https://yemek.com/tarif/tavuk-dolmasi | Tavuk Dolması Tarifi

Tüm Gün "Akşama Ne Pişirsem?" Diye Düşünmekten Kurtaran 12 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

2017'nin son haftasını ağız tadıyla geçirmeye kararlıyız, siz de bize katılmaz mıydınız?

Uzunca bir süredir yaptığımız haftalık akşam yemeği listelerimizle birçoğunuzun sofrasına konuk olduk, her gün aklımızı kurcalayan o "Bugün ne pişirsem, akşama ne yesem?" sorularına hep birlikte cevap bulduk.

Yılın son haftası da bundan vazgeçecek değildik tabii, 2018'i karşılayacağımız pazar günü için hazırladığımız özel sürprizlerden tutun da hafta içi akşamlarının kurtarıcısı olacak pratik, doyurucu ya da sağlıklı tariflere bu bir haftalık listede her zamanki gibi yine yok yok.

E haydi o zaman 2018'i en lezzetlisinden karşılayalım, 2017'ye en nefisinden veda edelim.

Buyursunlar...

Haftaya bolca lezzet ve şifayla başlıyoruz: Karalahana çorbası

Günlerden pazartesiyse vücudun hafta içi temposuna alışmasını sağlamak, onun gücüne güç katmak gerekir. Tabii yaparken çok yormayacak bir tarif de ayrıca tercih sebebidir. O zaman öyle bir çorba yapalım ki hem ana yemek gücünde olsun doyursun hem de şifasıyla vücudumuza güç katsın.

Karadeniz'den gelen lezzet: Karalahana çorbası tarifi

Salı sofrada mutlu olmayan yok: Patates oturtma

Eğer et yemekle ilgili herhangi bir özel durumunuz söz konusu değilse, onu sevmemek için hiçbir nedeniniz yok. Dünyanın belki de en sevilen yiyeceği patatesi aldık, ona en çok yakışan isimle, kıymayla buluşturduk.

Üzerine de kaşar peyniri geldi mi, of of of: Patates oturtma tarifi

Çarşamba mideler şen: Karnabahar sote

Kış boyu evimizden eksik etmememiz gereken, bahar gibi, mutluluk veren bir sebze karnabahar. Öyle çok uğraştırmaz, yanına fazla yancı da istemez üstelik. Birkaç biber, biraz baharatla sofralara da midelere de şenlik yaşatır.

Adına şiir yazılası bir lezzet: Karnabahar sote tarifi

Perşembe doymamak elde değil: Köfteli bezelye yemeği

Minik minik köftelerimizi hazırlıyor, onları bezelyenin doyuruculuğuyla buluşturuyoruz. Proteini, lezzeti, besleyiciliği bol şahane bir sulu yemeğe imza atıyoruz.

Suyuna ekmek banmak serbest: Köfteli bezelye yemeği tarifi

Bu cuma yılın son balık sofrası kurulsun: Fırında uskumru

Bilenler bilir, balık yemeyi unutmamak için cuma günlerini balık günü ilan ettik uzunca bir süre önce. Bu hafta da bu alışkanlığımızdan vazgeçmedik, yılın son balık sofrasını kuralım, sevdiklerimizle bir arada muhabbeti bol bir akşam yemeği yiyelim istedik.

Bu kez haftanın değil tüm yılın yorgunluğunu atıyoruz: Fırında uskumru tarifi

Cumartesi yeni tatların peşinden gidiyoruz: Ekmek dolması

İç Ege Bölgesinin en özel, en eski reçetelerinden biri var sırada. Hazır cumartesi günü gelmiş, hafta sonu tatili başlamışken ve yarın yeni bir yıla girecekken bugünü de şöyle yepyeni tatlar keşfederek geçirsek ya?

2017'den öğrenecek son ve en lezzetli şey o olsun: Ekmek dolması tarifi

Bu pazar her zamankinden çok daha farklı olacak: Tavuk dolması

Hafta sonunu, özellikle pazar günlerini ayrı bir severiz zaten ama bu pazar, her zamankinden çok daha farklı, çok daha özel olacak! 2018'i karşılayacağımız şu güzelim günde hem 2017'yi en lezzetlisinden uğurlamak hem de yeni yıla ağız tadıyla girmek için şahane bir sofra kurun, sevdiklerinizi de yemeğe davet edin diyoruz.

Tabii ki sofrada da tüm heybetiyle o olsun: Tavuk dolması tarifi

Alternatif derseniz: Yılbaşı hindisi

"Tavuk da neymiş, yılbaşı sofrası dediğinde hindi olmalı." derseniz sizi hemen böyle alabiliriz. Hindiyi alıyor, onu kestaneli iç pilavla bir araya getiriyoruz. Sofradaki herkesi doyurmayı garantiliyor, klasik bir yılbaşı sofrasının olmazsa olmazı sayılıyor.

Yeni yıl sofrasının aranan ismi: Yılbaşı hindisi tarifi

Pırasa sevmeyen kalmasın: Pırasalı patates graten

Pırasayı bugüne dek hiç sevmediyseniz onunla doğru bir şekilde karşılaşmamışsınız demektir. Bakın onu sevmenin, pırasayı en lezzetli şekilde değerlendirmenin yolu bu tarifte gizli.

Patates sağ olsun: Pırasalı patates graten tarifi

Demek salata istiyorsunuz: Nar ekşili nohut salatası

Akşam yemeği tercihiniz genelde salata oluyorsa sizi göbek marulun hüküm sürdüğü o salata tariflerinden biraz uzaklaştırmak isteriz. Sürekli marul yemek nereye kadar?

Şimdi sırada nohut ve nefis bir sos var: Nar ekşili nohut salatası tarifi

Nohutun köfte hali: Falafel dürüm

Eğer nohut yeme fikrini sevdiyseniz ama bu hakkınızı salata yaparak kullanmak yerine farklı bir tarif istiyorsanız onu köfte haline getirmeyi deneyebilirsiniz. Baharatların gücüyle lezzeti katlanan bu Lübnan asıllı lezzeti çok seveceksiniz.

Çünkü her gün et yenmez: Falafel dürüm tarifi

Sofraya dumanı üstünde çıksın: Kaşarlı fırın köfte

Kaşarlı Fırın Köfte Tarifi

Kaşarlı Fırın Köfte Tarifi

İster hemen bugün yapın onu isterseniz yılbaşı akşamına saklayın... Ama hangi günü seçerseniz seçin dumanı üstünde sofraya çıktığı birkaç dakika içinde hepsinin biteceğini bilin.

Uzayan kaşar peynire dur demek olur mu: Kaşarlı fırın köfte tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?