bby-un-helvasi-tadinda-pasta-yemekcom-mayis-2021

Anneler Günü İçin Ellerinizle Hazırlayıp Annenizi Şaşırtabileceğiniz 12 Farklı ve Nefis Pasta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Anneler Günü geldi çattı, annelerimize onları ne kadar çok sevdiğimizi bir kez daha söylemek için bize de nefis bir fırsat doğdu. Tabii ki bunun için Anneler Günü'nü beklemeye gerek yok ama hazır böyle bir gün varken bu özel günü her zamankinden daha özel bir şekilde geçirmelerini sağlamak da elimizde. İşte tam bu noktada Yemek.com olarak devreye giriyor ve dünyanın eli en lezzetli şeflerine kendi ellerimizle yaptığımız pastaları sunalım diyoruz.

Siz de "Anneler Günü hediyemi kendi ellerimle hazırlamak istiyorum ama ne yapabilirim bilemiyorum" diye düşünüyorsanız ya da hediyenizin yanında şöyle lezzetli bir pasta da olsun istiyorsanız doğru yere geldiniz demektir. Hemen aşağıdaki birbirinden şık ve nefis pasta tariflerinden birini seçin ve malzemeleri şimdiden hazırlayın, Anneler Günü için annelerimize ellerimizle pasta yapıyoruz!

Emeklerini asla ödeyemeyeceğimiz elleri öpülesi tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun!

 • Çikolatalı pasta tarifi

En temel tariflerden biriyle başlıyor, pandispanyasından pasta kremasına, hatta süslemesine kadar bir pasta nasıl hazırlanmalı adım adım anlatıyoruz. Yasemin Şef'in mükemmel püf noktaları ve tam kıvamında tarifiyle bu iş sizde.

Pastane kıskandıracak kadar güzel bir pasta yapacaksınız: Çikolatalı pasta tarifi

 • Çikolatalı meyveli pasta tarifi

Yapacağınız pastada hem çikolata hem de meyveler bir arada olsun isterseniz buyurun hemen buraya. Görür görmez annenizin yüzünde güller açtıracak bu mükemmel pasta, hamarat yazarlarımızdan İsmail Öztürk'ten geliyor!

Süslemesi için annenizin en sevdiği meyveleri seçmeyi unutmayın: Çikolatalı meyveli pasta tarifi

 • Muzlu çatlak pasta tarifi

Klasik pasta tariflerinin dışına çıkmak isterseniz Ferhat Şef'in ellerinden çıkan, muzlu, merengli bu özel pasta ile bir an önce sizi tanıştırmak isteriz. Altı yumuşacık, üzeri ise çıtır muazzam dokusuyla bu pasta çok başka!

Hindistan cevizinin de katkılarıyla: Muzlu çatlak pasta tarifi

 • Kedi dili pasta tarifi

Kendisi başlı başına bir hediye paketi gibi gözüken bu güzeller güzeli pasta Anneler Günü için hazırlayabileceğiniz hem en lezzetli hem de en pratik alternatiflerden biri aslında.

Görüntüsü pek sevimli: Kedi dili pasta tarifi

 • Un helvası tadında pasta tarifi

Dünyanın eli en lezzetli şefleri annelerimizi bile şaşırtacak kadar özel ve farklı bir tarifle devam ediyoruz! Belki de anneniz dahi daha önce böylesine farklı bir pasta yapmayı denemedi.

Siz onun için deneyin ve mükemmel sonucun tadını birlikte çıkarın: Un helvası tadında pasta tarifi

 • Kümbet pasta tarifi

Bu kez bir pandispanya hazırlayıp onu ortadan ikiye bölmekle, arasına krema koymakla yetinmiyor, çok daha sıra dışı bir sunuma sahip şöyle özel bir pasta yapalım diyoruz. Her katmanı sevginizle dolsun, her lokması afiyet, bal, şeker olsun.

Bu kez anneniz sizden tarif isteyecek: Kümbet pasta tarifi

 • Chaja pasta tarifi

Kabul, yılların mutfak ustası anneleri bir pastayla şaşırtmak hiç kolay değil. Ama imkansız da değil! Onlar için dünya mutfaklarından çok farklı lezzetleri birlikte keşfedebilir, tıpkı bu chaja pastada olduğu gibi damak tadımıza uyduğuna emin olduğumuzda ise hemen kolları sıvayıp soluğu mutfakta alabiliriz.

Bakınız burada deneyen herkesten tam puan alan bir örneği var: Chaja pasta tarifi

 • 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

Annelerimize pasta hazırlayalım dedik ama şekerle ilgili sağlık sorunları yaşayan annelerimiz için şöyle sağlıklı bir alternatif de vermeden olmaz. Sadece 4 malzemeyle kolayca hazırlayabileceğiniz bu pasta, adeta dondurmalarla yarışır bir lezzete ulaşıyor...

Damaklar onunla ferahlıyor: 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

 • Boston kremalı pasta tarifi

Artık klasikleşen pastacı kremasından daha farklı bir lezzetle pastanızı tatlandırmak, sıradan pastalardan daha farklı bir lezzet elde etmek isterseniz Boston kremalı bu pasta ile hiç vakit kaybetmeden tanışın ve Anneler Günü için bu tarifi mutlaka değerlendirin deriz.

Zira anneniz de bu pastanın dokusuna bayılacak, eminiz: Boston kremalı pasta tarifi

 • Glutensiz pasta tarifi

Gluten intoleransı bulunan annelerimizi de unutacak değiliz, onlar için de şöyle mısır unuyla hazırlanan, tüm malzemelerini özenle seçip bir araya getireceğiniz nefis bir pasta hazırlayabilirsiniz.

Üstelik düşündüğünüzden çok daha pratik: Glutensiz pasta tarifi

 • Karpuz pasta tarifi

Görüntüsüyle sadece annenize değil tüm ev ahalisine sürpriz olacak mükemmel bir pasta var sırada. Kendisi hamarat yazarlarımızdan Sema Şener'in mutfağından çıkıp geldi.

Farklı ve sevimli bir alternatif arayanlar hemen buraya: Karpuz pasta tarifi

 • Pişmeyen pasta tarifi

Pişmeyen Pasta Tarifi

Pişmeyen Pasta Tarifi

Mutfakta kendini yeterince yetenekli bulmayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tarifle listemizi tamamlıyoruz. Az malzemeyle kolayca hazırlanan bu pastanın hiçbir aşamasında pişirmeye ihtiyaç duymayacak, püf noktalarına dikkat ederek mükemmel lezzet ve görüntüde bir pasta hazırlayabileceksiniz.

Ferah ferah yemelik: Pişmeyen pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?