https://yemek.com/tarif/yumusacik-kabarmis-kek/ | Yumuşacık Kabarmış Kek Tarifi

2017 Bitmeden Mutlaka Tarif Defterinize Eklemeniz Gereken 17 'En Sevilen' Tarif

Favorilerime
Ekle

2017'yi acısıyla tatlısıyla geride bırakmamıza sayılı günler kaldı. Bu koskoca bir yıl boyunca biz yine hep beraberdik, iyi ki de öyleydik!

Her gün mutfağa birlikte girdik, en beğendiğiniz tariflerimizi yine hep birlikte yaptık... Kurduğumuz, kurduğunuz tüm o lezzetli sofralara hep beraber oturmaksa bu işin en güzel, en lezzetli yanıydı.

Bu lezzet dolu bir yılda en çok hangi tariflerimizle mutfaklarınıza konuk olduk, şimdi de biraz onlardan söz edelim. Hala bu tarifleri denememiş olanlara önerimiz yıl bitmeden, hepsini bir bir deneyin. Önümüzdeki yıl da yine misler gibi yapıp afiyetle yemek için bir köşeye not edin.

2018'de yine hep birlikte Türkiye'nin en kalabalık, en lezzetli, en büyük sofrasını kuralım!

Kıvamını tam tutturmadan olmazdı: Tam ölçülü kuru mayalı poğaça

2017'de de ölçülerimizden şaşmadık, hep birlikte kıvamı tam yerinde nefis poğaçalara imza attık. Evi mis kokularla dolduran hamur işi tariflerimizden asla vazgeçmedik.

Çünkü biliyorduk, siz de çok seviyordunuz: Tam ölçülü kuru mayalı poğaça tarifi

Lezzetini kokusundan bile anladınız: Limonlu vanilyalı kurabiye

Bu bir yıl boyunca çeşit çeşit kurabiye tarifimizle de mutfağınıza sık sık konuk olduk. Artık öyle kurabiyeler yapıyordunuz ki sadece kokusu bile lezzetini ele vermeye yetiyordu. En tok insanı bile yaptığınız mis kokulu bir limonlu vanilyalı kurabiyeyle acıktırabiliyordunuz mesela.

Çünkü yemek yapmak yiyen birileri oldukça güzeldi: Limonlu vanilyalı kurabiye tarifi

Farklılık istiyordunuz, haklıydınız: Peynirli maydanozlu popover

Sabah kahvaltısında klasik bir omletten çok daha fazlasını yapmak, mutfakta farklı tatlar yaratmak istiyordunuz, çok da haklıydınız. 2017'de bu pofuduk pofuduk duran, yumurtanın başrolde yer aldığı nefis kahvaltılığımızla güne başlamayı seçtiğiniz her gün için ayrı ayrı sevindik biz.

Çünkü güne lezzetle başlamanız önemliydi: Peynirli maydanozlu popover tarifi

Süt olmasa da olur dedik: Sütsüz krep

Aranızda süte alerjisi olanlar, laktoz intoleransı bulunanlar ya da evde, o an için süt bulamayanlar vardı, biliyorduk. Sütsüz de krep yapılır dedik, kolları sıvayıp mutfağa girdik.

Çünkü mutfakta imkansız diye bir şey yoktu: Sütsüz krep tarifi

Diyet yaptınız, en büyük destekçiniz olduk: Kabak salatası

Zaman zaman bize paylaştığımız kebaplar, künefeler, baklavalar için sitem etseniz de biliyordunuz, siz diyet yaparken de seve seve en büyük destekçiniz olduk. Farklı lezzetlerle sağlıklı beslenmenin aslında nasıl lezzetli ve renkli bir deneyime dönüşebileceğini birlikte keşfettik.

Çünkü lezzetsiz yemek yoktu, doğru tarifi bulmak vardı: Kabak salatası tarifi

Bizi sohbeti bol sofralarınızdan eksik etmediniz: Kırmızı biber sarması

Hani etrafına sevdiklerinizi toplayıp bol bol sohbet, muhabbet ettiğiniz, mezelerle dolu o sofralar var ya... İşte o sofralarda da bize hep bir yer ayırdınız, kırmızı biber sarması gibi birbirinden pratik mezelerimizle biz de hep oradaydık.

Çünkü muhabbetimiz bol olsun istedik: Kırmızı biber sarması tarifi

Şifa oldu: Terbiyeli sebzeli tavuk çorbası

Annelerimizden, anneannelerimizden öğrendiğimiz şifa dolu tariflerimizi de paylaştık. Yapacağınız terbiyenin kesilme derdini ortadan kaldırıp tek tencerede ana yemek gücünde çorbalara da imza attık.

