Elmalı Bisküvi Topları Tarifi

Bir Gününü Bile Çikolata Yemeden Geçiremeyenlere 15 Pratik Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sınav zamanı geldiğinde, iş yoğunluğu arttığında ya da hayatınızda çok daha farklı stresler yaşamaya başladığınızda mutluluğu daha çok çikolata yemekte buluyor olabilir, çikolatadan enerji aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Çok da haklısınız.

Daha önce uzun uzun anlattığımız gibi çikolatanın birçok faydası var aslında. Bknz: Bir Parça Çikolata Yedikten Sonra Vücudumuzda Neler Oluyor?

Ama bir parçayla yetinmek de öyle kolay olmuyor. O yüzden bol bol çikolatalı tatlı alıyor, bir bütün çikolata barını tamamen bitirmeden duramıyoruz zaman zaman. Çünkü hemen şu an çikolata yemek için bahaneler üretmek elimizde.

O zaman ne yapıyoruz, şöyle kolayca hazırlanan tatlı tarifleri buluyor, bizi çikolataya doyuracak bu tarifleri tarif defterlerimizden eksik etmiyor, bir köşeye not edip canımız her tatlı istediğinde misler gibi yapıp yiyoruz.

Yapması kolay, lezzeti olay çikolatalı pratik tatlı tariflerimize doğru alalım sizi hemen.

Şimdiden afiyetler!

 

Kolaydan kolay bir bonusla başlıyoruz: Şipşak tatlı börek tarifi (Dünyanın En En En Kolay 8 Tatlısı)

Az vakti olanların mutfakta işlerini kolaylaştıracak, aynı zamanda ortaya saatlerce uğraşılmış gibi duran çok şık ve enfes tatlılar çıkarmanıza yarayacak 8 farklı tatlı tarifi var karşınızda. Çikolata tutkunlarına özellikle şipşak tatlı böreğimizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Her lokmasıyla çikolataya doyuyoruz: Şipşak tatlı börek tarifi

Tek atımlık mutluluklar: Çikolata topları tarifi

Çikolata Topları Tarifi

Bisküvi ve sütlü çikolatanın başrolleri paylaştığı, file badem, kakao ve Hindistan cevizi rendesinin de onları yalnız bırakmadıkları bu enfes toplar, çocukluk aşkımız mozaik pastanın tek atımlık hali gibi.

En az onun kadar da mutlu etme garantili: Çikolata topları tarifi

Üzerine de bir top dondurma: Çikolatalı sufletarifi

Yaz-kış demeden yemelere doyamadığımız, içinden akan oluk oluk çikolatasına kendimizi kaptırıp bir tane ile yetinmek istemediğimiz en özel tatlılardan o. Pratikliğinden ise zaten sual olunmaz, biliyorsunuz.

Malzemeler hazırsa, yapması 10 dakika: Çikolatalı sufle tarifi

Daha kolayı yok: Çikolata kaplı çilekler tarifi

Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi

Genelde hazır olarak karşınıza çıkan bu pek şık, çok lezzetli çilekleri evde, kendi ellerinizle yapmak gibisi yok. Üstelik tahmin edeceğiniz gibi maksimum 10 dakikanızı alacak.

Ortaya şöyle efsaneler çıkacak: Çikolata kaplı çilekler tarifi

Sosunu bol tutun: Elmalı bisküvi topları tarifi

Bu kez pişirme uğraşına dahi girmeyeceğiniz bir tatlıdan söz edeceğiz size. Çikolatalı enfes sosuyla profiterolü bile unutturacak kadar lezzetli oluyor, tatlı krizlerinin en hızlı çözümü ondan geliyor.

İşte bu kadar kolay: Elmalı bisküvi topları tarifi

13 dakikada şipşak: Mikrodalga keki tarifi

Düşünsenize bir kek hazırlıyorsunuz hem çikolata krizinize iyi geliyor hem karnınızı doyuruyor hem de sadece 13 dakikada hazır oluyor.

Rüya gibi: Mikrodalga keki tarifi

Biraz şov, bolca lezzet: Bisküvili rulo pasta tarifi

İlk gördüğünüzde yapımının saatler süreceğini düşünüyor olabilirsiniz ama yalnızca 20 dakikanızı ayırarak şöyle enfes bir tatlıya imza atabilirsiniz.

