırakılsın elbette. Tutsunlar önceden ısıtılmış fırının yolunu güle oynaya.

İçi de üstü de sürprizlerle doludur: Cupcake kreması hazırlamanın püf noktaları

Kurusun kalsın mı içleri? Bu lezzet bombalarını bir dilim kekten ayıran temel faktörler, bazı kokoşluklar olmalı.

Fırından çıktı dumanı üzerinde kekler. Ye beni diye fısıldıyorlar derinden. Ama bitti mi akşamki yemek için hazırlıkları? Elbette hayır, işin oyuncaklı kısmı daha yeni başlıyor. Öncelikle bir dinlendirin onları, terlerini atsınlar. Mümkünse bir ızgara teli üzerinde, pişirme kağıtları içinde havalansınlar oda ısısında.

cupcake-nasil-yapilir-3

Siz bu arada sürpriz hazırlıklara başlayın. Taneli kısımlarını aldığınız reçelleri hafif suyla karıştırın örneğin, kıvamını açın bir parça. Bu birinci alternatifti. Varan 2: İştah açan meyveleri blenderdan geçirip bir parça nişasta ilavesiyle çektirin. Meyve sevmez misiniz? Çikolata eritin. Renkli çırpılmış krema karışımları hazırlayın. En güzeli ne biliyor musunuz? Benmari usulü eritilmiş beyaz çikolatayı kremayla karıştırıp kıvam alması için soğutun bir parça.

Bu iş için özel aparatlar, enjektörler, pompalar olsa da fazla masrafa gerek yok. Soğumuş kapkeklerin orta kısmını bir tıpa gibi açın. Çıkardığınız kek parçasını bir kenara ayırın. İç kısımlarını küçük bir kaşık ya da krema sıkma torbasıyla doldurun. Kapatın üzerini. Ortada delil falan kalmasın. Doğuştan içi akışkandı, duyguluydu dersiniz soranlara.

Şapkasız çıkmaz abisi: “Frosting” denilen şekerli ve yağlı kremalar marş marş!

çikolatali-cupcake

Cupcake, şaşırtmayı sever insanları. Kılıktan kılığa girer, renkli bir kişiliğe sahiptir. Kafasına takmaz dert tasa. Onu yazın güneşinden, kışın soğuğundan koruyan başlıkları vardır. Siz deyin şapka ben diyeyim peruk.

Asıl can alıcı noktası bu renkli kısmıdır. Sonsuz bir çeşitlilik sunar onu sunuma hazırlayan kişiye. Benzetmeyi bir parça abartsak da yağlı ve şekerli bu kaplama kremalarına genel anlamda “frosting” denir. Tereyağı, pudra şekeri ve krema başrole oynar. Eritilmiş çikolata, kakao, yenilebilir gıda boyaları, krema yapılı peynirler şenlendirir içeriği.

Önemli olan onu baştan hazır edip dolaba atmaktır aslında, bir parça toparlanması gerekir. Kapkekler hazırlanıp arzuya göre içleri doldurulduktan sonra sıra ona gelir. Krema sıkma poşeti ya da aparatına şekli tercih edilen duy takılır öncelikle. Sonrasında bu güzel doldurulur, bolca kaplanır üzerleri.

Üzeri pastacılık malzemeleri, renkli tozlar, inciler, taze ve kuru meyvelerle süslenir. Oreo cupcake’de olduğu gibi bir parça bisküvi ya da krokan konuverir üzerine. Son imzalar atılıp anlaşma sağlandıktan sonra sahne anlı şanlı cupcake’indir.

Kafalar hala karışıksa açıklıyoruz: Muffin ve cupcake arasındaki farklar

Cupcake nasıl hazırlanır tüm püf noktalarıyla birlikte uzun uzun anlattık. Ama sizin aklınızda hala "Eee muffin'den ne farkı var ki şimdi bu cupcake'lerin?" gibi sorular olabilir. Sorularınızı cevapsız bırakmak istemeyiz. O yüzden bir bir anlatacağız muffin ve cupcake arasındaki farkları.

Cupcake Amerikalı bir kek türüyken, muffin İngiltere'de doğup büyümüş bir ekmektir aslında

Şu an yüzünüzde bir şaşkınlıkla okumaya devam ediyor olabilirsiniz, çünkü bizce de ilk duyanda şaşkınlık yaratacak bir bilgi muffin'in ekmek olması. Ama tamamen gerçek. Muffin, ne kadar süslü, ne kadar bol malzemeli olursa olsun cupcake kadar kokoş bir tatlı olamıyor, olamaz da. Çünkü kendisi özünde minnoş mu minnoş bir ekmek, hem de maya kullanılmadan yapılanından.

