Kadayıfın Kendine Has Dokusu ve Tadıyla Muazzam Bir Lezzete Kavuşan 14 Kadayıf Tatlısı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kadayıfla hazırlanan birbirinden farklı ve nefis tatlılar yapalım diyoruz bugün. Malum, önümüz bayram, şerbetlisinden sütlüsüne, damak tadımıza uyacak nefis tatlılar hazırlamanın, bayramı ağız tadıyla geçirmenin tam zamanı.

Evde kadayıfınız varsa ve onunla değişik olarak neler yapabileceğinizi düşünüyorsanız şeflerimizin sizler için hazırladığı birbirinden farklı tatlılarla hemen tanışmalı, mutfağımızın klasik tatlarını en lezzetli şekilde hazırlamak istiyorsanız bir bir sıraladığımız geleneksel ve yöresel tariflere mutlaka göz atmalısınız.

Sözü fazla uzatmayalım ve sizi kolayca hazırlanan bu kadayıf tatlısı tariflerine doğru alalım. Bakalım sizin favoriniz içlerinden hangisi olacak

 • Kadayıf tarifi

Kadayıfla hazırladığımız en klasik, en sevilen ve pratik tarifle başlıyoruz! Şerbeti hariç toplam 3-4 malzemeyle kolayca hazırlayabileceğiniz bir lezzet o.

Kadayıfları hazırlayın, hemen yapalım: Kadayıf tarifi

 • Kadayıf tatlısı tarifi

Antep fıstıkları yerine ceviz kullanmak isteyenleri de hemen böyle alalım, yine az malzemeyle kolayca hazırlanan geleneksel bir kadayıf tatlısı hazırlayalım.

Cevizlisinin yeri çok başka: Kadayıf tatlısı tarifi

 • Kadayıf dolması tarifi

Şimdi de Erzurum mutfağındayız. Erzurum'un en sevilen, en tatlı lezzetlerinden kadayıf dolmasıyla tanışmayan kalmasın istiyoruz. Zaten ne kadar kolay hazırlandığını görünce sık sık yapmak isteyeceksiniz, eminiz.

 • Muhallebili kadayıf tarifi

Şerbetli değil sütlü tatlıları seviyor, kadayıfı sütlü tatlılara daha çok yakıştırıyorsanız bu tarif tam size göre. Tam kıvamında yumuşacık dokulu muhallebisi ve çıtır çıtır kadayıflarıyla karşınızda!

Hafif ve ferah: Muhallebili kadayıf tarifi

 • Fındık ezmeli kadayıf tarifi

Bugüne dek büyük ihtimalle yaomadığınız kadar farklı, hepsini bir seferde oturup yemek isteyeceğiniz kadar lezzetli... Kadayıfla farklı olarak neler yapabileceğinizi düşünüyorsanız bu tarifi en yakın zamanda denemelisiniz.

Yok böyle bir lezzet: Fındık ezmeli kadayıf tarifi

 • Sütlü kadayıf tarifi

Sütle hazırlanan şerbeti sayesinde farkını ortaya koyan bir kadayıf tatlısı o. Şerbeti sütle hazırlandığı için iç baymadan afiyetle yeniyor, böylesi çok daha lezzetli oluyor.

Bugüne dek denemediyseniz şimdi tam zamanı: Sütlü kadayıf tarifi

 • Cevizli fincan kadayıf tarifi

Mis gibi tereyağıyla buluşan kadayıflar kaymaklı cevizle bir araya geliyor, fincan sayesinde tatlıya kolayca şekil veriliyor. Fırında nar gibi kızarıp kıvamını bulan tatlılar şerbetiyle buluşunca enfes bir tada ulaşıyor.

Muazzam sunum, enfes tat: Cevizli fincan kadayıf tarifi

 • Kadayıflı tavuk göğsü tarifi

Şerbetli tatlılarla arasına mesafe koyanlar için farklı ve nefis bir önerimiz daha var. Kıvamıyla damakta iz bırakan tavukgöğsü tatlısı, kadayıfların çıtır çıtır lezzetiyle buluşsun...

Ortaya işte böyle hem şık hem de nefis bir tatlı çıksın: Kadayıflı tavuk göğsü tarifi

 • Burma kadayıf tarifi

Yine sadece 3 malzeme kullanarak yapabileceğiniz, üstelik baklavayı unutturacak kadar nefis olacak bir tarif var sırada. Kendisi genelde hazır olarak alınan tatlılardan olsa da aslında onu evde hazırlamak düşündüğünüzden kolay.

Böylesi çok daha lezzetli: Burma kadayıf tarifi

 • Kadayıflı saray sarması tarifi

Elinizdeki kadayıflarla farklı bir tarif hazırlamak, klasik kadayıf tatlılarından daha değişik bir tat yakalamak isterseniz doğru tarife geldiniz demektir. Bol sütlü ve cevizli bu tatlının tadına bakan tarifini ister, bizden söylemesi.

Bu tarif her tarif defterinde bulunmalı: Kadayıflı saray sarması tarifi

 • Çilek soslu kadayıf kaseleri tarifi

Siz yeter ki farklılık yapmak isteyin, şeflerimiz nefis malzemelerle kadayıfların lezzetini farklılaştırmaya hazır. Çileklerin o nefis aromasıyla lezzeti tavan yapan bir tatlı yapalım bu kez.

Kadayıflara renk geldi: Çilek soslu kadayıf kaseleri tarifi

 • Cennet çamuru tarifi

Bir an önce en az künefe kadar ünlü olması gereken yöresel bir tatlı cennet çamuru. Kilis mutfağının hepimize armağanı. Onu uzun uzun anlatmıyor, sizi önce videomuza, hemen ardından da tarifimize bekliyoruz.

Sadece görüntüsü bile ne denli lezzetli olduğunu kanıtlar nitelikte: Cennet çamuru tarifi

 • Çıtır kadayıflı üçgen muhallebi tarifi

Bu kez muhallebiyi kaşıklamıyor, onu dilim dilim servis ediyoruz. Tabii ki bunun için mis gibi kadayıflardan bolca destek alıyoruz.

O, bir muhallebiden çok daha fazlası: Çıtır kadayıflı üçgen muhallebi tarifi

 • Tavada künefe tarifi

Kadayıflı tatlılardan söz ederken onu unutmak ne mümkün. Peyniri uzayıp giden, tam kıvamında pişen künefeleri evde hazırlamanın en pratik yolu tavalardan geçiyor, bu tarif sayesinde onu sık sık evde hazırlamak mümkün oluyor.

Püf noktalarına dikkat: Tavada künefe tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?