Avokadolu ve Yumurtalı Simit Tarifi

Çay Denince Aklına İlk Simit Gelenlerin Mutlaka Denemesi Gereken 10 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

"Basit yaşayacaksın basit.
Sanki yaşamın bir gün sona erecekmiş gibi basit...
Çay, simit ve peynirle... "

Demiş Nazım Hikmet ve ne güzel de anlatmış.

Eğer çay-peynir denince aklınıza ilk olarak simit geliyorsa, sabah işe giderken simidinizi almadan gitmiyorsanız, hafta sonundaki o kalabalık kahvaltı sofraları ancak simit varsa güzelse doğru yerdesiniz.

Öyleyse neden kendi simidinizi kendiniz yapmayasınız ve başrolünde simidin olduğu diğer tariflerle kahvaltı sofranızın havasına hava katmayasınız ki?

 

Sıcak sıcak, yeni çıktı: Ev yapımı sokak simidi

Eskiden sokaklarda yediğiniz simidin artık tadını bulamıyorsanız onu evde yapmaya ne dersiniz? Bu tarifle özlemini çektiğiniz o çıtır çıtır, sıcak sıcak el yakan simitlere hemen kavuşabilir, kahvaltıda sevdiklerinize küçük sürprizler yapabilirsiniz.

Martılar da bunu beğendi: Ev yapımı sokak simidi tarifi

Sokaktakinden farklı: Pastane simidi

Sokak simidinden biraz daha yumuşak olmasıyla bazılarının daha fazla tercih ettiği bir lezzet olan pastane simidini şimdi evinizin konforunda hazırlamaya ne dersiniz? Soran olursa gururla "Ben yaptım" diyebileceğiniz bir tarif bu.

Yumuşacık: Pastane simidi tarifi

Kaç tane yersin: Susamlı simit

Bardak bardak çayların ardından kaç tane yediğinizi sayamayacağınız bu minik lezzetler tuzlu pastalarla yarışacak güzellikte. Öyle ki bir kere denedikten sonra hep yapmak isteyeceksiniz.

Çaylar demlensin: Susamlı simit tarifi

Misafirler çağrılsın: Susamlı simit kurabiye

Kurabiyenin binbir çeşidi var ama konu susamlı simit kurabiye olduğunda onu biraz daha fazla sevmiyor muyuz sizce de? Öyleyse kollar sıvansın, tepsi tepsi susamlı simit kurabiye yapmaya mutfağa doğru gidiyoruz.

Çayın saati mi olur: Susamlı simit kurabiye tarifi

Kararsızlara: Simit poğaça

Biliyoruz bazı sabahlar simit mi yesem, poğaça mı diye kararsız kalıyor ve birini yeseniz diğerinin kalbini kırdığını düşünüyorsunuz. İşte böyle durumlar yaşanmasın diye simit poğaça var!

Artık birinden vazgeçmek zorunda değilsiniz: Simit poğaça tarifi

Güçlerini birleştirdiler: Simit börek

Dışı susamlı simit gibi çıtır çıtır, içi ise kaşar peynirli, zeytin ezmeli nefis mi nefis bir börek. Fırında öyle güzel pişiyor, kokusu öyle cezbediyor ki eve komşuları çağırmak için bahane oluyor.

Böylesini daha önce denemediniz: Simit börek tarifi

Nefis geleneğimiz: Kandil simidi

Kandillerin olmazsa olmazı kandil simidi diğer zamanlarda da evde yapabileceğiniz ve çayın yanına davet edebileceğiniz en özel konuklardan. Hele ki o mis gibi mahlep kokusu yok mu...

Fırınlar hazırlansın: Kandil simidi tarifi

Hemen sabah olsun: Dolgulu kaşarlı simit

Yeşil ve kırmızı biberler eridikçe eriyen kaşarla birleşiyor ve kahvaltı sofrasının gözdesi olacak bir simit tarifine konuk oluyor. Onu bu haliyle çok seveceksiniz.

Çok da doyurucu: Dolgulu kaşarlı simit tarifi

En güzel sabahlar onunla başlar: Simit sandviç

Önce simidimizi evimizde hazırlıyor, ardından içini en sevdiğimiz malzemelerle dolduruyoruz. Biz labne peyniri, kiraz domates ve frenk soğanı tercih ettik ama zevk sizin, tüm sabahlar sizin.

Keyfini çıkara çıkara: Simit sandviç tarifi

Farklılık arayanlara: Avokadolu ve yumurtalı simit

Avokadolu ve Yumurtalı Simit Tarifi

Avokadolu ve Yumurtalı Simit Tarifi

Son yıllarda kahvaltı sofralarını gözüne kestiren avokado bu sefer simitle işbirliğine giriyor ve görüp görebileceğiniz en besleyici, en doyurucu kahvaltılığa dönüşüyor.

Sunumu da çok havalı: Avokadolu ve yumurtalı simit tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

test67891 Aralık 2021 12:05
super gorunuyor
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?