https://yemek.com/tarif/limonlu-hashasli-kurabiye/ | Limonlu Haşhaşlı Kurabiye Tarifi

Hep Aynı Kurabiyeyi Yapmaktan Sıkılanlara Farklı ve Nefis 8 Haşhaşlı Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hamur işlerinde, şerbetli tatlılarda sık sık kullandığımız, çıtır çıtır lezzetine bayıldığımız haşhaş, bu kez kurabiyelerin içine dahil oluyor. Kıyır kıyır, ağızda dağılan o kurabiyeler, artık çok daha farklı, çok daha lezzetli bir hal alıyor!

Siz de her zaman yaptığınız kurabiye tariflerinden sıkıldıysanız, çaya-kahveye arkadaşlarınızı davet ettiyseniz bu haşhaşlı kurabiye tarifleri ile herkesin hem gözünü hem midesini doyurabilirsiniz.

Haşhaş tohumlarınız hazırsa hemen başlayalım!

Bakalım aşağıdaki tariflerden sizin favoriniz hangisi olacak?

  • Haşhaşlı kurabiye tarifi

Ağızda dağılan tereyağlı kurabiye, üzerine eklenen haşhaş tohumları ve üstüne kondurduğumuz ceviz içiyle lezzetine lezzet katıyor, çayın da kahvenin de yanında nefis oluyor.

Kıyır kıyır dokusuna hayran olmamak mümkün değil: Haşhaşlı kurabiye tarifi

  • Limonlu haşhaşlı kurabiye tarifi

Hamur işlerine en az haşhaş kadar yakışan limon da iş başında bu kez! Bu kurabiye fırından öyle mis kokular eşliğinde çıkıyor ki, tüm evi saran nefis kokusuna kayıtsız kalmak mümkün olmuyor.

En tok anınızda bile tepsiler dolusu yemek istersiniz: Limonlu haşhaşlı kurabiye tarifi

  • Haşhaşlı ve Hindistan cevizli çatlak kurabiye tarifi

Pastane vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz, çatlak çatlak görünümleriyle daha da iştahımızı açan o güzelim kurabiyeleri evinizde de kolayca hazırlayabilirsiniz aslında.

15 dakikada: Haşhaşlı ve Hindistan cevizli çatlak kurabiye tarifi

  • Haşhaşlı rulo kurabiye tarifi

Bu kez de haşhaş ezmesini mutfağa konuk ediyor, özel bir hamur hazırlayıp adeta haşhaşlı çöreklerle yarışacak lezzette kurabiyelere imza atıyoruz.

Üzerine de şeker serpelim: Haşhaşlı rulo kurabiye tarifi

  • Haşhaş ve kakuleli limonlu kurabiye tarifi

Ellerinizle kolayca hazırlayabileceğiniz tam kıvamında bir limon kremasıyla şu zamana dek yediklerinizden çok daha farklı, çok daha şık, çok daha lezzetli kurabiyeler yapmaya ne dersiniz?

Bağımlılık yapar: Haşhaş ve kakuleli limonlu kurabiye tarifi

  • Haşhaşlı ıslak kurabiye tarifi

İçi yumuşacık, dışı ise haşhaş sayesinde damağınızda çıtır çıtır bir tat bırakacak bu kurabiye, çay saatlerinin yıldızı olacak, herkes sizden tarifini isteyecek.

Brownie tadında: Haşhaşlı ıslak kurabiye tarifi

  • Çıtır grissini tarifi

Haşhaşı tuzlu bir lezzette denemek istiyorsanız adeta tuzlu kurabiye tadında bu çıtır grissiniler tam size göre demektir. Çantanıza atıp her an yanınızda taşımak isteyeceksiniz.

Mideniz kazındığında hemen imdada koşar: Çıtır grissini tarifi

  • Kıyırpare tarifi

Kıyırpare Tarifi

Kıyırpare Tarifi

Listemizin en bol malzemeli lezzetini sona sakladık, bu kez haşhaş tohumunu yalnız bırakmadık. Ona eşlik etmesi için ay çekirdeği içi, keten tohumu, çörek otu da desteğe geldi. Uzun süre bayatlamayan, kıyır kıyır bu lezzet işte böyle ortaya çıktı.

Yapımı kolay, lezzeti efsane: Kıyırpare tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?