Fotoğraf: Özgür Bakır / Kuzu İncik Tarifi

Gerçek Bir İtalyan Gibi Hissettirecek Da Mario Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Daha önce sizin için hazırladığımız İtalya’ya Özlem Çektiren İstanbul’un En İyi 9 İtalyan Restoranı ve Ölmeden Önce Bir Yolunu Bulup Yemeniz Gereken 15 Efsane Pizza listelerimizde yer verdiğimiz, İstanbul'un ilk İtalyan restoranı.

Ününe ve müthiş lezzetlerine duyarsız kalamazdık ve kalmadık da zaten. Sizin için gittik Da Mario'yu ziyaret ettik, en beğenilen yemeklerin tariflerini aldık ve kendimizi bir İtalyan gibi hissetmek için bu yolculuğa "Evet!" dedik.

"Aman efendim İtalya'ya ucuz uçak bileti vardı da biz mi gitmedik?" diyorsanız kemerlerinizi bağlayın, kaptanınız konuşuyor: Da Mario tarifleri ayağınıza geliyor.

Leonardo da Vinci'nin altın oranına göz kırpar: Izgara somon salatası

Leonardo da Vinci'nin altın oranını anlayamazsanız hiç üzülmeyin, Da Mario'nun ızgara somonunu anlamanız yeterli. Kavrulmuş dolmalık biber, badem parçaları ve narenciye. Bir lezzetin doğuşuna tanık olacaksınız.

İncelerim ömür boyu diyorsanız: Da Mario’dan Izgara Somon Salatası

Michelangelo'nun Pieta'sına aşıktır: Karides ve kalamarlı tagliolini

Makarnalardan makarna beğenenler için bir beğenilecek makarna daha var: tagliolini. Michelangelo nasıl ki işlemiş Pieta'sını 1 yıl boyunca, siz de verin o değerli zamanınızı bu değerli yemeğe. Ancak 1 yıla gerek yok, 30 dakika yetiyor

Heykelini yaparım diyorsanız: Da Mario’dan Karides ve Kalamarlı Tagliolini

Raphael'in The Parnassus'undan rol çalar: Kuzu incik

Siz Stendhal sendromu nedir bilir misiniz? Çok güzel bir sanat eserine baktığında bayılma hissi doğmasıdır. Bir kuzu inciğe bakarken bayılmak ister mi insan? İstemez mi. Daha önce imam bile bayılmış

Baş ucuma koyarım diyorsanız: Da Mario’dan Kuzu İncik

Sandro Botticelli'nin Venüs'ün Doğuşu'na benzer: Biscotta ricotta

Biscotta Ricotta Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Biscotta Ricotta Tarifi

Mitolojinin tüm kadınlarını gölgede bırakabilen bir tanrıça: Venüs, bütün gün yediğiniz yiyecekleri bir anda gözünüzden silebilecek biscotta ricotta. İncecik, çıtır mı çıtır bisküvisi, üzerine kreması ve vanilya sosu.

Editör bu tatlıyı Venüs'e benzetti.

Duvarıma asarım diyorsanız: Da Mario’dan Biscotta Ricotta (Ricotta Kremalı Bisküvi)


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?