Kabak Çorbası Tarifi

Pürüzsüz Dokusuyla Damağınızda Nefis Bir Tat Bırakacak İftara Uygun 11 Kolay Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yaz kış demeden sofralarımızdan eksik etmediğimiz, özellikle ramazanda hafif bir başlangıç olarak bolca tercih ettiğimiz mis gibi çorbalardan söz edeceğiz bugün size. Klasik olarak hazırladığımız mercimek, tarhana, yoğurt gibi çorbalardan daha farklı lezzetler hazırlayacağız birlikte.

Farklı dedik ama gözünüz korkmasın sakın, yine her biri evdeki malzemelerle kolayca yapabileceğiniz çorbalar olacak. Bazılarını şu zamana dek çorbaya dönüştürmeyi belki de hiç düşünmediğiniz malzemelerle hazırlayacağız mesela, bazılarını ise geleneksel çorbalarımıza yapacağımız birkaç malzeme ve baharat ilavesiyle farklılaştıracağız. Ortak özellikleri ise pürüzsüz dokuları ve nefis tatları olacak. Evet, bu çorbalar taneli taneli değil, pürüzsüz bir kıvamda olacak, bu sayede taneli çorbalarla arası iyi olmayanlar da afiyetle çorba içebilecek.

Hadi o zaman tadı damağınızda kalacak mükemmel kıvamı pürüzsüz çorba tarifleriyle sizi baş başa bırakalım şimdi. Şimdiden deneyen herkesin ellerine sağlık!

 • İlikli kemik suyuna sebzeli mercimek çorbası tarifi

Klasik mercimek çorbasının lezzetini sebzelerle artırıyor, ilikli kemik suyuyla şifa dolu bir lezzete dönüştürüyoruz. Her kaşığı vücuda fayda, midelere şenlik bir tat o.

Pürüzsüz dokusu ve nefis kıvamıyla karşınızda: İlikli kemik suyuna sebzeli mercimek çorbası tarifi

 • Sütlü bezelye çorbası tarifi

Bezelyeleri garnitürlerde kullanmaya alışkınız, yemeğini yapmayı da çok seviyoruz. Peki ya çorbası? Eğer onu daha önce çorba yapmak için kullanmayı hiç düşünmediyseniz en yakın zamanda bu lezzetle de tanışmalısınız deriz.

Bu halini de çok seveceksiniz: Sütlü bezelye çorbası tarifi

 • Közlenmiş biberli domates çorbası tarifi

Klasik domates çorbasına lezzet dolu bir ilave yapıyor ve közlenmiş kırmızı biberin o kendine has enfes tadını da işin içine dahil ediyoruz.

Böylesi çok daha lezzetli: Közlenmiş biberli domates çorbası tarifi

 • Kabak çorbası tarifi

Kabak yemeyenlerin dahi severek tüketeceği bir çorba var sırada. Süt, tereyağı ve un sayesinde kıvamını bulan kabaklar blender desteğiyle pürüzsüz bir dokuya ulaşıyor, sonrası kaşık kaşık mutluluk oluyor.

Afiyet, şifa olsun: Kabak çorbası tarifi

 • Sütlü patates çorbası tarifi

Patates, soğan, sarımsak, süt gibi hemen her evde kolayca bulunan malzemeler bir araya geliyor, her haline bayıldığımız patates, çorbasıyla da damakları şenlendiriyoruz.

Patatesi bir de böyle deneyin: Sütlü patates çorbası tarifi

 • Hünkar çorbası tarifi

Bezelye, kabak ve patatesle çorba yapabiliyorsak patlıcanla da misler gibi yaparız dedik, mutfağımızın en özel tatlarından hünkar çorbasını hazır ettik. Daha pürüzsüz bir kıvam elde etmek için onu blenderdan geçirebilir, her kaşığı damakta iz bırakan bir lezzete imza atabilirsiniz.

Patlıcanı sevmek için bir sebep daha: Hünkar çorbası tarifi

 • Yeşil çorba tarifi

Tek bir kasesiyle vücuda onlarca fayda sağlayabilecek güçte bir çorbayla devam ediyoruz. Bu kez başrolde tek bir sebze yok, brokoli ve pazının mükemmel uyumu var.

Mis gibi baharatlarını da unutmamalı: Yeşil çorba tarifi

 • Pancar çorbası tarifi

Birçok faydası bulunmasına rağmen ne yazık ki mutfaklara çok sık konuk edilmeyen lezzetlerden pancarlara hak ettiği değeri vermenin zamanı çoktan geldi. Hadi gelin bu kez onları pürüzsüz dokusu ve mükemmel rengiyle görenlerin iştahını açacak enfes çorbalara dönüştürelim.

Bu çorbayı sofralara sık sık konuk edelim: Pancar çorbası tarifi

 • Körili mercimek çorbası tarifi

Klasik mercimek çorbasının lezzetini ufak bir dokunuşla çok daha farklı bir boyuta taşımak, sofranıza yeni bir tat kazandırmak isterseniz çok doğru tarife geldiniz demektir, hoş geldiniz.

Malzemeleri hazırlayın, hemen yapmaya başlayalım: Körili mercimek çorbası tarifi

 • Havuçlu patates çorbası tarifi

Toplam 6 malzemeyle 10 dakikada hazırlayabileceğiniz bir çorba karşınızda. Kıvamını bulması için bir 15 dakika kadar da pişirmeniz yeterli oluyor. Blender sayesinde şipşak pürüzsüz bir dokuya ulaşıyor.

Mutfakta pratiklikten yana olanlar buraya: Havuçlu patates çorbası tarifi

 • Kremalı kabak çorbası tarifi

Kremalı Kabak Çorbası Tarifi

Kremalı Kabak Çorbası Tarifi

Kabakla hazırlayabileceğiniz bir çorba tarifini hemen yukarıda verdik ama siz kremalı çorba sevenlerdenseniz, kabağı ancak bu şekilde çorbaya dahil edebilirim diye düşünüyorsanız sizin için de nefis bir alternatif vermeden listemizi sonlandırmak istemedik.

Kremayı çorbaya yakıştıranları hemen böyle alabiliriz: Kremalı kabak çorbası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?