Körili Limon Püresi Tarifi

Artan Malzemeleri Değerlendirmenizi Sağlayacak İsraf Karşıtı 11 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Mutfakta bir şeyler hazırlarken artan kabukları, sapları çöpe atmanızı engelleyecek, kalan pilav, bayatlayan ekmek ya da kek gibi malzemelerinizi en lezzetli şekilde değerlendirmenizi sağlayacak israf karşıtı önerilerimizle karşınızdayız bu kez!

Yemek yaparken kullandığınız hiçbir malzeme israf olmasın, bugüne dek çöpe attığınız birçok şey mutfağınıza en lezzetli şekilde geri kazandırılsın istiyorsanız siz de bu tariflere şans verebilir ve kendinize bugüne dek belki de hiç denemediğiniz mis gibi baharatlar, sirkeler, yemekler, hatta tatlılar hazırlayabilirsiniz.

Karşınızda, artan malzemeleri değerlendirebileceğiniz birbirinden nefis tarifler!

 • Domatesten baharat tarifi

Yemeklerde kabuğunu soyarak kullandığınız domateslerin ardında kalan o kabukları çöpe atmak yok artık. Onlarla kısa sürede şipşak nefis baharatlar yapmak mümkün.

Kabuklar değerlensin: Domatesten baharat tarifi

 • Çilek sirkesi tarifi

Domates kabuklarını değerlendirdiğimiz gibi çilek saplarını da öylece çöpe atmayı asla kabul etmiyor ve onları da en işlevsel şekilde değerlendiriyoruz. Eğer reçel yapmak için bol bol çilek ayıkladıysanız kalan saplarıyla yapabileceğiniz nefis bir önerimiz var.

Sapları çöp olmasın: Çilek sirkesi tarifi

 • Körili limon püresi tarifi

Limonata yapmak için birçok limonu güzelce sıktınız, kalan posaları ise ne yazık ki çöpe attınız. En azından bugüne dek durum böyleydi ama bundan sonra elinizde kalan limon posalarını da en alasından değerlendirebilirsiniz.

İsraf yok, alabildiğine lezzet var: Körili limon püresi tarifi

 • Tuzsuz lordan krem peynir tarifi

Eğer evde ellerinizle hazırladığınız ya da hazır olarak aldığınız lor peyniriniz varsa ve onu daha farklı şekillerde değerlendirmek, bozulmadan tüketmek istiyorsanız birkaç malzemeyle onu kolayca krem peynire dönüştürebilir...

Ekmeğe süre süre afiyetle tüketebilirsiniz: Tuzsuz lordan krem peynir tarifi

 • Pilavdan pizza tarifi

Peki ya pilavınız fazla kaldıysa? Yaklaşın böyle, artan pilavlarla yapabileceğiniz birbirinden nefis önerilerimiz olacak şimdi. İlk sırada mis gibi bir pizza var mesela.

Şaşırtıcı lezzet: Pilavdan pizza tarifi

 • Artan pilavdan yayla çorbası tarifi

Eğer bir önceki öğünlerden elinizde yaklaşık 1 su bardağı kadar pilav kaldıysa onu şöyle kıvamıyla damak çatlatan bir yayla çorbasına dönüştürebilirsiniz.

Bakınız, işte bu kadar kolay: Artan pilavdan yayla çorbası tarifi

 • Artan pilavdan sütlaç tarifi

Artan pilavla yapabileceklerinizin sınırı yok desek yeri. Bakınız, doğru tarifle onu tam kıvamında mis gibi sütlaçlara dahi dönüştürebiliriz.

Detayları öğrenmek isteyenleri şöyle alalım: Artan pilavdan sütlaç tarifi

 • Karpuz kabuğu reçeli tarifi

Bir kez deneyince bugüne dek çöpe attığınız her bir karpuz kabuğu için üzüleceğiniz kadar lezzetli bir reçel hazırlamak üzere mutfaktayız şimdi. Karpuzlar yendiyse, kabuklar biriktirildiyse buyurun hemen böyle.

Karpuz kabuklarının en tatlı hali o: Karpuz kabuğu reçeli tarifi

 • Bayat ekmek köftesi tarifi

Ve tabii ki ekmekler, ekmeklerimiz... Mutfağımızın olmazsa olmazlarından ekmekler fazla geldiyse ve bayatlamaya başladıysa hemen kolları sıvayın, onları baharat dengesi muazzam mis gibi köftelere dönüştürelim.

Köfte yapmak için kıyma şart değil: Bayat ekmek köftesi tarifi

 • Bayat ekmek böreği tarifi

Eğer bayat ekmekleri farklı şekilde değerlendirmek isterseniz bir kek kalıbından ve en sevdiğiniz kahvaltılık malzemelerden destek alarak onu yedikçe yemek isteyeceğiniz bir böreğe dönüştürebilirsiniz.

Kahvaltı sofralarına çok yakışır o: Bayat ekmek böreği tarifi

 • Bayat kek tatlısı tarifi

Bayat Kek Tatlısı Tarifi

Bayat Kek Tatlısı Tarifi

Genelde kek yapıldığı gün biten bir lezzet ama olur da kekiniz yeterince ilgi görmezse ve bayatlamaya başlarsa onu birkaç dokunuşla bambaşka ve nefis bir tatlıya dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı?

Tam olarak şöyle: Bayat kek tatlısı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?