Kızartmadan Fırında Köfteli Patates Dizme Tarifi

Misafire Özel İftar Yemekleri: Şık ve Doyurucu 14 Tarif

Favorilerime
Ekle

Ramazan tüm bereketiyle geldi derken oruç tutmaya, şahane iftar sofraları kurmaya, sohbeti bol yemek masalarında sevdiklerimizle buluşmaya iyiden iyiye alıştık bile. Tüm bu güzellikler içinde iftar için ne yapacağımızı düşünmek, nasıl bir menü hazırlayacağımıza karar vermekse belki de en zor kısmı oldu. Özellikle iftara misafirler çağırıldığında daha bir özenilen o sofralar için misafire özel iftar yemekleri önerilerimiz var bizim.

Ramazanın geri kalan kısmında ne yapacağınızı uzun uzun düşünmek zorunda kalmadan bu şık ve bir o kadar da pratik yemek tariflerini değerlendirin, hem misafirlerinizi mutlu edin hem de kendinizi çok yormadan nefis bir sofra kuruverin istiyoruz.

Sözün kısası, iftara misafiri olanların işlerini çok ama çok kolaylaştıracak bu tarifleri bir köşeye not edin, daha çok lazım olacaklar diyor ve sizi hemen aşağıya doğru alıyoruz. Buyursunlar... 

 • Tavuk iskender tarifi

Ramazan pidelerini gönül rahatlığıyla değerlendirebileceğiniz bu bütçe dostu tarif, ekonomik olması yetmezmiş gibi bir de düşündüğünüzden çok daha pratik. İçindeki bolca protein nedeniyle ne denli besleyici ve doyurucu olduğundan söz etmiyoruz bile.

Tarifi için: Tavuk iskender tarifi

Nefis iskender çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Tavuklu ıspanaklı beğendi tarifi

Yine bir tavuk yemeğiyle devam ediyor, altında sunacağınız ıspanaklı beğendiyle hem şıklığı hem de besleyiciliği arttırıyoruz.

Tarifi için: Tavuklu ıspanak beğendi tarifi

Nefis tavuk yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Saray köftesi tarifi

İftar yemeği hazırlamaya yeterince vakti olmayanlar ama misafiri olacağı için de özel bir lezzet hazırlamak isteyenler buraya. Hem kolayca hazırlayabileceğiniz hem de fırında pişmesine rağmen mangal keyfi yaşatacak lezzetli ve şık bir önerimiz var.

Tarifi için: Saray köftesi tarifi

Nefis köfte yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Semizotlu fellah köfte tarifi

Tüm gün tutulan orucun ardından mükellef bir sofra hazırlamak isteyebilir, özellikle iftara bir misafir davet ettiyseniz bu konuda daha da özeniyor olabilirsiniz. Ama bu mutlaka et yemeği yapacağınız anlamına gelmez elbette. Et kullanılmadan da ziyafet sofraları kurulabilir. Hele söz konusu fellah köftesiyse...

Tarifi için: Semizotlu fellah köfte tarifi

Nefis fellah köfte çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Saksı kebabı tarifi

Sofralarımızın olmazsa olmaz malzemelerinden patlıcan her haliyle lezzetli olanlardan, biliyorsunuz. İşte biz bu kez onu adeta lezzet dolu bir saksıya dönüştürdük, iftar sofralarına sadece lezzetiyle değil şıklığıyla da renk katsın istedik.

Tarifi için: Saksı kebabı tarifi

Nefis kebap çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Etli Ankara tava tarifi

Misafirleriniz için özel bir kırmızı et yemeği hazırlamak istiyorsanız Ankara'nın meşhur tavasını sofranıza taşıyabilirsiniz. Tüm gözler onun üzerinde!

Tarifi için: Etli Ankara tava tarifi

Nefis et yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Duvaklı pilav tarifi

Adı üstünde pilav diye düşünüp geçmeyin, çünkü kendisi görmüş olduğunuz gibi tek başına ana yemek gücünde bir pilav. Bu Diyarbakır mutfağı harikasıyla henüz tanışmadıysanız en yakın zamanda onu da iftara davet edin.

Tarifi için: Duvaklı pilav tarifi

Nefis pilav çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Etli kuru dolma tarifi

Dolma da kalabalık sofralar için tercih edebileceğiniz en ideal seçeneklerden. Etli bir şekilde hazırlandığında tek başına ana yemek olarak rahatça değerlendirebilir, kuru dolma lezzetiyle tüm misafirlerinizi mutlu edebilirsiniz.

Tarifi için: Etli kuru dolma tarifi

Nefis dolma çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Yalancı mantı tarifi

Görünce "Saatlerce uğraşılmış, çok emek harcanmış" diye düşüneceğiniz ama yapılışına bakınca nasıl pratik olduğunu fark edeceğiniz, üzerine dökeceğiniz sıcacık tereyağıyla misafirlerinize tam bir lezzet şöleni yaşatacağınız bir tarif o.

Tarifi için: Yalancı mantı tarifi

Nefis mantı çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Nezaket kebabı tarifi

Nefis sosu, kıymalı içi ve yufkalarıyla hem çok şık hem de yapımı görece kolay sayılabilecek bir kebap tarifiyle devam ediyoruz. İsmi de pek zarif.

Tarifi için: Nezaket kebabı tarifi

Nefis kebap çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Ratatouille tarifi

İftar sofrasına hem hafif hem renkli hem de şık bir yemek yapmak isteyenleri sebzelere emanet ediyor, renk renk sebzelerin buluştuğu harika bir yemekle sofrayı renklendiriyoruz.

Tarifi için: Ratatouille tarifi

Nefis sebze yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Bodrum köfte tarifi

İftara özel misafiri olanların ve "İftara ne pişirsem?" diye telaşa kapılanların tam da aradığı tarif o. Hamaratlığınızdan sual olunmayacak, herkes bu lezzete bayılacak.

Tarifi için: Bodrum köfte tarifi

Nefis köfte yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Kızartmadan fırında köfteli patates dizme tarifi

Patatesleri, köfteleri kızartmadan yapabileceğiniz bir köfte-patates yemeği isterseniz fırın kabına sıra sıra dizip onları şöyle de pişirebilirsiniz. Hem çok daha hafif olur hem de kalabalık sofralar için çok ideal olur. Mis.

Tarifi için: Kızartmadan fırında köfteli patates dizme tarifi

Nefis köfte yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Tavuklu büryan pilavı tarifi

Tavuklu Büryan Pilavı Tarifi

Tavuklu Büryan Pilavı Tarifi

Listemizi hemen herkesin çok sevdiği bir ikiliyle noktalıyoruz. Kalabalık misafirler için ondan doyurucu, ondan lezzetli alternatif zor bulunur. Tavuk sayısını da kişi sayısına göre kolayca ayarlayabilirsiniz. Mis.

Tarifi için: Tavuklu büryan pilavı tarifi

Nefis tavuk-pilav yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?