Cupcake ise kek olmanın verdiği güvenle binbir şekle girebiliyor, çeşit çeşit malzemeyle bir araya gelip ortamların en aranan ismi halini alabiliyor. O devasa ve ihtişamlı düğün pastalarının bile pabucunu dama atması boşuna değil anlayacağınız.

Aralarındaki bir diğer fark da doğdukları ülkeler aslında. Çünkü cupcake Amerika'da doğdu büyüdü, muffin ise özbeöz bir İngiliz asilzadesi olarak çıktı ortaya. Tabii artık ikisi de tüm dünyaya mal oldu, hepimizin mutfaklarına girer oldu, o ayrı.

Hadi itiraf edelim artık, birbirlerine o kadar da benzemiyorlar

Portakal Reçelli Muffin Tarifi

Evet, kabul ediyoruz, ikisi de mini mini olması dolayısıyla birbirlerine benziyorlar. Ama dikkatli bakınca farkları hemen ortaya çıkıveriyor. Çünkü muffin, cupcake'in kusursuzluğunun yanında biraz şekilsiz, biraz sönük kalıyor.

Şekillerini bir yana bırakırsak lezzet açısından da farkları hemen ortaya çıkıyor. Muffin'ler cupcake'lere göre daha bir yoğun oluyor.

Peki, bu yoğunluk farkı neden oluyor? Çünkü klasik bir muffin tarifinde sıvı oranları cupcake oranlarına göre çok daha az kalıyor. Bu da muffin'lerin tadının daha bir yoğun, tıpkı ekmek gibi daha bir tok olmasına neden oluyor. Tariflerin uygulama aşamaları da birbirinden farklılık gösterince, cupcake ve muffin'in aslında birbirine o kadar da çok benzemediği apaçık ortaya çıkıyor.

Her şey bir kenara, tadından bile anlaşılır farkları aslında

muffin-tarifi

Birkaç muffin ve cupcake tarifi denediyseniz daha önce, siz de fark etmişsinizdir mutlaka. Muffin'in şeker oranı cupcake'e göre çok daha az olur.Tabii hazırlanan hamura konulan dışında üzeri ya da içi şekerli malzemelerle donatıldıysa muffin'in, o zaman işler bir parça karışabilir yine.

Aynı zamanda söylediğimiz gibi muffin, bir ekmek türü olduğu için tuzlusu da rahatlıkla yapılabilir onun. Hatta bakınız yaptık oldu: Tuzlu muffin. Cupcake ise tüm tatlılığıyla girer hayatımıza her zaman.

Muffin sadeliği sever, cupcake olabildiğinde süslü olmayı

breaking-bad-mavi-cupcake

Cupcake girdiği ortamda gözler hemen ona çevrilsin, en çok ilgiyi o görsün ister. Bunun içinde elinden geleni yapar, süsünü püsünü eksik etmeden çıkar sahneye. Frosting denilen kreması olsun, bolca şekerleme çikolata ve meyve parçaları olsun, ne bulursa, o an ona ne uyarsa takar takıştırır adeta üstüne. Şeker hamurunun popüler olmasıyla onunla süslenen şekil şekil cupcake'ten daha bahsetmedik bile.

Oysa muffin öyle mi ya, nefis lezzetine karşı tüm mütevazılığıyla çıkar fırından. Öyle çok bir süs beklemez üstüne. Kendi halinde güzel olduğunu bilir, kremaydı, şekerlemeydi beklemez. Sadeliği sever.

Muffin tüm ağırlığını ortaya koyar, cupcake hafifliğin peşinde koşar

Muffin hamuru yoğun oluyor demiştik zaten. Bu yoğunluk da onu daha bir ağır yapar cupcake'e kıyasla. Cupcake ise tüm pofudukluğunu hafifliğinin ardına gizler, adeta kalorisizmişçesine konuk olur çayımızın kahvemizin yanına.

En önemli farkları da yapılışları tabii

Muffin ve cupcake arasındaki farkları bir bir sıraladık ama en önemlisini sona sakladık. Çünkü her şeyden önce onların yapılışları farklı.

Cupcake yapımında yukarıda da anlattığımız gibi malzemeleri homojen bir karışım elde edinceye dek özenle karıştırmanız büyük önem taşır. Özellikle de toz şeker ve yumurtanın birbirine tamamen karışması gerekir.

