https://yemek.com/tarif/mayasiz-kolay-pisi/ | Mayasız Kolay Pişi Tarifi

Onsuz Tüm Kahvaltı Sofralarının Boynu Bükük Kalacağı 9 Pofuduk Pişi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Uzun uzun oturulan kahvaltı sofralarını gözünüzde canlandırırken onu "pişi"siz hayal edemiyorsanız yalnız değilsiniz!

Nefis bir Anadolu lezzeti olan pişi artık dışarıdaki en havalı kahvaltı mekanlarının da gözdesi olmuşken onu çeşit çeşit yapıp sevdiklerinizle paylaşmak istemez misiniz?

Öyleyse çikolatalısından sebzelisine, mayasızından en pratiğine her haliyle kendine hayran bırakan bu pişi tariflerini bir köşeye not etmeyi unutmayın.

Çaylar demlensin!

En klasiğiyle başlayalım: Pişi

pisi-tarifi

Domatesler, salatalıklar doğransın, reçeller, ballar kaselere konsun çünkü en klasik haliyle pişi kahvaltı için sabırsızlanmaya başladı bile.

Sevmeyeni yok: Pişi tarifi

Daha pratiği de var: Mayasız kolay pişi

Eğer hamuru mayalamak zor geliyorsa ya da daha hızlı bir şekilde pişilerinize kavuşmak istiyorsanız bu müthiş lezzeti mayasız da yapabilirsiniz. Üstelik çok çok kolay bir şekilde...

Çay demlenene kadar hazır: Mayasız kolay pişi tarifi

Kuru kuru gitmez diyenlere: İçi dolgulu mayasız pişi

İçinde domates var, peynir var, maydanoz var. Üstelik maya için bekleme derdi de yok. Her ısırıkta farklı bir lezzet noktasına ulaşacağınız bu pişi tarifi her kahvaltı sofrasına yakışacak kadar iddialı da.

Tek başına kahvaltı: İçi dolgulu mayasız pişi

Sebzeler göreve: Sebzeli pişi

Taze soğan, kurutulmuş domates ve siyah zeytinin güçlerini birleştirip nefis bir pişiye konuk olduğunu düşünün. Bir de size püf noktası; bu tarifi ister tavada ister fırında deneyebilirsiniz. Mis.

Bu sabahlar hiç bitmesin: Sebzeli pişi tarifi

Mutluluk sebebi: Çikolatalı pişi

Sade yaptık, sebzeli yaptık şimdi sıra ekmeklere sürmeye doyamadığımız çikolata kremalarında. Düşünsenize ısırdığınızda ağzınıza dolan bir çikolata tadının günün geri kalanını nasıl güzelleştirebileceğini...

Bağımlılık yapar: Çikolatalı pişi tarifi

Siz bir de bunu görün: Çikolata dolgulu dev pişi

Pişi yerken kaç tane yediğinizi sayamıyorsanız sizi dev pişiye doğru alalım. İkiye böldüğünüzde içinden oluk oluk çikolata akan bir pişiye zaten kim hayır diyebilir ki?

Kendimizi şımartıyoruz: Çikolata dolgulu dev pişi tarifi

Malatya'ya sevgilerimizle: Arapgir pişisi

Pişi, Anadolu'nun vazgeçilmez bir lezzetiyken onu en farklı yapan yörelerden biri ise Malatya. Hamurunda karbonat ve sirke olmasıyla, üstüne pudra şekeri serpilip servis edilmesiyle farklılaşan arapgir pişisini mutlaka denemelisiniz.

Çok da pratik: Arapgir pişisi tarifi

Tek atımlık lezzet: Krema dolgulu hamur kızartması

Mayalandıktan sonra kızarttığınız hamurların içine krema girdiğini düşünün. Kakao, pudra şekeri, toz şeker-toz tarçına bulandıktan sonra nasıl bir güzelliğe dönüşeceğini hayal edin sonra. Sanırız mesaj alındı.

Afiyet olsun: Krema dolgulu hamur kızartması tarifi

Sizden gelenler bonusu: Keçi bacağı

Keçi Bacağı Tarifi

Keçi Bacağı Tarifi

Pişi tadında puf puf bir tarif olan keçi bacağı daha çok Akdeniz Bölgesi'nde kahvaltılara konuk oluyor. Siz de belki onlara katılmak istersiniz. Tarifi bize gönderen Tuğçe Hanım'a kocaman teşekkürlerimizle.

Ellerinize sağlık: Keçi bacağı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0