https://yemek.com/tarif/tarcinli-barbunya/ | Tarçınlı Barbunya Tarifi

Kuru Fasulyenin Kuzeni Barbunyayla Yapabileceğiniz 9 Protein Deposu Tarif

Favorilerime
Ekle

Sıcak yemeği de zeytinyağlısı da ayrı güzel olan sebzelerden biridir barbunya. Kışın kuzeni kuru fasulyeyi davet ettiğimiz sofraları yazın o devralır ve birbirinden nefis tariflerle öğünlerimizi çekici kılar.

Şu sıralar tezgahlarda boy gösteren barbunyayı kilo kilo alıp eve geldiyseniz ve henüz onunla ne yapacağınızı bilmiyorsanız kulak verin bize. Çünkü en klasiğinden en farklısına birbirinden nefis barbunya tariflerini tek tek sıralıyoruz.

Onu artık daha çok seveceksiniz.

  • Zeytinyağlı barbunya

Zeytinyağlı denince akla gelen ilk tariflerden biri karşınızda. Neredeyse sevmeyeni olmayan zeytinyağlı barbunya yaz aylarında en sıkıştığınız anlarda kurtarıcınız olmaya çoktan hazır.

Soğuk soğuk: Zeytinyağlı barbunya tarifi

  • Sebzeli barbunya

Barbunyanın doyuruculuğuna doyuruculuk katmak için bir de onu mevsim sebzeleriyle buluşturduk. Bakliyat ve sebze bir araya gelince sofralarınızın vazgeçilmezi olmaya aday ismi de bulduk.

İçimiz açılsın: Sebzeli barbunya tarifi

  • Barbunya köftesi

Et yemeyenler ya da daha ekonomik tarifler arayanlar için nefis bir alternatif barbunya köftesi. Tadı itibariyle bildiğiniz köfteyi aratmayan barbunya köftesi herkesi kendine hayran bırakacak.

Sandığınızdan hafif: Barbunya köftesi tarifi

  • Barbunya pilaki

Yazın depolayıp kışın da afiyetle yiyebileceğiniz barbunyanın en nefis hallerinden biri kuşkusuz barbunya pilaki. Hem nefis bir tabakla soframızı şenlendirelim hem de proteine doyalım.

Bol protein: Barbunya pilaki tarifi

  • Tarçınlı barbunya

Geleneksel barbunya tarifine modern bir dokunuş yaptık ve bir anda çok farklı bir lezzete kucak açtık. Tarçının barbunyaya ne kadar yakıştığını görünce onu sürekli yapmak isteyeceksiniz.

Mis gibi koktu: Tarçınlı barbunya tarifi

  • Barbunyalı taze fasulye

Barbunya kadar taze fasulyeyi seviyorsanız ama hangisini daha çok sevdiğinize bir türlü karar veremiyorsanız doğru tariftesiniz. Çünkü bu tarifte seçim yapmak zorunluluğu yok, en sevdiğimiz iki lezzet bir arada!

Güçlerini birleştirdiler: Barbunyalı taze fasulye tarifi

  • Etli barbunya

Bakliyat yemeklerini daha doyurucu ve zengin hale getirmek için içine kuşbaşı et eklemeyi seven bir milletiz. İşte söz konusu barbunya olunca da bu durum değişmiyor, etli barbunya sulu yemeklerin en çok tercih edilenlerinden biri haline geliyor.

Tam bir ev yemeği: Etli barbunya tarifi

  • Barbunya salatası

Kuru fasulye nasıl piyaz gibi nefis bir salatanın varoluşuna aracılık ettiyse şimdi sıra barbunyada. Bu sefer barbunya taze yaz sebzeleriyle bir araya geliyor ve çok besleyici bir salataya dönüşüyor.

Tek başına doyurur: Barbunya salatası tarifi

  • Üç fasulye salatası

Üç Fasulye Salatası Tarifi

Üç Fasulye Salatası Tarifi

Şeker fasulye, Meksika fasulyesi ve barbunya bir araya geliyor ve tek başına bir öğün olabilecek kocaman bir salataya dönüşüyor. İşin içine nohut da girince protein patlaması yaşanıyor.

Güç onunla: Üç fasulye salatasıDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?