Muffin hamuru ise homojen bir karışım olana dek karıştırılmaz. Katı malzemelerin sıvı malzemeler içinde yok olması yeterlidir onun için. Kek kadar bol şekerle yapılmadığı için de şeker ve yumurtanın homojen bir karışım olana kadar karıştırılması derdi yoktur. Dolayısıyla bu fazla karıştırma işleminden kaynaklanan kabarcıklar oluşmaz muffin hamurunda.

Kısacası, muffin ve cupcake yapılışlarının en başından sofraya çıkana dek geçirdiği süreçlerle apayrı dünyaların lezzetleridir aslında.

Besin değerleri peki: Cupcake yediğimizde ne kazanabiliriz?

cupcake-kac-kalori

Eğer bir cupcake'in kaç kalori olduğunu merak ediyorsanız ne yazık ki bununla ilgili kesin bir şey söylemek imkansız. Çünkü kendisi çeşit çeşit malzemeyle bir araya getirilebiliyor, o malzemelerin her biri de kalorisini oldukça etkiliyor tahmin edeceğiniz üzere. Mesela bol kremayla süslediğiniz bir cupcake ile bolca meyve ile kapladığınız arasında dağlar kadar kalori farkı oluşuyor.

Ama siz cupcake yerken de biraz sağlıklı kalmak istiyorsanız birkaç önerimiz de yok değil. Örneğin cupcake yaparken un olarak çavdar unu kullanabilir, onu krema ya da şeker hamuruyla süslemek yerine bolca mevsim meyvesiyle donatabilirsiniz. Aynı şekilde içini kremayla doldurmaktansa ellerinizle hazırlayacağınız meyve püreleri ya da sulandırdığınız reçellerle her lokmanızı şölene dönüştürebilirsiniz.

Seçin seçin yapın: Cupcake tarifleri

Cupcake hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrendiğimize, yapımının püf noktalarına iyice bir hakim olduğunuza göre gelelim en keyifli kısımlarından birine. Artık tüm bilgileriniz ve el hünerinizle canınızın istediği cupcake'i seçerek işe koyulabilirsiniz.

  • Kakaolu cupcake

kakaolu-cupcake-tarifi-yeni

Cupcake'lerin her hali ayrı bir minnoş ama kakaolusu süsü olmasa bile ayrı bir hoş. Kim hayır diyebilir ki böyle bir güzelliğe?

Kaç tane yediğini sayamazsın: Kakaolu cupcake tarifi

  • Bademli çikolatalı cupcake

Çikolata mutluluksa bademli çikolatalı cupcake aşkın ta kendisi. İşte çıtır çıtır bademi, damaktan tadı uzun süre silinmeyen mis gibi çikolatasıyla mini mini lezzet karşınızda!

Hadi doğru mutfağa: Bademli çikolatalı cupcake tarifi

  • Bal kabaklı cupcake

Bal kabağı ne yazık ki bütün bir yıl bizimle olamıyor, o yüzden onu çıkar çıkmaz bolca kullanmalı, bu kısıtlı zamanı en lezzetli şekilde değerlendirmeli.

Cupcake'ten lezzetlisi de olmadığına göre: Bal kabaklı cupcake tarifi

  • Bonibonlu cupcake

En başından beri söylüyoruz, cupcake kadar kokoş bir tarif, bir tatlı daha yok dünya üzerinde. Şuna bir bakar mısınız, bonibonlarla bezendiği yetmezmiş gibi bir de minik kurdelelerle tamamlamış kombinini.

Oysa bir lokmada bitecek, haberi yok: Bonibonlu cupcake tarifi

  • Tiramisu cupcake

Cupcake'in en güzel yanı neli istersen onunla bir harika olması. Biz de denemeyi pek seven bir ekip olarak girdik mutfağa, tiramisudan ilham alarak süsledik, hazır ettik onu.

Efsane bir lezzet oldu: Tiramisu cupcake tarifi

  • Kahveli cupcake

Tiramisuyla başlayan cupcake ve kahve birlikteliğini bir üst seviyeye taşımak isteyenleri böyle alalım. Çünkü bu tarif tam anlamıyla kahveden vazgeçemeyenlere. O zaman...

Her yere kahve, her yerde kahve: Kahveli cupcake tarifi

  • Beyaz çikolata dolgulu cupcake

Bakmayın adının sadece cupcake olduğuna bu rüya gibi güzelin. Kendisi, içinde limonun aromasını ve beyaz çikolatanın en alasını barındırıyor.