Öyle pratik: Bisküvili rulo pasta tarifi

Pastaların en çikolatalısı: Halley bisküvili pasta tarifi

Halley Bisküvili Pasta Tarifi

O çok sevdiğiniz çikolatalı bisküvileri öylece yemekten daha farklı, daha çikolatalı, daha şahane bir tatlı arıyorsanız bu tarifle sevdiğiniz tüm tatları bir araya getirebilir, bugüne kadar yaptığınız en kolay pastayı hazırlayabilirsiniz.

Bağımlılık yapar: Halley bisküvili pasta tarifi

Ünü ülke sınırlarını aştı: İzmir bomba tatlısı tarifi

İzmir'in son zamanlarda yükselen yıldızı nedir diye sorsak, sanıyoruz ki boyozu bile geride bırakarak ilk sırayı bomba tatlısı alır. Çikolataya doyuran bu özel lezzeti evde yapmak ise hiç de sanıldığı kadar zor değil.

Bu adımları doğru şekilde uyguladıktan sonra kolayca hazır olur: İzmir bomba tatlısı tarifi

Ağzını tatlandırırken doymak isteyenlere: Muzlu çikolatalı Fransız tost tarifi

Muzlu Çikolatalı Fransız Tostu Tarifi

Okul ya da iş olsun fark etmez, çok yoğun bir tempoda çalıştığınız zamanlarda elinizde bitiverecek, sizi doyururken ağzınızı da tatlandıracak bu tost, imdadınıza koşmaya hazır.

Daha ne olsun: Muzlu çikolatalı Fransız tost tarifi

Sadece yalnızken yemek şart değil tabii: Yalnızlar Günü tatlısı tarifi

Bakmayın biz onun adını Yalnızlar Günü tatlısı koyduk ama sadece yalnızken değil tüm sevdiklerinizle birlikteyken de enfes olur o. Zaten şu güzelliği görünce bile insanın yüzünde bir gülümseme oluşmuyor mu?

Dert unutturur, mutlulukla doldurur: Yalnızlar Günü tatlısı tarifi

Evde ellerimizle yapıyoruz: Çikolatalı puding tarifi

Çikolatalı Puding Tarifi

"Hazır puding karışımlarını alıp hazırlamak daha kolay neden bununla uğraşayım ki?" diyenler için hemen açıklayalım. İçine dilediğiniz kadar çikolata ekleyebileceğiniz, ev yapımı bu puding size bugüne kadar yediğiniz tüm pudingleri unutturacak güçte, iddialıyız.

Üstelik bu da sadece 25 dakikanızı alır: Çikolatalı puding tarifi

Herkes tarifini soracak: Çikolatalı bisküvi bar tarifi

Sadece görüntüsüne bakınca bile lezzetine dair ipuçları bulabileceğiniz kadar güzel ve şık, bir lokma aldıktan hemen sonra hepsini bitirmeye karar vereceğiniz kadar lezzetli.

Bu tarifi sır gibi saklamak isteyebilirsiniz: Çikolatalı bisküvi bar tarifi

Çikolata toplarının Brezilyalı hali: Brigadeiro tarifi

Bragidario Tarifi

Adı size yabancı geldi diye tarifi uygulamaktan çekinmeyin. Zira kendisi bayıla bayıla yediğimiz o tek atımlık çikolata toplarının Brezilyalı hali.

Daha yoğun bir çikolata tadı için: Brigadeiro tarifi

Sıcak havaların gözde ismi olacak: Soğuk pasta tarifi

Pratik bir şekilde hazırlanan çikolatalı tatlı tarifi arayışımıza bir destek de tabii ki Ferhat Şef'ten. Tarifini başka hiçbir yerde bulamayacağınız bu özel, bu pratik pasta ile en yakın zamanda tanışın, pişirmeden hazırlanan ve her katmanı ayrı bir lezzet dalgası olan bu enfes soğuk pastayı buzdolabınızdan eksik etmeyin.

Tam bir tatlı şöleni: Soğuk pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?