https://yemek.com/tarif/izgara-hindi-gogus | Izgara Hindi Göğüs Tarifi

Akşama Ne Pişireceğinizi Kara Kara Düşünmeyin Diye 12 Farklı Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Akşama ne yemek var?" sorularının ilk muhatabı olanları, evin şefi olarak anılanları, hemen her gün akşam yemeğini hazırlayanları böyle alabilir miyiz hemen?

Biliyoruz, her gün ne yemek pişireceğinizi düşünmek yapmaktan daha zor geliyor. Ne yapacağınızı bi' bulsanız gerisi kolay olacak, anlayabiliyoruz.

İşte tam da bu yüzden akşama ne pişireceğinizi birlikte bulalım, her gün sofraya farklı bir yemekle çıkalım. Hem de tam istediğimiz gibi yemeklerle.

Yoğun günler için pratik bir şekilde hazırlanan lezzetler olsun mesela, mutfakta keyifli vakit geçirmek istediğinizde şöyle yepyeni bir tarif deneyin. Mevsimin en taze sebzelerini değerlendirmeyi, haftada en az bir gün balık yemeyi de ihmal etmeyin mesela.

İşte tüm bu isteklerinize uygun, sağlıklı, pratik ve doyurucu tarifler karşınızda. Bir hafta boyunca sizi uzun uzun düşünmekten kurtaracak, sofradaki herkesi mutlu edecek bu tarifleri bir köşeye not etmeyi unutmayın, bizden söylemesi.

Pazartesi gücümüzü tazelikten alıyoruz: Zeytinyağlı börülce

Zeytinyağlı Börülce Tarifi

Taptaze börülceler tezgahlarda yüzünü göstermeye başladığına göre haftaya ondan aldığımız güç ve lezzetle başlamak gibisi olmaz bizce.

Ege mutfağına sevgilerimizle: Zeytinyağlı börülce tarifi

Salı gününü en sevdiğimizle tamamlıyoruz: Kaşarlı köfte

Kaşarlı Köfte Tarifi

Etin en güzel, en bizden hali köfteyle salı gününü tamamlayalım diyoruz. Üstelik içinden oluk oluk akan kaşar peyniriyle lezzetini katlıyoruz.

Akşam yemeğinin en keyifli konuğu: Kaşarlı köfte tarifi

Çarşamba sofrada farklılık var: Izgara hindi göğüs

Izgara Hindi Göğüs Tarifi

Izgara tavuk göğsü hazırlamaya ve afiyetle yemeye çok alışığız ama her zaman tavuk yemek de olmuyor. O zaman bu hafta sofrada bir farklılık yapalım, çarşamba gününü hindiye ayıralım.

Üstelik pek pratik: Izgara hindi göğüs tarifi

Perşembe başrol patlıcan: Zeytinyağlı patlıcan

Zeytinyağlı Patlıcan Tarifi

Her gün beyaz ya da kırmızı et yiyecek halimiz yok, perşembe gününü patlıcan aldı. O kendine has enfes tadıyla sofradaki herkesin yüzünde gülümseme, midesinde şenlik oldu.

Onu sevmeyen çok şey kaybeder: Zeytinyağlı patlıcan tarifi

Cuma pratikliği: Ton balıklı krep dürüm

Ton Balıklı Krep Dürüm Tarifi

Cuma günü gelmiş, tüm haftanın yorgunluğuyla eve gidip şöyle kolayca bir şeyler hazırlayıp afiyetle yemek istemişsiniz... Çok da haklısınız hani.

Lezzetin doruklarına çıkmak için bazen çok da uğraşmaya gerek yok.

Şöyle şipşak da damak şenlendirilir: Ton balıklı krep dürüm tarifi

Cumartesi kendimizi şımartmaktan vazgeçemiyoruz: Yağ mantısı

Hafta sonu geldiğinde size de yemek yemek ve hatta yapmak daha eğlenceli ve nefis gelmiyor mu? O zaman Kayseri mutfağının en özel ve en bağımlılık yaratan tatlarından yağ mantısıyla hafta sonunu şenlendirmesek mi?

Malzemeleri hazır edin, gerisi kolay: Yağ mantısı tarifi

Pazar ana yemek gücünde bir çorbaya imza atın: Topalak çorbası

Topalak Çorbası Tarifi

Biliyorsunuz, size bir hafta boyunca yetecek bu tarifleri verirken birbirinden enfes ana yemeklerimizi özenle seçiyoruz. Eğer şimdi aklınızdan "bu çorba da nereden çıktı?" gibi bir soru geçiyorsa malzeme listesini okur okumaz bu fikrinizden vazgeçeceksiniz eminiz.

Çünkü kendisi ana yemek gücünde bir çorba olur: Topalak çorbası tarifi

Farklı seçenekler de görmek isterseniz: Kinoalı tavuk köftesi

Kinoalı Tavuk Köftesi Tarifi

Haftanın her günü için damak tadınıza uyacak, bütçenizi zorlamayacak, zamanınızı da çok çalmayacak tariflerimizden söz ettik ama farklı seçeneklerden de bahsetmeden edemedik. Olur da verdiğimiz tariflerden herhangi birini yemek ya da yapmak istemezseniz diye bunlara da bir göz atın deriz.

Mesela diyetteyseniz: Kinoalı tavuk köftesi tarifi

Diyet demişken: Yoğurtlu ve zeytinyağlı çağla

Yoğurtlu ve Zeytinyağlı Çağla Tarifi

Şu güzelim mevsimde zeytinyağlı yemeklerin tadı da bir başka oluyor tabii. Zaten doğa yemyeşil olmuş, tüm sebzeler-meyveler en taze halleriyle tezgahlara çıkmışken daha farklısı düşünülemezdi. Çağla da son zamanlarındayken bu lezzetten kendinizi mahrum bırakmayın, diyetinize bol bol tazelik katın.

Keşke hep olsa: Yoğurtlu ve zeytinyağlı çağla tarifi

Doymak garanti: Patatesli bulgur köftesi

Etrafınızı diyet yemeklerinin sarmış olması canınızı sıkıyorsa, şöyle hiçbir şey düşünmeden bol bol yemek, tıka basa doymak ve en önemlisi yediğinizin lezzetini doya doya hissetmek isterseniz bu tarif tam size göre.

Tarif defterinin yeni yıldızı olacak: Patatesli bulgur köftesi tarifi

Farklılık derseniz: Füme somonlu kabak ruloları

Füme Somonlu Kabak Ruloları Tarifi

Haftada en az bir kez balık yemeniz gerektiğini zaten biliyorsunuz, e biz de her hafta mutlaka hatırlatmaya çalışıyoruz. Ama herkesin her balığı yiyemediği gerçeğini de reddetmiyoruz. Herkes balık yiyebilsin diye onu kabaklarla sarıp sarmalıyor, afiyetle yenecek bir lezzete kavuşturuyoruz.

Balık sevmeyen, yemeyen kalmasın: Füme somonlu kabak ruloları tarifi

Oy oy oy: Köfteli taco

azen bir fotoğraf, bir video görürsün ve öyle dakikalarca karşısına geçip izlemek istersin ya... İşte öyle bi' şey.

Ağızlar sulandı, mideler kazındı: Köfteli taco tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?