Alkışlar ona geliyor: Beyaz çikolata dolgulu cupcake

  • Havuçlu tarçınlı cupcake

Havuçlu Tarçınlı Cupcake Tarifi

Havuçlu Tarçınlı Cupcake Tarifi

Havuçlu tarçınlı kek, sağ olsun Issız Adam sayesinde hiç denememiş olanın bile en az bir kez tadına baktığı en popüler keklerden oldu, hala da koruyor bu ününü. Bu popüleritesini sürdürmek için birkaç ufak yeniliğe ihtiyacı var ama.

Mesela tam şöyle minnoş olmaya: Havuçlu tarçınlı cupcake tarifi

  • Oreo cupcake

Oreo Cupcake Tarifi

Malumuz Oreo'nun ünü dünyaları aştı, bisküvi haliyle girmediği tarif kalmadı. Siz de o Oreo tutkunlarındansanız ve henüz bu nefis cupcake ile tanışmadıysanız daha fazla geç kalmayın deriz.

Elinizi çabuk tutun: Oreo cupcake tarifi

Yapmaya üşenenlere: İstanbul’daki cupcake mekanları

Cupcake'in tüm bilinmeyenlerini sayıp döktüğümüz, üzerine mis gibi tariflerini de bir bir verdiğimiz bu güzide dosyada buraya kadar geldiyseniz durum ciddi demektir.

Canınız cupcake istediyse ya da özel bir etkinliğiniz için onlarca cupcake almak istiyorsanız hemen size bir yol gösterelim. Evde yapmak değil de şöyle bolca süslü hatta size özel tasarımlar bulabileceğiniz nefis cupcake'ler için sizi bu mekanlara doğru alabiliriz hemen, buyurun lütfen.

Bakmaktan yiyemezsin: Jupcake

Doğum günü olur, baby shower olur, herhangi bir özel etkinliğiniz için nefis cupcake'ler sipariş etmeyi düşünüyorsanız Jupcake'in nefis cupcake'lerine bir göz atın deriz.

Tasarım kökenli bir atölye olan Jupcake'in henüz gidip çeşit çeşit cupcake'lerinin tadına bakabileceğiniz bir mekanı yok ama sipariş vererek kolayca ulaşabilirsiniz bu güzelliklere.

Sipariş için: Jupcake

Kabına sığmayan lezzetler: Mulino Bakery

Mulino Bakery cupcake konusunda yaptığı süslemeler ve tasarımlarla rakip tanımayan yerlerden. Üstelik sadece cupcake değil kurabiye, pasta, tart gibi hepimizin dibini düşürebilen tatlar konusunda da bir harika.

Evet, biraz uzak ama gitmeye değer. Yine de ben gidemem derseniz elbette siparişinizi verip oralara kadar gitmeden de Mulino Bakery'nin lezzetlerine ulaşabilirsiniz. Nerede mi dediniz?

Adres: İstanbul Cad. Neo Vista Çarşısı no:14/ Göktürk, İstanbul

Yaratıcılığını konuştur: Torte Bakery

Pastane dediğin tam da böyle olmalı dedirten bir mekan Torte Bakery. Vanilyalı, çikolatalı havuçlu seçenekleri mutlaka denenmesi gerekenlerden.

Cupcake dışında aklınıza gelebilecek, canınızın isteyebileceği neredeyse her türlü fırın ürününü taptaze, misler gibi bulabilirsiniz burada. Kısacası, mutlaka gidilmesi gereken mekanlar listenize hemen ekleyin.

Adres: Mecidiye Mahallesi, Ambarlıdere Sokak, No:1/A Ortaköy, İstanbul

En özel günün olur: Mrs. Cupcake

Caddebostan'da yer alan sevimli mekan, özellikle bahçesinde bol cupcake'lerle kutlamalar yapmak için ideal. Sakızlı ve yaban mersinli cupcake'ini bir yiyen de mekanı uğrak noktası haline getiriyormuş, bizden söylemesi. Hemen gidip denemeli!

Adres: İskele Sokak Seref Apt. No:15 Caddebostan - Istanbul

Hayallerdeki fabrika: İstanbul Cupcake Factory

Charlie'nin Çikolata Fabrikası'nı izlediğimizden beri hep hayallerimizi süsleyen o fabrika gibi adeta İstanbul Cupcake Factory. Tabii fabrika dediysek gerçek bir fabrikadan söz etmiyoruz burada. Sipariş üzerine nefis cupcake'ler yapan sıcacık bir ana-oğul projesi burası. Siz bir cupcake hayal edin ve gerçek olsunlar kısacası.

