Susamlı Simit Pişi Tarifi

Onsuz Tüm Kahvaltı Sofralarının Boynu Bükük Kalacağı 9 Pofuduk Pişi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Uzun uzun oturulan kahvaltı sofralarını gözünüzde canlandırırken onu "pişi"siz hayal edemiyorsanız yalnız değilsiniz!

Nefis bir Anadolu lezzeti olan pişi artık dışarıdaki en havalı kahvaltı mekanlarının da gözdesi olmuşken onu çeşit çeşit yapıp sevdiklerinizle paylaşmak istemez misiniz?

Öyleyse çikolatalısından sebzelisine, mayasızından en pratiğine her haliyle kendine hayran bırakan bu pişi tariflerini bir köşeye not etmeyi unutmayın.

Çaylar demlensin!

  • Pişi tarifi

Domatesler, salatalıklar doğransın, reçeller, ballar kaselere konsun çünkü en klasik haliyle pişi kahvaltı için sabırsızlanmaya başladı bile.

Sevmeyeni yok: Pişi tarifi

  • Mayasız kolay pişi tarifi

Eğer hamuru mayalamak zor geliyorsa ya da daha hızlı bir şekilde pişilerinize kavuşmak istiyorsanız bu müthiş lezzeti mayasız da yapabilirsiniz. Üstelik çok çok kolay bir şekilde...

Çay demlenene kadar hazır: Mayasız kolay pişi tarifi

  • İçi dolgulu mayasız pişi tarifi

İçinde domates var, peynir var, maydanoz var. Üstelik maya için bekleme derdi de yok. Her ısırıkta farklı bir lezzet noktasına ulaşacağınız bu pişi tarifi her kahvaltı sofrasına yakışacak kadar iddialı da.

Tek başına kahvaltı: İçi dolgulu mayasız pişi

  • Dev pişi tarifi

Kocaman pişiler ile evdeki herkes doyacak. Üzerindeki özel domates sosu parmak ısırtır. Muazzam kabaran ve her seferinde aynı sonucu vererek sizleri asla yarı yolda bırakmayan hamuruna hayran olacaksınız.

Bu sabahlar hiç bitmesin: Dev pişi tarifi

  • Çikolatalı pişi tarifi

Sade yaptık, sebzeli yaptık şimdi sıra ekmeklere sürmeye doyamadığımız çikolata kremalarında. Düşünsenize ısırdığınızda ağzınıza dolan bir çikolata tadının günün geri kalanını nasıl güzelleştirebileceğini...

Bağımlılık yapar: Çikolatalı pişi tarifi

  • Çikolata dolgulu dev pişi tarifi

Pişi yerken kaç tane yediğinizi sayamıyorsanız sizi dev pişiye doğru alalım. İkiye böldüğünüzde içinden oluk oluk çikolata akan bir pişiye zaten kim hayır diyebilir ki?

Kendimizi şımartıyoruz: Çikolata dolgulu dev pişi tarifi

  • Arapgir pişisi tarifi

Pişi, Anadolu'nun vazgeçilmez bir lezzetiyken onu en farklı yapan yörelerden biri ise Malatya. Hamurunda karbonat ve sirke olmasıyla, üstüne pudra şekeri serpilip servis edilmesiyle farklılaşan arapgir pişisini mutlaka denemelisiniz.

Çok da pratik: Arapgir pişisi tarifi

  • Susamlı simit pişi tarifi

Mayalandıktan sonra susama bulanıyor ve adeta yumuşacık simitlere dönüşüyor. Lezzeti de görüntüsü kadar güzel. Kısa zamanda favori pişi tarifiniz olacak.

Afiyet olsun: Susamlı simit pişi tarifi

  • Keçi patisi tarifi

Keçi Patisi Tarifi

Keçi Patisi Tarifi

Pişi tadında puf puf bir tarif olan keçi bacağı daha çok Akdeniz Bölgesi'nde kahvaltılara konuk oluyor. Siz de belki onlara katılmak istersiniz.

Ellerinize sağlık: Keçi patisi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?