Çünkü sizi hastayken bir başınıza bırakacak değildik: Terbiyeli sebzeli tavuk çorbası tarifi

Patates sevgimizden 2017'de de vazgeçmedik: Yelpaze patates

Patatesin girmediği bir mutfağı hayal bile edemezdik. Ekonomik ve doyurucu bu lezzetin başrolü kaptığı tariflere sık sık yer verdik. Siz de onu çok sevdiniz, haklıydınız...

Çünkü bu patatesin yakışmadığı bir sofra henüz kurulmadı: Yelpaze patates tarifi

Tüm sebzelerin başımızın üstünde yeri vardı: Bamya kızartması

Bir sebzenin sevilmemesini kabul etmedik, edemezdik. Bamyayı sevmemenizin nedeni belki de bugüne dek doğru tarifle tanışmamış olmanızdı, o tarifi bulmak da bizim işimiz...

Çünkü onu seveceğinizi biliyorduk, sevdiniz: Bamya kızartması tarifi

Farklı mutfakları da birlikte keşfettik: Ratatouille

Türk mutfağına olan sevgimizin yeri her zaman çok ayrıydı ama dünya mutfaklarını da herkes keşfetsin, damak tadımıza uygun tatlar hepinizin sofrasına konuk olsun istedik. Bir Fransız lezzeti ratatouille ile sebzelere doyduk.

Çünkü filmlerde görmekle yetinmek olmazdı, yemeliydik: Ratatouille tarifi

Her zaman çok vaktiniz olmadığını biliyorduk: Mayasız kolay pişi

Mutfakta vakit geçirmeyi çok sevseniz de her zaman yemek yapmaya uzun uzun vakit ayıramayacağınızı biliyorduk. Size az zamanda dev lezzetler yaratabileceğiniz nefis tarifler vermeden edemezdik.

Çünkü pratiklik her eve lazımdı: Mayasız kolay pişi tarifi

Memleketin dört bir yanına gittik: Kaygana

Her köşesinden eşsiz lezzetler fışkıran bu topraklarda, yöre yöre gezdik, en geleneksel, en özel tariflerimizi birlikte keşfettik. Öyle bir Karadeniz rüzgarına kapıldık ki mesela, mutfağınıza en çok konuk ettiğiniz tarifler arasında yerini aldı.

Çünkü her damağa hitap ediyordu: Kaygana tarifi

"Evde aynısı olur mu ki?" dediniz: Ranch sos

Dışarıdan, hazır olarak almaya alışık olduğunuz tatları da evde el birliğiyle yaptık. Siz "Evde aynısı olur mu ki?" dediniz, biz "Siz yeter ki isteyin!" dedik.

Çünkü evde ranch sos yapmanın bile bir yolu vardı: Ranch sos tarifi

Tatlıları, kahvaltıları birlikte şenlendirdik: Süt kaymağı

Kahvaltılarda kızarmış ekmeğinizi ve balınızı yalnız bırakamaz, tatlılarınızın lezzetini katlamadan duramazdık. Evde, sadece 3 basit malzemeyle nefis kaymaklar hazırladık birlikte.

Çünkü bu tarifi sizinle paylaşmadan duramazdık: Süt kaymağı tarifi

Misafirlerinizi birlikte ağırladık: Havuçlu lokum

Özel misafirleriniz vardı, porsiyonluk nefis bir şeyler yapmak istediniz. Sizi kıracak değildik, evde, hep birlikte lokum bile yaptık.

Çünkü ağzınızın tadı hiç bozulmasın istedik: Havuçlu lokum tarifi

Birlikte çocukluğumuza döndük: Tatlı pastane kurabiyesi

Çocukluğumuzda pastane vitrinlerinde sık sık gördüğümüz, bayıla bayıla yediğimiz bu tatlı kurabiyeleri, namıdiğer kuru pastaları da evde yapmanın kolay bir yolunu paylaştık, 15 dakikada hızlıca hazırlayıp fırına attınız...

Çünkü sonucun mutluluk olacağını biliyordunuz: Tatlı pastane kurabiyesi tarifi

Bir kek ne kadar lezzetli olabilirse o kadar lezzetliydi: Yumuşacık kabarmış kek

Yumuşacık Kabarmış Kek Tarifi

Yumuşacık Kabarmış Kek Tarifi

Bir kekten bekleyebileceğiniz her şeyi bir araya getirdik, iki renkli, yumuşacık, puf puf olup kabaran bir kek yaptık mesela. Öyle çok sevdiniz ki yaptıkça bize nefis fotoğraflar gönderdiniz, her birine ayrı ayrı çok sevindik.

Çünkü biliyorduk, biz hep birlikte güzeldik: Yumuşacık kabarmış kek tarifi

Sözün kısası, 2017'yi sayenizde bol bol lezzetle, mutlulukla geçirdik biz. 2018'de çok daha nefis sofralarda buluşalım. İyi ki vardınız, iyi ki varsınız!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0