Sipariş için: İstanbul Cupcake Factory

Hangisini yiyeceğini şaşırırsın: Yummy Cupcake

Yummy Cupcake, Kaliforniya’nın en iyi cupcake markalarından biri. Kaliforniya deyince hemen gerilmeyin ama çünkü kendisi hemen yanı başımızda da hizmet veriyor. Üstelik 400'ün üzerinde cupcake çeşidiyle her damağa hitap etmeyi, herkesi şaşırtmayı ve en önemlisi herkesi mutlu etmeyi pek önemsiyor.

Gidince insanda tüm cupcake çeşitlerini deneme isteği uyandıran mekan, bu aralar içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir yere dönüşecek, eminiz.

Adres: Bağdat Caddesi, Haldun Taner Sokak, Güneysu Apt. No:12 D:2, Caddebostan, Istanbul

Ef-sa-ne: 175 Derece Cupcake Bar

Etiler'in en tatlı mekanlarından 175 Derece Cupcake Bar'ın adı, cupcake'leri pişirdikleri dereceden geliyor. Cupcake konusunda bunu adına yansıtacak kadar ciddi olan mekan, iddiasını her bir cupcake'iyle kanıtlamayı da biliyor. Yolunuz düşerse cupcake'lerini denemeyi, yanında da bir kahve içmeyi ihmal etmeyin deriz.

Adres: Seher Yıldızı Sk No:22/B, Etiler, İstanbul

Kurslara bile katılabilirsiniz: Happy Cookie Day

Baby shower'dan düğün ve nişanlara kadar cupcake'in trend olduğu tüm özel günler için nefis cupcake'ler tasarlıyor bu mekan. Bununla da kalmıyor, üstüne sizin de enfes cupcake'ler yapmayı öğrenmeniz için kurslar veriyorlar. Bu fırsat, kaçırmaya gelmez.

Adres: Valikonağı Caddesi, Sezai Selek Sokak 15/C Nişantaşı, İstanbul

Şef elinden: Le Fırın

Genç bir şef olan Bengi Kurtcebe'nin elleriyle özene bezene yaptığı, her biri yenilebilir bir sanat eseri gibi görünen cupcake'lerden söz ediyoruz. Geçip karşısına uzun uzun izlemeden, en az bir fotoğrafını çekmeden yiyemeyeceksiniz, iddia ediyoruz.

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi, Belediye Caddesi, 34060 İstanbul

İlham olsun: Doğum günü veya baby shower temalı cupcake örnekleri

Özel bir gününüz için cupcake yaptırmaya karar verdiyseniz ya da oturup kendi ellerinizle hazırlayacaksanız ama tam olarak hangi şekilde bir cupcake yapmak istediğinize karar veremediyseniz sizi böyle alabiliriz.

Birbirinden minnoş ve lezzetli cupcake örneklerine bakın, özellikle doğum günlerine ve baby shower partilerine pek yakışacak cupcake'lerden dilediğinizi seçerek koyulun hazırlıklara. Şimdiden eğlenceniz bol olsun!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

5

tgbauslu7 Ocak 2019 17:55
Olmadı bu yazı üzgünüm, eğlenceli hale getireceğim derken olayın özü kaçmış
Yanıtla
Fatma Aşılmazoğlu20 Mart 2017 02:26
kapkek tarifleriniz harika sizi tebrik ediyorum
Yanıtla
aaacokilginc22 Eylül 2016 21:56
Amerikan menşeili bir kekte yumurtalar ayrılıp da çırpılacak öyle mi ? Ha o kek bir de üstü süsleneceği için çok kabarması tercih edilmeyen bir kek ama kabartmak için çırpacağız da çırpacağız. Çok ilginç! Muffin de sıvı malzemelerin bir kapta kuru malzemelerin bir kapta birleştirip kuru malzemelerinde sıvı malzemelere bir nevi boca edilerek yapıldığından değil de sıvı malzeme azlığından yoğunmuş demek. Çok ilginç! Bir de içeriği paylaşan beyefendi MSA ' da eğitim almış o da çok ilginç :)
Yanıtla
mnyargi 25 Nisan 2017 15:13
Yanıtla
O kadar ilginç bulduğunuz yazarın tariflerinin çoğunu yapmış ve hayran kalmış olmam ve yazdıklarınızı biliyormuş gibi konuşmanıza rağmen bir tane bile yazınız olmaması çok ilginç bence de :)
mnyargi 25 Nisan 2017 15:13
Yanıtla
O kadar ilginç bulduğunuz yazarın tariflerinin çoğunu yapmış ve hayran kalmış olmam ve yazdıklarınızı biliyormuş gibi konuşmanıza rağmen bir tane bile yazınız olmaması çok ilginç bence de :)

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?