https://yemek.com/tarif/kolay-biskuvili-pasta/ | Bisküvili Pasta Tarifi

Tarif Defterine Eklemeyenlerin Pişman Olacağı 10 Nefis Yemek.com Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yemek.com, hem Android uygulaması hem de iOs uygulamasıyla artık çok daha yakınınızda, her zaman elinizin altında, biliyorsunuz.

Yemek.com mobil uygulamasında kolayca oluşturabileceğiniz ve beğendiğiniz tüm tarifleri biriktirmenizi sağlayan bir tarif defteri de var bildiğiniz gibi. Sevdiğiniz, "Ben bunu kaydedeyim de en yakın zamanda bir deneyeyim." dediğiniz, deneyip çok sevdiğiniz için her zaman kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde saklamak istediğiniz o mis gibi tariflerin her birini saklayabileceğiniz bu tarif defteri özelliğinden faydalanmaya başladıysanız şimdi size mutlaka o tarif defterinize eklemeniz gereken nefis lezzetlerden söz edeceğiz.

Farklı kahvaltılıklardan akşam yemeklerine, yöresel tariflerden yedikçe yemek isteyeceğiniz tatlılara kadar bu lezzetlerin her biri tarif defterlerinizdeki yerini almayı ve bir an önce sofralara konmayı bekliyor. Mutfakta onlara yer açın.

"Benim uygumalanızdan haberim yoktu" ya da "Ben de Yemek.com uygulamasında tarif defteri oluşturmak istiyorum" diyenleri hemen aşağıdaki adreslere doğru da alabiliriz.

Apple Store: Yemek.com iOS uygulaması

Google Play: Yemek.com Android uygulaması

Kahvaltı sofralarından çıtırtılar yükseliyor: Çıtır yumurta

Yumurta yemekten pek hoşlanmayanların bile güne bolca proteinle başlamasını sağlayacak, yapımı biraz uğraştırsa da özellikle hafta sonu kahvaltılarına bambaşka bir hava katacak bu yumurtayı mutlaka denemelisiniz.

İçi akışkan, dışı çıtır: Çıtır yumurta tarifi

Kat kat: Katmerli simit poğaça

Katmere benzeyen, simit tadında bir poğaça düşünün... Üstelik tahmin ettiğinizden çok daha kolay hazırlanıyor, çay bile onu yanında görmekten mutluluk duyuyor.

Bir kez deneyen bir daha ondan başka poğaça yapmak istemiyor: Katmerli simit poğaça tarifi

Hafif lezzetler arayanlara: Ratatouille

Akşam yemeğinde çok ağır bir şeyler yemek istemeyenler buraya! Fransız lezzet klasiklerinden ratatouille, damak tadınıza çok uyacak, eminiz.

Sıra sıra lezzet: Ratatouille tarifi

Şimdi de Kahramanmaraş mutfağına uzanalım: Sömelek köfte

Belki de bugüne dek adını bile duymadığınız bir köfteydi kendisi ama... Bulgur ve kıymanın mükemmel uyumunu bir de böyle keşfetmenizin zamanı geldi de geçiyor bile!

Şimdi mutfaklarda yenilik zamanı: Sömelek köfte tarifi

10 dakikanızı ayırmaz mıydınız: Lalanga

Köklerinin Osmanlı zamanına dek dayandığı düşünülen, sadece 10 dakikada hazırlayabileceğiniz bir hamur işi o. 15 dakika da pişmesini beklerseniz...

Bu iş tamamdır: Lalanga tarifi

Sunumuyla iştah açar: Yoğurtlu mercimek ezmesi

İster bir meze olarak sofraya çıkarıp sofranın lezzetini en az iki katına çıkarabileceğiniz, ister bol bol yapıp ara öğün, hatta öğün olarak değerlendirebileceğiniz bir tarif bu.

Tarif defterlerindeki yerini hemen alsın o zaman: Yoğurtlu mercimek ezmesi tarifi

Bakın bu konu mühim: Yağ çekmeyen çiğ börek (çi börek)

Eğer çiğ börek, başka bir deyişle çi börek hazırlarken sizin de en büyük problemlerinizden biri fazla yağ çekmesiyse hamurunda gizli, her evde bulunan bir malzemeyle bu sorunu halledebilirsiniz. Nasıl mı?

Tam olarak şöyle: Yağ çekmeyen çiğ börek (çi börek) tarifi

Helva da neymiş: Nevzine tatlısı

İçindeki bolca tahin ve pekmezle helvanın pabucunu dama attıracak enfes bir tarif geliyor! Kendisi Kayseri mutfağından çıkan ve bir an önce ünü ülke sınırlarını bile aşması gereken bir tatlı.

Şimdi yapma sırası sizde: Nevzine tatlısı tarifi

Evde süt yoksa ne olmuş: Sütsüz kek

Evde süt ve yoğurt olmadığında kek yapamazsanız sanıyorsunuz yanılıyorsunuz. Sütsüz de misler gibi kekler olur, hem de en puf puf kabaranından...

En lezzetlisinden: Sütsüz kek tarifi

Pratik ve şık: Bisküvili pasta

Çocukluğumuzdan beri bayıla bayıla yediğimiz bisküvili pastaları farklı bir dokunuşla çok daha şık ve lezzetli bir hale getirmeye ne dersiniz? Üstelik yine çok kolay bir şekilde hazırlanacak...

Yeri geldiğinde doğum günü pastası bile olacak: Bisküvili pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?