https://yemek.com/tarif/islim-kebabi/ | İslim Kebabı Tarifi

"Akşama Ne Yapsam Acaba?" Diye Düşünenlere Bir Haftalık 12 Nefis Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sıkı takipçilerimiz bilir, her hafta, pazartesi günü bir hafta boyunca bize yetecek kadar çok ve lezzetli akşam yemeği tariflerimizi hazırlıyor, bir hafta boyunca "Akşama ne pişirsem acaba?" diye kara kara düşünmekten kurtuluyoruz.

Bu hafta da bu kolaylıktan vazgeçecek değildik tabii ki, mevsimin en taze sebzelerini, etimizi, tavuğumuzu, balığımızı aldık, kış sofralarına en çok yakışan isimlerden baklagilleri de unutmadık ve şahane bir liste çıkardık.

Bazı günler kolaya kaçıp kısacık sürelerde şahane sofralar kurduğumuz, bazı günler tıka basa doyacağımız ziyafet sofraları oluşturduğumuz bir haftalık bu tarif listesini tarif defterlerinize not edin, sizin de kafanız bir hafta boyunca rahat etsin.

Haftaya soğuklarla mücadele ederek başlıyoruz: Topalak çorbası tarifi

Havalar iyiden iyiye soğuduğuna göre sıcacık çorbalara dört elle sarılmanın zamanı geldi. "Ne yani akşam yemeğine sadece çorba mı yapacağız?" demeden önce bu tarife bir göz atın deriz. Zira kendisi tek başına sofradaki herkesi doyuracak güçte.

Konya'ya teşekkürlerimizle: Topalak çorbası tarifi

Salı pratiklik ve doyuruculuk bir araya geliyor: Mercimekli pilav tarifi

Haftanın ikinci gününe geldiğimizde akşam yemeğine biraz daha pratik lezzetleri konuk edelim istedik, nefis bir pilavla şahane mercimekleri bir araya getirdik.

Pilav sadece tavukla yenecek diye bir kural yok ya: Mercimekli pilav tarifi

Çarşamba mutfaktan mis kokular yükselsin: Çiftlik kebabı tarifi

En sevdiğimiz sebzeler ve "Et yemeden doyamıyorum." diyenleri mutlu edecek lokum gibi etler... Tıpkı çocukluğunuzdan beri annenizin elinden yediğiniz gibi lezzetli çiftlik kebapları yapma sırası artık sizde.

Tüm püf noktaları bu tarifte: Çiftlik kebabı tarifi

Perşembe mevsimin tadını en lezzetlisinden çıkarıyoruz: Fırında kereviz tarifi

Ömrünüz boyunca hiç kereviz yememiş olabilir, belki bir kez tadına bakıp sevmemiş olabilirsiniz, kabul. Ama bu demek değil ki kerevizin misler gibi lezzetinden, daha da önemlisi faydalarından hiçbir zaman yararlanmayacaksınız. Aksine, doğru tarifle tanıştıktan sonra onu her hafta sofranıza davet edeceksiniz.

Tam da zamanıyken en doğru kararı vermiş olacaksınız: Fırında kereviz tarifi

Cuma balıksız geçmez, geçemez: Hamsi kuşu tarifi

Şu sıralar haberlerde karşınıza çıkıyordur, deniz bereketlendi, hamsinin fiyatı da bir nebze de olsa düştü. E haftada en azından bir gün balık yemeye çalışmakta da fayda olduğuna göre bu cuma kuracağımız sohbeti bol sofralara onu davet etsek ya!

Ah, kokusu burnumuza dek geldi: Hamsi kuşu tarifi

Cumartesi sofraları kalabalıklaştıkça güzelleşir: İslim kebabı tarifi

Düşünsenize bir, hafta sonu gelmiş, mutfakta geçirebilecek çok daha bol ve çok daha eğlenceli vakitler yaratabilmişsiniz... Neden her zaman yaptığınız yemekleri yapasınız ki? Değişiklik olsun, bugün de patlıcan ve köftenin efsanevi uyumunu yakalayın bu tarifle.

Akşam yemeğine sevdiklerinizi çağırmayı da unutmayın tabii: İslim kebabı tarifi

Pazar da kendimizi şımartmasak mı: Bulgur mantısı tarifi

Cumartesi misafirlerimizi ağırladığımıza göre pazar gününü de kendimize ayıralım bu hafta. Yine mutfağa girip şahane lezzetlere imza atalım mesela, ama bu kez sadece kendimiz ve ev ahalisi için olsun.

Bu mantı pazar gününüzü daha da güzelleştirecek reçete olsun: Bulgur mantısı tarifi

Alternatifsiz bırakır mıyız: Pirinçli kabak yemeği tarifi

Haftanın her gününe bir tarif verip gitmek olmaz, sonuçta içlerinde hiç yemediğiniz, hatta belki alerjiniz olan malzemelerle hazırlanan yemekler vardır. O yüzden biz alternatiflerimizi de şöylece bırakmış olalım. İlk sıraya da hafifliği, doyuruculuğu ve lezzetiyle klasik kabak yemeğini unutturacak bu pirinçli lezzeti koyalım dedik.

Size de misler gibi yapıp afiyetle yemek düştü: Pirinçli kabak yemeği tarifi

Salata dediğin doyurucu olmalı: Üç fasulye salatası tarifi

Diyet yapıyor olsanız da gönül rahatlığıyla yiyebilir, salata yerken bile doyurucu olanı seçebilirsiniz. Şu uzun ve soğuk kış günlerinde protein şart sonuçta.

Baklagillerin gücü adına: Üç fasulye salatası tarifi

Makarna yapmanın da binbir türlü yolu var: Bal kabaklı makarna tarifi

Makarna, sadece bütçesini korumak isteyenlerin, yemek yapmaktan çok da anlamayanların işi değildir, eğer öyle düşünüyorsanız böyle bir lezzete büyük haksızlık ediyorsunuz, bunu baştan söyleyelim. Birkaç malzemeyle onu efsane bir lezzet haline getirmek elinizde.

Bakınız, mesela şöyle: Bal kabaklı makarna tarifi

Adının kek olduğuna bakmayın: Sebzeli kek tarifi

Adının kek olduğuna bakmayın, içindeki sebzelerden aldığı güç ve lezzetle kendisi ana yemeklerle yarışacak güçte bir lezzet. Kahvaltıdan akşam yemeğine dek, her öğününüze eşlik etmeye hazır.

Tam şurada sizi bekliyor: Sebzeli kek tarifi

İster yancı olarak yapın ister ana yemek: Fırında sütlü patates tarifi

Fırında Sütlü Patates Tarifi

Fırında Sütlü Patates Tarifi

Kendisi kallavi sofralar kurmak isteyenlerin için en lezzetli ve en doyurucu yancı alternatiflerinden olur, akşam yemeğinde az ve öz yemek yemekten yana olanlar içinse başlı başına bir ana yemek olur. Anlayacağınız, patates yine imdadımıza yetişti.

Her hali gibi bu hali de enfes oldu: Fırında sütlü patates tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?