Deniz Mahsulleri Salatası Tarifi

Bir Fransız Şarkısı Gibi Güzel Parlé Tarifleri

Favorilerime
Ekle

İnsan en çok kendi anadilini sever ancak bir de aşık olduğu bir dil vardır. Kimimizde bu dil İtalyanca, kimimizde İspanyolca'dır ancak dünya genelinde belki de en çok sevilen dil Fransızca'dır. Madem Fransızca bu kadar çok sevilebiliyor, biz de sevmez miyiz bir Fransız şarkısı gibi kendisini sevdiren Parlé tariflerini.

Türkçe'ye çevirdiğimizde "konuşmak, söylemek" anlamına gelen bu güzel restoranın kendini konuşturduğunu sizinle daha önce paylaşmıştık ve hatta kendisini anlattığımız yazımızı keyifle yazmıştık.

Şimdi sıra geldi Parlé'nin o harika tariflerini anlatmaya ve sizin için evde yemek yapmaya yeni bir bahane bulmaya.

Eyfel gibi: Bonfile ızgara

Fransa'ya gitmeden Fransız lezzetleri almak isteyenler şöyle gelsin, onlara çok güzel bir tarif vereceğiz. Pazı yaprağının üzerine oturmuş bir afet-i devrandan bahsediyoruz.

İnsanın nutku tutulur: Parlé?’den Bonfile Izgara

Versailles Sarayı gibi: Mascarpone cheesecake

Cheesecake dediğiniz gerçek mascarpone'den yapılırsa güzeldir. İşte o anda gerçek cheesecake olur. Tekrar söylememize gerek var mı? Parle'de gerçek cheesecake var. Siz de yapabilesiniz diye tarifi de hemen aşağıda.

Ağız sulandırır: Parlé?’den Mascarpone Cheesecake

St Tropez gibi: Deniz mahsulleri salatası

Deniz insanlarını mest edecek bir salatadan bahsediyoruz. Yumuşacık ahtapotu, orkinosu, kereviti, kalamarı... Tüm deniz alemi bir tabağı sığıvermiş. Ne de iyi etmiş.

Afiyetle yiyoruz: Parlé?’den Deniz Mahsulleri Salatası

Louvre Müzesi gibi: Yer elması salatası

Yer Elması Salatası Tarifi

Yer Elması Salatası Tarifi

Yer elması sevmeyenleri o yoldan döndürebilecek güzellikte bir salata. Gorgonzola peynirinin yer elmasıyla yaşadığı aşka tanık olmak damaklarda bambaşka bir düğüne neden oluyormuş.

Bizden söylemesi: Parlé?’den Yer Elması Salatası


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?